bugün

2 yıllık okuyan arkadaşların geleceğini üzerine kurduğu ihtimaldir.
gayet yüksek bir ihtimaldir. üstten ders alarak 2.5 senede üniversite bitirenler tanıyorum. ama yapılmalı mı? kesinlikle hayır. insan sindire sindire okumalı. en azından benim planlarım böyle. **
bir günümüz "üniversiteli" beyniyle düşünürseniz,

"ne ihtimali, sakın aklından bile geçirme!" düşüncesiyle karşılaşırsınız. hem ne gerek var ki üniversiteyi 4 yılda bitirmeye? nasılsa para geliyor; o paraları karılarla-kızlarla çeşitli mekanlarda yemek, arkadaşlarla evde içki partisi düzenlemek, hayatı sadece eğlenceden ibaret sayıp umursamadan yaşamak varken ne gereği var? hem zaten bu tayyip'in hükümetinde en iyisi öğrencilik. baksanıza asgari ücret ve memura yapılan zama, içler acısı. çalışıp tayyip'in biçdiği emek karşılığını alacağınıza, çıkıp meydanlarda devlete karşı gösteri yaparsınız daha iyi. hem böylece biraz aklı evvellere ülkenizi hatta insanınızı sevdiğinizi bile yutturursunuz.

ders falan çalışmayın lan, sakın 4 yılda bitirmeyin okulu. böylece kendinizi kandırdığınız gibi ailenize kazık atmaya da devam edebilirsiniz. sahte mutluluklar ülkesinde mutluluklar dilerim.
hayaldir. güzel bir hayaldir. yıkılması bi istatistik dersine bakar ama. okul 6 yılda bitse diye düşünürken buluverirsiniz kendinizi allah göstermesin.
''ben üniversiteyi 4 yılda bitirebilme ihtimalimi sevdim..'' diye şiir yazılması gerekilen durum.
imkansızı başarabilmektir.

not: benim için di bu. bitiren bitirir kardeşim. aferim ona. kot kafali.*
2yıllık üniversiteyi 4yılda bitirebilmeye eşdeğer durum.
(bkz: ben o ihtimali sevdim)
ben senin beni sevebilme ihtimalini sevdim.
far far away de kalmış ihtimal...
bazı ististanalar dışında, çok yüksek ihtimaldir.
adam gibi dersleri takip edersin, hocaların sınav stratejilerini kaparsın, 4 yılda tamamlarsın.
eğer ciddi anlamda gıcık, takıntılı bir hocayla karşılaşmadıysan ya da ünviversite okurken başına herhangi bir felaket gelmediyse, olay budur.
söz konusu hukuk fakültesiyse oldukça az olan ihtimal.hayır imkansız demiyorum; ama zor...
burslu okunuyorsa seve seve(!) bitirilmesi gerekir.
olan ihtimaldir. ama hukuk fakültesinde okuyorsanız hele de ist. huktaysanız oldukça düşüktür.
üst sınıflardan kimle karşılarştıysam:
-naber abi dersler nasıl
-iyi be canım ne olsun işte idare ediyoruz.
-3. sınıfta zor diyorlar baya
-öyle öyle benimde 3. senem
-e doğal değil mi 3. sınıftasın
-yok işte 3. sınıfta 3. senem
-hmmmm... iyiymiş..
bilkentteyse hele de bilkent hazırlığında 2 senedir sürünüyorsan ihmal dışı bir fantazidir allah dört yılda üniversite bitireceklere gani gani çalışma ve vizelerini geçme gücü versin dedirten hayaldir.
götünü sıkıp derslerine çalışırsan,üniversiteyi kerhane değil eğitim yeri olarak görürsen çok kolay olan olaydır.
üniversiteyi 4 yılda bitiren hayatının 4 yılını kaybeder 5 yılda bitiren hayatının 1 yılını kaybeder. *
ilk sene 'üniversiteliyim ben aga yer, içer, sıçarım' rehavetine kapınılmaz ve doğru düzgün okunursa ihtimal yerini gerçeğe bırakabilir. zira ilk sene okula gidiş amacınız pes atmak, kağıt oynamak falan olmuşsa iflah olmazsınız.
ebeyn haykırışından ibarettir.
(bkz: yapan nasıl yaptı)
eğer teknik eğitim fakültesi öğrencisiyseniz, geleceğinizin belirsizliğini düşündüğünüzden dolayı gerçek olmayacak ihtimaldir.
ders çalışma ihtimalinle doğru orantılıdır.

edit: mala bakale eksilemiş ya la..!
Asosyal vatandaş nasil olunur sorusunun cevabidir.
abimin kurduğu hayal, damadın çeyiz sandığı, sevgilisinin bitse de evlensek dediği, yurtlarda son güne geriye doğru sayılan üniversitenin efsanevı ve hayali bitirme yılı.
bölüme bağlı olarak gerçekleşebilme potansiyeli çeşitlilik gösteren ihtimaldir.
Yaz okulunun da etkisi ile mümkün olabilen durumdur. Bakınız 4. Yaz okulunda 4 yılda bitirebildim. Uzatmaları oynamak bu olsa gerek. Darısı üniversiteli arkadaşlarımın başına. Özellikle mühendis okuyan arkadaşlarımın.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar