bugün

işte ilk günler genelde böyle oluyor tam gününde okulda oluyorsun. neyse ki üst sınıfız hala evdeyiz lan * . üst sınıfa geçince şaşırıyorsun "aaaaa okula gidenler varmış lan" diyorsun.
(bkz: uludağ günlük)
başlasın da üniversitede ilk günlerin nasıl geçtiğini bizzat kendim öğreneyim artık. Bir an önce,yıllar sonra gülerek hatırlayacağım bir sürü şey yaşamak istiyorum.
Başkent'i kazanan var mı ya da benim gibi başka şehirden Ankara'ya gelen mutsuzum sözlük .
kural

1. o kız vermez.
2. okulu boşlama oda seni boşlar.
3. büyükşehirden geldiğini belli et ama kasılma, göt ederler.
4.somurtkan olma nede olsa 2 ay sonra enseye parmak göte şaplak olacaksınız.
5. ilk tanıştığınız arkadaşınızla hemen eve çıkma hayali kurmayın
Hangi ders nerede bilemediğim için hiçbir derse girmemiş, kantinde oturup ortam yapmıştım. Ne günlerdi.
Kızlara tavsiyem kimseyle çıkmayı düşünmüyorum falan demeyin kimse yemiyor siz de biliyorsunuz öyle olmayacağını.
oha amk sene olmuş 2015 hala üniversiteye yeni baslayanlar var. 2. 3. siniflar da olur öyle deyip moral vermeye calisiyor ahahaha. gidin ders calisin lan veletler!
Akıllarda tek bi soru 'ilk gün ne giysem !!'
çok sıkıcıdır ama katlanmak zorundasın.
-ilk günler ders olmaz zaten deyip gitmemezlik yapma. ders olmaz ama gitmezsen sınıftakilerle de kaynaşamazsın. plüton gibi dışlanırsın.
-lisedeki gibi arkadaşlıklar bekleme. özellikle iş bulma imkanı kısıtlı bölümlerde sınıf içi dayanışma çok az olur. ilerleyen dönemlerde önüne taş koymaya çalışırlar.
-Asistanlara dikkat et. Muhtemelen ödevlerini, sınavlarını o okuyacaktır. Hocalar pek uğraşmaz. Asistanların götü kalkık olur. etrafında yalaka ordusuyla dolaşır. çok yaklaşma ama gözüne de batma.
aydın'lıyım doğma büyüme, hangi bölüm olursa olsun bu sene gideceğim dedim ve çok kalitesiz bölümleri yazdım. koyu kürtçü olduğumdan, en yakın yazdığım yer hatay'dı. ailemle üniversite okumamak biraz bahanem oldu hep çok çok uzak yerleri yazdım. biraz abartmış olmalıyım ki ardahan tuttu. kötü bir bölüm müydü bilmiyorum fakat son seçimde hdp'nin birinciliği çekmesi, her kime "ardahan tuttu" dediysem "olm oralar terör merör çok sıkıntılı" cevabını almam da aşırı sevdirdi bana ardahan'ı, bakalım 1 haftaya gidiyorum umarım pişman olmam.
Ne hayallerle gelinmiştir üniversiteye. ilk günler ilk heyecanlar...
zamanla gerçekler yüzüne yüzüne çarpar her şey normale döner.
bir yandan bağımsızlığın tadını alırsın bir yandan da sorumluluklar ile tanışırsın,
yeni insanlar tanırsın ama geride bıraktıklarını düşünürsün.

yine de güzeldir.
Her yere cemaatle gitme durumu.
Korkutmayın lan deaha gitmeden.
Not: kırklareli ünv. Başka varsa burda arkadaşlık kuralım.
kasıntıdır, gereksizdir.
Tam iki sene boyunca evden uzaklaşmak için çabalamişken şimdi evi ozlemek çok saçma geliyor. Belki de kiymetini bilmediğim için vicdan azabı çekiyorum bilemiyorum. Kendimi anasınıfına yeni başlamış küçük kız çocuğu gibi hissediyorum. Her an anne diye ağlayacakmiş gibiyim. Bu ilk günler çok berbat. Ilerde bugünlerimi hatırlayıp çok gülicem belki ama şimdi hiç mutlu değilim..
Bi de ilk günler evden yeni gittiğiniz için paranız çok olur çarçur etmeyin bi ay sonra görürüm sizi.
(Bkz:fakirlikten ölmek).
Umarım güzel olur sözlük hayat herkese kendi gibi insanlar nasip etsin.
ilk günler çekincelerin bile olsa mutlu ve gülen yüzler gördükçe sen de mutlu olursun. ilerleyen zamanlarda da aileden ayrı kalmanın verdiği kötü his ve parasızlık giderek artar işte.
tebessümle hatırladığım çömlük günleridir.
sizi bilmem biz alçı karıştırıyorduk.
ilk sene alışma senesi
Tanıyın ortalığı.
ilk gün üç kişi geziyorduk. üçüncü günü bir baktık beş kişiye çıkmışız. sanırım yeni olduğumuzu baya belli ettik. güzel geçiyor ama kasmaya gerek yok.
Pazartesiden itibaren yaşamaya başlayacağım günlerdir. Ailemden,doğup büyüdüğüm ve aşığı olduğum istanbul'dan ayrılma düşüncesinin burukluğu bir yandan, internetten bulduğum ev arkadaşlarımla ilk defa görüşecek olmanın gerginliği bir yandan, umutlu heyecanlı bekleyişler bir yandan, tam bir duygu karmaşası benim için.
dil bölümleri için ilk 1 hafta "kulak aşinalığı" ile geçer. tatilimin içine eden rektörümüze sevgiler, saygılar..