bugün

Bi yandan iyi masrafsız bi yandan kötü bol bol laf yemek dırdır çekmek falan vs.
Bu senelik dahil olduğum durum, ayrıca rahat durumdur.
Bedava yemek, bedava su, fatura derdi yok, sınırsız faizsiz borç, sınırsız araba kullanım izni, bulaşık derdi de yok.
Temiz iş.
avantajlıdır, zira aç kalmazsınız, aile özlemi çekmezsiniz, temizliğiniz yapılır evde, kıyafetleriniz ütülenir güzeldir.
Çok iyi rahat ama bi yandan da sıkıcı olan durumdur. Sıkıldım işte ama ben zaten her şeyden sıkılırım.
Yaşam standartları ve konfor açısından güzel olsa da , "üniversitedeyken" etiketi olduğu için üniversite yaşamını sınırlıyabilir.
yurtta yaşadıklarımı hiç1 yerde yaşamam ama çocuğumu da yurda göndermem gibisinden 1 şey bu da.
yaşamak kısmı atılması gereken başlık.
saçma bulduğumdur. en azından üniversitede ailenden ayrı ol bari. millet 18 yaşında evden tüyer ayrı yaşar avrupalarda, bizler ana dibinde kalmak için neler yapıyoruz.
en iyi şeydir.

dışarıda sizi düşünen kimse yok, yapmacık tavırlar sahte arkadaşlıklar, sizi sadece aileniz düşünür ne olursa olsun, unutmayın.
üniversiteyi lise gibi okumaktır.
Liseden farkı yok amk o ne. Evlenene kadar böyle geçer, bir gün bile kendin olamazsın. insan yalnızlığın da kıymetini bilmeli.
genç kızlar için iyidir. fakat erkek için kötü, bağımsızlık kazanamaz.

ilerde bir kızım olursa kesinlikle göndermem başka hiç bir şehire.
görsel

Ben ve evim yalnız yaşıyoruz.
şüphesiz özenilen durumdur. öğrenci evi yahut yurt ortamından kat kat iyidir.
çok karlı bir yatırımdır. Kira parası yok, elektrik, su parası yok, yemek parası yok, bir gıdam yiyeceğin olduğunda eve gelen arkadaşların otlakçı olduğu durum yok. Ha çok özleniyorsa gidersiniz evi olan bir arkadaşınıza kalırsınız 2 gün o ortamıda yaşamış olursunuz.
ayrı yaşamanın bize daha çok katkısı olduğunu düşünüyorum. kend işlerimizi kendimiz halletmeyi, para idare etmeyi ve bunun gibi şeyleri öğreniyoruz. yalnız yaşamayı, kendi ayaklarımızın üstünde durmayı öğreniyoruz. gelecek hayatta önemli olan şeyler bunlar.
Şu an bunun için her şeyi yapabilirim ama o lanet yurda gitmek zorundayim.
Yok ya yaşanmaz düşüncesine sahip olan arkadaşlar olsa da bu duruma düşüp sonradan keşke annem olsa da yemek yapsa dedirtir. Dışarıda okurken kyk yurdunda değilseniz yemek, temizlik size bir vakitten sonra ağır gelir. Üç sene dışarıda okuduktan sonra memleketime Farabi yaptigimda oh be çekmiştim. Bence üniversitede aileyle yaşamak o kadar da kötü değildir.
Benim yaşadığım durumdur.
Beleşe yemek ve su.
bir de bursum var. aileme de yardım etmiş oluyorum.
Ne seninle nede sensiz diyorum aileme. Ayrılsak da beraberiz senaryosuna döndü ev hayatım. Mutfak banyo vs ortak. Onım dışında kemdi deliğimde yaşıyorum.