bugün

orayı lise zannedip herkesle samimi olmaya çalışmayın . en kötü ihtimalle 1 yıl içinde göreceksiniz ki samimi olduğunuzu zannetiğiniz çoğu piç arkanızdan iş çevirecek. çok katı da olun demiyorum ama her zaman biraz mesafeli olun, yani arkanızı kollayın. son olarak bahsettiğim o piçlerden biri olmayın küfürüm burada duruyor ona göre...
makine okuyorsanız hiç "sosyalleşelim hoba üniversite hulelelele" havalarına girmeyiniz efendim. milletin gitar çaldığı çimenlerde sen büyük ihtimalle otluyor olacaksın.
o cüzdanınızdaki condomu atın.

belki sevişirim diye cüzdanda kondom taşıyan sipsiden ne beklenir lan ?

Gidin kızlara yazın, king batak okey üçlüsüne harcamayın vakti.
karı kız hayaliyle gitmeyin. çok rahat bulursunuz aslında karı kız ortamlarını. az da kafanız çalışıyosa istediğiniz gibi sikiş ortamı bulabilirsiniz. ancak kapılmayın böyle boş hayallere.

kısaca: okuyacaksanız gidin. okumak hocanın her söylediğini kabullenmek, koyun gibi yaşamak değildir. imkanlarınızı zorlayın. sorgulayın. sorgulamaktan korkmayın.
sevişin. yurdum yobazlarının sizden tek beklentisi o. en azından yaptığınız bir şeyle itham edilirsiniz.
ille de biriyle çıkacağım diyorsanız bu kişi sınıftan olmasın. ilişki sürerken de bittiğinde de çok başınız ağrır.
(bkz: Sen yenisin galiba)
yarın üniversiteye başlayacak olanlara tavsiyelerdir.

kasmayın amk, evrenin diğer köşesine seyahate gitmiyorsunuz, üniversiteye başlıyorsunuz.
ilk hafta yoklama almiyolar anne yaa. devri bitti.
lise bitti. saçma sapan esprileri bi köşeye bırakın. adam olun. kendinize bi çekidüzen verin.
Hoca gelince bi ayağa kalkın, terbiyesizlik etmeyin. Bence.
makine mühendisliğini kazandıysanız hiç gitmeyin, zararın neresinden dönülse kardır. dört yıl boyunca kız görmeyeceksiniz. çok zor dersler olacak ve bitirince asgari ücret sizi bekliyor.
Erken biten derslerden sonra batak oynamaya çağırın milleti.. Nedense bizim sınıfın 10'da 9'u biliyor. (bkz: Kocaeli Üniversitesi)
En iyi universitenin en dandik bolumunu kazanmana ragmen gotun kalkiyor, kalkmasin. ilerde issizler ordusuna katilacagini hepimiz biliyoruz.
cemaate girmesin yeter. yoksa hayatının hatasını yapmiş olacaktır.
Asistanlara fazla tanıtmayın kendinizi.

Tüm üniversite hayatım boyunca yerime imza attıramadım. bir iki denemişliğimde de, ertesi gün asistanlar koridorda felan yakalayıp 'sen yoktun ama imzan var' sorgularına çektiler hep..
alakasız barlarda yapılan tanışma, oryantasyon vs isimli parti organizasyonlarından uzak durun çünkü bu partileri genellikle 4. sınıf veya sene uzatıp yıllardır okuyan sap barzolar yapmaktadırlar amaçları ise okula yeni gelen kızlarla tanışıp onları tavlamaktır.
kızlara öneri; saçlarınızı kızıla boyatmayın, aksi hâlde çömez diye fişlenirsiniz (bkz: üniversiteye geçtim kızılı)
Herkesle iyi olmaya çalışan insanlardan uzak durun gün gelir çıkarları için olduğunu anlarsınız.
Borç para vermeyin geri alamazsınız.
ilk yıl yurtta kalın , oda arkadaşlığını tadın.
ikinci Öğretim öğrencisi iseniz birinci öğretim şeklinde bir yaşam tarzı benimseyip gündüzleri bir işte çalışın.
Arkadaşlarınız az ve yeterli sayıda olsun.
Bir dersi ilk alışınızda vermeye çalışın sonra üç dönem ayak bağı olmasın.
Yeri gelince gezin tozun, ne derslerden uzak kalın ne de öğrenciliğinizden.
arkadaşlarınızla eve çıkarsanız aldığınız bisküviyi çikolatayı odanıza saklamayın. üçün beşin hesabını yapmayın. yalnız kalırsınız bak söylenmedi demeyin! (Dipnot; köyden gelen bulguru odasına saklayan adamla kaldım ciddiye alın beni)
insanların sizi sevmesi için ya da ortam kurmak için çaba sarfetmeyin, zararlı çıkarsınız. az ama öz adamlar olsun yanınızda.
selamınızı esirgemeyin ama çok da yüz vermeyin kimseye.
başlamayın. direk mesleğe yönelin.
adam akıllı bir arkadaş çevresi oluşturun, gerisi geliyor zaten.
birkaç günlük arkadaşlarınıza güvenmeyiniz, alışık olmadığınız tarzda cins cins insanlara rastlayacaksınız.
"wihhii millet artık lisede değilim üniversiteye gidiyorum" kızılına boyamayın saçlarınızı.
Etrafta süt dökmüş kedi gibi dolanmayın, aktif olun insanlarla tanışın ama yavşamayın. Hocalarla tanışın. Lisedeki yasakların kalktığını unutmayın.
Bir de ilk tanıştığınız genelde hemcinslerinizdir ve onlarla gidip çimenlerde sote yerlerde oturmayın o ne lan öyle. Gidin kantinde falan oturun.