bugün

şirin baba.
insanları inanışlarına göre sınıflandıran, fişleyen, sanki allah ile bu isimleri yazılı olan şahısların arasında olan her bi şeyi bilip, yakınen takip eden sözde insanların modern, biz bekarete önem gösterip kimsenin diliyle, diniyle, allah'la arasındaki münasebetle ilgilenmeyenlerin ise yobaz, gerici olarak gösterilmelerine sebep olmuş insanlardır.

evet siz fişleyiciler çok modernsiniz ama bizler değiliz. affedersiniz de sokayım sizin modernliğinize. bi de "ayrıcana cem karaca alevi değildir" demiş, pes... allah'tan önce sana mı dua edip yalvarıyor da bu kadar biliyorsun inanışını? neyse sinirlerime hakimken gideyim...
(bkz: cem yılmaz)
kendisi aslen sivas lı dır.
karl marx. dersim alevisiymiş. marksizm anadolu kökenli bir fikirdir. şimdi rahatça devrim yapabiliriz. [ denemeye değer ha.] *
çoğunluğu pastanede çalışır.
(bkz: teoman)
Recep Tayyip Erdoğan
7 Ekim 2006 tarihinde CNN Turk kanalında yayınlanan "Eğrisiyle Doğrusuyla" programında "Alevilik gerçekten Hazreti Ali'yi sevmek ve onun gittiği yoldan gitmekse, ben bunu böyle öğrendim, ben Hazreti Ali gibi yaşamaya gayret eden birisiyim. Ben bunlardan daha Aleviyim. Ben olayı böyle düşünüyorum." demişti.
ünlü olmanın kategorizasyonunu bu şekilde tasnife etmek eyyamcılığın , kökten ırkçılığın daniskadır kanımca .
şu ülkenin dokunmatik ayarlarıyla oynamasak , getirmesek şu insanları galeyane dediğim bir başlık olmuştur .
ayrıca da (bkz: cem karaca) alevi değildir .
alevilerin de ünlü olabildiklerini gösteren önermedir.kendilerine saygımız vardır.
(bkz: salak yazarlarin mezheplere kufur etmesi)
(bkz: sünni ünlüler)
(bkz: protestan ünlüler)
(bkz: katolik ünlüler)
(bkz: unsuz aleviler)