bugün

üniversiteden atılma veya kendi isteğinizle kayıtlı olduğunuz üniversiteden lise diplomanızı alıp evinize dönmenizdir. ayrıca herhangi bir harç borcunuz varsa öncelikle ödemeniz gerekiyor.
kayıt yaptırmaktan çok daha zordur. lise diplomanızı elinize verirler. bir de kütüphaneye borcunuz varsa sike sike alırlar.

harçlar şefliğinden, üniversite deposundan vs. borcunuz olmadığıza dair imza alırsınız.
üst üste ya da aralıklarla 2 dönem ders kaydı yaptırmayınca otomatikman gerçekleşiyor.

fakat bu şekilde kayıt silinince yatırılmayan harçların yatırılması gerekiyor mu, bilmiyorum. bilen varsa yardımlarını bekliyorum.
başka üniversiteye gidecek birinin okuduğu üniversiteden lise diplomasını alıp kayıplara karışmasıdır.
Pek yakında gerçekleştireceğim hadise. Bilgi sahibi olup da benimle paylaşmayı düşünenlerin yazmaları rica olunur.
Okula herhangi bir borcunuz olmadığına dair belge götürüp öğrenci işlerinden imzanızla diploma ve transkriptinizi dosyanızla teslim alarak 1 saatte halledilebilen basit bir işlem. Kayıttan çok daha kolay. insan daha zor olsun istiyor. "ama bak ben gidiyorum? Emin misiniz .s.s" diyesi geliyor fakat basit işte.
kayıt olmaya nispeten çok kolaydır. o kadar kolaydır ki, eee yani hepsi bu kadar mı bile diyebilirsiniz. bu anlattığım sildirme, üniversite bitmemişken yani yarıda, başta falan kalmışken sildirmedir. memurlar "aaa neden" diye gayet klişe ve bir o kadar haddinden fazla merakla soru sorar. işlem bittikten sonra otobüse binip hayallere dalıp dışarıya boş boş bakarsınız. daha ir şey anlamamışınızdır.

okulu bitirip de sildirirseniz, mezuniyet için birkaç evrak daha imzalarsınız ve imzalatırsınız; daha çok kuyruğa girersiniz.
bugün yaptığımdır, artık hayat nereye sürükler bilmiyorum amk yeni bir üniversite ve bölüm beni bekliyor.
belli durumlar dışında gerçekleştiğinde sırf soranlara "kayıt sildirdim aqü" nün havasını atabilmek için, kayıt dondurma gibi bir nimeti elinin tersiyle itebilmeyi başarmış gerizekalı orospu çocuklarının yaptığı eylemdir.
Bi arkadaşa bakıp çıkacağım demektir.
Bir çiftin anlaşamadık ayrıldık demesidir.
Sevmediysen bölümü bırakmak en güzelidir.
Bazı manyaklar vardır birde benim gibi. Bitirecem lan seni der diplomayı alır.
yeditepe gibi kan emici üniversiteden sildireceksiniz ebesinin amına kadar imza almanız lazım.yurta kalmamama rağmen yurtan imza almak gibi okulun servisi ile hiç alakan olmamasına rağmen servis'den imza almak kısacası eziyet.Buradan tekrar diyorum senin yolunu sikeyim Yeditepe.
Kütahya makina da 1997 yaptığım işlemm...
2. Öğretim 400 milyon idi...