bugün

"eskişehir anadolu üniversitesi güzel sanatlar fakültesi'nde öğrencilerin yaptığı resimlerden oluşan serginin açılışında öğrencilere kazanda kaynatılan sıcak şarap ikram edildi.
bazı öğretim üyeleri, kepçeyle şarap dağıtımının yapıldığı sergiye küçük yaştaki çocuklarıyla birlikte katıldı. geçtiğimiz günlerde aynı üniversitenin iletişim fakültesi'nde de öğretmen ve öğrencilerin birlikte katıldığı içkili kantin partisi yapılmıştı."
kaynak: zaman

ortalama her hafta anadolu üniversitesi'ne sitematik bir şekilde saldıları yapan zaman gazetesinin haberidir. tarihe bir not düşelim, umarım bunlar yapılacak bir komplonun öncü işaretleri degildir. bu arada isteyen içer istemeyen içmez zaman'a mı kaldı çetelesini tutmak.
sık sık yapılmalıdır.

şimdi bu kpss sorularını çalan şakirt ve türevleri rahatsız oldu öyle mi?

hacı ege üniversitesi ziraat fakültesi'nde 5. dönem sonunda opsiyon seçimi yapıldıktan sonra her altbölümün, yeni dönem 3. sınıf öğrencilerine yaptığı bir iştir zaten bu.

neymiş de kampüste kantinde içmişlermişmiş. bizzat dekan yardımcısıyla b blok 2. katta 1 şişe şarap içtim hacı battı mı? sen ne yaptın, herkesin görebileceği umuma açık yerlerde gözlerin fıldır fıldırken namaz kıldın, sonra da kul hakkının dibine vurdun, kpss sorularını çaldın, hatta seks karşılığında kadınlarla da paylaştın öyle değil mi? lan bi siktir git yaa, allah'ın yoksa haysiyetin de mi yok...
gerçekmidir bilmiyorum ama ne kadar medeni çağdaş bir olay öyle değilmi arkadaşlar, ülkemizin zar zor idare eden şu eğitim kurumlarında yapılmış bir kaç kültür dolu haraket. ama bir taraftanda 3000 yılına bin yıl kala hala namaz kılıp türban takanlar, ne demişti tv de rportajı yayınlanan bob marley kılıklı abla türbanlı bi kadının resmi 76 açıdan da aynıymış(rakam yanlış olabilir yanlış bilgilendirmiyim).
Zaman gazetesinin dönem dönem düzenlediği '' Anadolu Üniversitesi'ni yıpratıyoruz. '' adlı kampanyanın devamı olan haber.

Daha önce de iletişim Bilimleri Fakültesinde yapılan kantin partisine el atmışlardı.

Yazar notu: O değil de sıcak şarap ne amk ? Soğuk bira olsaymış bari.
yanlış yapılmış belliki, sıcak zemzem ikram etmek dururken, değil mi?
ben birşey demek, diyebilmek istiyorum ama insanım arkadaş. böyle beyinsizliğe cevap vererek, insanlığımdan olmaktan korkuyorum.
okur kitlesini bilgilendirmeye yönelik olarak yapılmış zaman gazetesi haberi. kusura bakmasın kimse. müslüman olan insan alkol içmez. çocuğu üniversite seçimi aşamasında olan bir ailenin de çocuğuna kötü alışkanlıklar kazandırması mühtemel bir üniversiteye göndermemesi için faydalı bir bilgilendirme olmuş. çekemediğiniz ne?
zaten üniversitelerimiz böyle böyle kafayı güzelleyip bilimden koptu. şarap ikramında bile ideolojik tartışmalar dönüyorsa kimin haklı olduğundan ziyade ülkenin durumu düşündürmeli.
kişi başı bir şişe şarap dağıtılmadığını düşünürsek, %100 meyve suyu gibi faydalı bir içecek dağıtılmıştır.
bir haber özelliği taşımamaktadır.

edit: meyce suyunda antioksidan miktarı yüksekken, şarapta da flavonoidler yüksektir. düz üzüm yenmesinden farkı ise flavonoidlerin alkolde çözünürlüğünün artmasıdır.
edit 2: bir önceki edit'de alkollü bir içeceği savunma ihtiyacı hissetmiş olduğumu farkettim ki asıl sorun da toplumda bu ihtiyacı oluşturan mal insan sayısının bir hayli fazla olması. yoksa adam absinth ikram etse, gençler eğlense bunda da garip bir şey olmazdı.
söz konusu serginin açılış töreninde olan biri olarak, gördüm ve de güldüm zaman gazatesinin bu haberine, anadolu üniversitesini toplu olarak zaten sık sık güldürüyor. farklı görüşler olabilirsiniz fakat haberlerini sadece tek bir kesimin okuduğu bir gazete her kesimden öğrencilerin okuduğu güzide bir okulu karalayamaz.
buarada şarap çok taze olmasına rağmen müthişti.
eksik bilgi var . sadece şarap ikram edilmedi .girişte herkese krema ve kırbaç hediye edildi. her türlü ahlaksızlığın dibine vuruldu.toplu seks aktivitesi ile son buldu sergi .
allah herkese böyle üniversitelerde okumayı nasib etsin .
garsonlar da playboy dergilerinden fırlamış seksi hatunlarmış. hepsi girişte erkeklerin popolarını dişleyip öyle alıyorlarmış.
kaynak: götüm.