bugün

makine mühendisliği degildir.
alman dili ve edebiyatı hiç değildir.

gördüğünüz yerde kaçın. abi tavsiyesi.
Elektrik elektronik mühendisliği hiç değildir.
kamu yönetimi değildir.
istatistik. bütün olasılıkları hesap edersin ve yaşadığın hayat olmaz denilen olasığı yaşatır.
genetik biyoloji güzeldir.
kaldırım mühendisliği. hayatta işsiz kalmazsınız.
iibf'den uzak durun derim ben. gerisi size kalmış.
edebiyat bölümleri değildir.
Çeviribilim hiç değildir.
Tüm bölümler tercih edilebilir.

Siz yeter ki kazanacak puanı çıkartın.

(Önemli olan yeteneğin hırbo)
hukuk veya tıpdır.
pdr ye gelin gencler haftada dort gun ve hergun ikiser saatlik ders yapiyoruz muthis degil mi ? e hadi buyrun.
ilgi duyduğun ve çalışmak istediğin iş ile ilgili bölümdür.
Herhangi bir meslek yüksek okulu. Çok aşırı zeki biri değilsen lisans eğitimi ile zaman kaybetmemek lazım. Ben kimyagerim, hala düz memur olmaya çalışıyorum. Zaman eski zaman değil maalesef, yeni türkiye'desin uyan.
üniversitede tercih ediceğin bölüm, sevdiğin işle meşkul olmanı sağlayan bölümdür. sağlıktan hoşlanmıyorsan eğer tıp okusan ne yazar.
ve benim içinde fizyoterapi değildir.
felsefe, psikoloji, sosyoloji, tarih...

işte bunlar hep genel kültür.
Bilgisayar mühendisliği de olmayandır. Özellikle Hacettepe'de hiç olmayandır.
liselilere tavsiyem: yıldız tekniğe gelmeyin. alternatiflerine gidin pişman olmazsınız bence.
gazi2ye gelmeyin de ne bok yerseniz yeyin.
türkiye'de özellikle sağlıkla alakalı bölümlerdir.
Ülkede heerkes tıpçı ve hukukçu olmaz güzel kardeşim.
sen işletme okuyup kılını kıpırdatmazsan gelişmek için okuma zaten hiç okuma.
binlerce meslek var hangisinde mutlu olursanız onu seçin sonra ağlamamak sızlanmamak için.
ulan ne problemli milletiz.
kendi okuduğu bölümü, okulu yazıp da gelmeyin, ben ettim siz etmeyin, siktirin gidin başka yerde okuyun diyen adamlara baktıkça memleketin haline şaşırmamalı. neye göre kime göre amına koyayım.
beğenmiyorsanız siktirin gidin oğlum zorla mı tutuyolar sizi orada.
gazi'de fransız dili okuyorum, halimden memnunum. bundan önce turizm bitirdim arada bir de sanat tarihi bıraktım.
gelin gencolar. tercih edilecek bölümlerden biri de fransız dilidir, okuyun.
basım ve yayın teknolojileri olabilir. Baya zevkli. Tasarımını yaptığınız şeyin basılacak makinesini ayarlayıp, bıçağını çıkarıp çoğaltıyorsunuz. *
sosyal hizmettir. gelecegi garanti bi meslek. haftada 3 gun ders var. ama ben salaklik edip ozelde okuyorum siz devleti kazanin.