bugün

ilk vizelerden önceki genel hava.
öğrenci profili.
ilk vizelerle havasının alınacağından bihaber zavallı çömez üniversiteli söylemi.*
ileride neyle karşılaşacağını bilmeyen kişinin söylemidir. çünkü ilerleyen zamanalar da hay böyle işin amk diyebilir.
nereye bağlı o, sorusunu sorduran cümle.
bi zaman sonra gercege donulup yerini 'abi annemin yemeklerini ozledim yeaa' 'dogalgaz faturasini nasil odicez hiamina'lara birakacaktir.
erkek ortamında futboldan başka muhabbet konuşamayan, kız ortamında dedikodudan başka şey bilmeyen salaklar oldukça ve bunların üniversitede okuduklarını gördükçe mahvolan gençlikler aklıma geliyor, üzülüyorum.
birkaç sene sonra yükseklisans yapıyorum sekste güçlüyüm diyebilecek, sığ düşünenen heyecanlı genç söylemi.

(bkz: seksenüçlüyüm sekste güçlüyüm)
üniversiteye geldiniz ama burada da abazasınız size ekmek yok! efendi olun benden söylemesi gibi anlamlara gelendir.

bir insan kendi saplığını kronolojik olarak ancak bu kadar güzel anlatabilir. teşekkür ediyoruz arkadaşımıza.
cepteki para suyunu çekinceye kadar devam eden havadır.
daha liseden mezun olmasının üzerinden dört ay bile geçmemişlerin üniversite kazanınca girdiği bi' acayip havalardır. tamam kazandın gidiyorsun anladık da sakin ol arkadaşım. şu liselileri dalgaya alma muhabbetlerine de girme daha şimdiden bak komik oluyor ona göre. bitti gidebilirsin.
üniversiteye yeni gelmiş ve yıl itibari ile minimum 94 lü olan varlık söylencesidir.

anlayamıyorum mazur görün. hani bir tip erkek vardır;

-lise hayatı boyunca kadınlarla iletişim kuramamıştır.
-hiçbir gündem olayına bakmamış ve uzun bir süre boyunca son 4 yılda keşfettiği cinsellikle vakit geçirmiştir.
-kadın görünce saçmalamış, baya saçmalamış ve olmadığını anlayınca bütün kadınlarla kanka olmaya çalışmıştır, nitekim onu da başaramamıştır.
-çünkü bu erkek iletişim konusunda düşüncesiz, insanlara mizah içeren bir şeyler söylemek için işçiyi,fakiri, mutsuzu ezip geçebilen, ortam da ortam diye sızlanıp duran bir erkektir.
-hiçbir sosyal konuda yeteri yoktur ve hayatı varmış gibi davranıp bilmediği kadar konuşmakla geçmiştir.

gel gelelim. üniversite kapıları kendine açılmıştır.

-beyimiz sigaraya başlar çünkü harika derece de seksi ve cool olduğunu düşünür.
-beyimiz içkiye başlar çünkü acayip derecede "kafalar kıyak" tır. özgürdür ve ayrıca "çok içtim" cümlesinin bir ışıltısı vardır.
-şimdi sıra evdeki cinselliği dışarı taşıma vaktidir. çünkü çok film izler ve hikaye duyar. 4 sene depoladığı fantezilere kadın gerekmektedir. bakar ki cidden yapanlar var, "veren kız" arayışına başlar, zira gece jhonny sins rüyasına parıldak bir şekilde girip "ünide sok sokabildiğin kadar sonra kız mız bulamazsın" veyahutta "ünide kızlar veriyomuş" gibi cümlelerle kahramınımızı hayallere sürükler
-zira bütün bu içmeler tüttürmeler de sırf bir parça et içindir.
-erkişi önce etrafa bakar ve derki "ulan bu kapalılar vermez, kommün sistem demek herkese eşit vermek değil mi heheanznkznfs o zaman gideyim komünist olayım sosyalist olayım" der ve kötü esprisini de etrafa saçıverir.
-zaten her bulduğu kızla tanışma triplerinde olan kişi koşa koşa bir siyasi gruba üye olur ve 20 senesini boş geçirmenin verdiği cehaletle arada google'a "filozoflar" yazıp birkaçının sözlerini feysbuka geçirir. bu ergen kardeşimizin sıradaki olayı ise "ben olgunum" dur.
-sağda solda en küçük hatayı "ergen misiniz" "üniversiteye geldik olur mu böyle" "çok at gözlüklüsünüz" "beni anlamıyorsunuz" tarzında cümlelerle geri iteler.
- artık ergen olgun olduğunu kanıtlamıştır.
- sonra bakar birkaç kızla tanıştı, feyse basar cümleyi "kadın bir obje değildir."
- peşine de "cinsellikten korkanları anlamıyorum" veya iyi ihtimalle "cinsellik doğal bir dürtüdür." falan yazar. buradaki amaç "tamam obje değil dedik de, versin yani" cümlesini empoze etmektir. veyahutta "vermeyen benle arkadaşlık etmesin aman" ikazını uygulamaktır. ve böylece çelişkilere düşer.
- sonra saç uzatır v yaka giyer, 150 boyundaysa ve 10 yaşındaki çocuk vücudundaysa görünce üzülürsünüz, "rezil ediyor kendini".
- baktı bunlar yaramıyor bulduğunu dayar bulduğuna dayar.
- e haliyle bu da işe yaramayacaktır.

bu yüzden daha ilk aşamalarda olan arkadaşlara seslenmek istiyorum. yapmayın, sakin olun, efendi olun. bir şeyi toplum direttiği için asla yapmayın. ve şu "kadın oyşşhh" triplerini bir kenara bırakın. kadın erkek için iyi bir dosttur. denemeyen çok şey kaybeder. böyle yavşak olacağınıza ezik ve sevimli olun. kadınlarda anne şefkati vardır. o yüzden tatlı bir surat onlar için daha tapılası hale gelir. kendinizi rezil etmeyin, lütfen bak.