bugün

ilkokulda sınıf atlamış ya da ilkokula erken başlamış bünyelerin gidim işidir.
güzel bir anı olarak böyle bir arkadaşa da sahip olunmuştur. adama bazı yerlerde kimlik sorup, küçük diye dışarı atarlardı. *

justinank boş bkz ıdır.
hayata erken atılma gibi bir sonucu doğuracaktır ki bu bazen avantaj bazen de dezavantajdır.
criminal minds dizisinin genç dahisi, kriminoloji profesörü spencer reid' in yaptığıdır. kendisi bir dakikada bir kitabın 2 sayfasını okuyabilmektedir.
yaşıtlarıyla beraber bir öğrencilik hayatı yaşanmayacağı için kişi için zor bir durum.
bir iş başvurusunda ya da öss ye girişinde bu yaş olayı avantajı olan kişidir.
reşit olamadıgından da belki bir çok şeyi kaçıracak olan kişi. *
gece dışarı çıkmak istese gidilen mekana giremeyecek olan bünyedir.kokareç yemek için dışarı çıkılmışsa o ayrı tabi.
20 yaşında üniversiteyi bitirmekle sonuçlanan olaydır. *

sanıldığı gibi avantajları falan da yoktur. bütün arkadaşlarınız daha ikinci sınıftayken siz okulu bitirir öyle ortada kalırsınız, ne yapacağınızı bilemeyerek...
sınıf arkadaşlarının başına dert olmaktır. akşam dışarı çıkılacaksa "yok abi almazlar, gelmeyeyim ben." demez de, gazozlu kolalı bir kafeye gitmekte ısrar eder.
hele bir de ailesinden ayrı okuyorsa ne yaşadığı şehre aittir; ne de memleketine. lise mantığıyla üniversite sıralarında sürünür. avantajından çok dezavandajı vardır bence.
ilk okula bir yil kadar erken baslayip uc yillik liseden mezun bir kisi icin gecerli bir durumdur. yaninizdaki kazmalar 19-20 yasinda daha halen hazirlikta takilirken, siz 18'inizde ikinci sinifi bitirirsiniz. **
hayata erken atılmak ve bazı şeyleri zamanında yaşayamamak gibi neticeleri olan, tavsiye edilmeyen şey.

(bkz: bizzat yaşadım)
en kıytırık belgeye bile veli imzası gerektiğinden zor bir durumdur. üniversitelisindir ama velin gelir okula falan imza için.
avantaj mı? oda ne. kesinlikle berbattır. yaşıtlarınız çimlerde oturmuş, gitar çalıp şarkı söylerken, mesai yapıyor olursunuz siz. yani biz mesaide oluruz. yani ben oluyorum.
üniversitedeki ilk iki yılını 18 yaş altında geçiren ve bu sebepten üniversitenin getirdiği birçok nimet ve özgürlükten, üniversitenin en rahat geçmesi beklenen iki yılında mahrum kalan kişidir. yaşını çok göstermiyorsa belki hallolur ama yine de bir ihtimaldir her zaman.
(bkz: sheldon cooper)
liseyi 2 yılda bitirmekle mümkün olabilir.
ilkokula altı yaşında başlayıp liseyi 3 yıl okumuştur. hangi ortama girerse girsin en küçük o olacaktır. hele ki ailesinden başka bir şehire gitmişse, başına bir şey gelse velisi aranacaktır. *
bu durumu kompleks etmeyip kimseyi sallamazsa 4 yıl sonra, 20 yaşında üniversiteden mezun olur ve 23 yaşında 2-3 yıl deneyimli eleman olarak sizi katlar.
dershanelerin tertiplediği gezelim görelim temalı üniversite gezilerine dahil olan öğrencinin yaşadığı durum.
yaşayacağım durumdur. küçük yaş olmak her zaman kötüdür. orada da değişeceğini hiç zannetmiyorum.
lisedeyken üniversite gezisine gitmiş olabilir, hedeflerini belirleme de yardımcı olmak maksadıyla.
okula iki yıl erken başlayan ben yaşamışımdır bu olayı.ama ben on altı buçuktum*