bugün

kullandığınız bütün sosyal ağlarda arkadaş çevrenizin; bayanlarda kına nişan fotoğrafları, erkeklerde türkiye.gov.tr'den askerlik yerleri ile alakalı capsleri yada askerde çekilmiş silahlı fotoğraflarına şahit olunmasından başka bir şey yok. *
Bi sik olmamaktadır. Hayat berbat oluyor o kadar.
Staj başlat bir işe gir her sabah 6da uyan, günde 4-5 saatlik uykuyla ayakta kal, haftasonu gelince bi cuma günü işten çıktığını hatırla sonra bir de bak ki pazar gecesi olmuş. Koskoca iki gün nereye gidiyor hiç anlamadım açıkçası.

Bir de sülalenin en küçüğüyseniz sen ne ara mezun oldun daha yeni ortalıklarda koşturuyordun geyiklerini aradan 1 yıla yakın zaman geçse de dinlersiniz.
bir şeyin olduğu yoktur. hukuk fakültesini derece ile bitirecek biri olduğumdan bir plaket verecekler, sonra git allah yardımcın olsun diyecekler. hepsi bu.
henüz tespit edilmemiş durum. noluyor lan!
işsizliktir. Bir kaç yıl boş boş gezebilirsiniz. Mezun olmadan bulun.
Şuan ise gidiyorum dönünce yafa öğlen arası yazacağım acı gerçekleri.
(bkz: işsiz kalmak)
önce işsizlik sonra bunalım.
ben hazır olayım yarına, yarın yeni bir gündür; açılan umuda.
Aklınız varsa hemen askerliği aradan cikarmak tecilim var nede olsa diyene kadar bozup kısa dönem askerlik yapmak hangi işe başvursan askerlik yapmış bey ariyorlar he birde tecrübeli.
Erkekler icin askerlik.
hababam sınıfının meşhur tünel sahnesi vardı ya, şaban'ın ''sakın gelmeyin tünelin ucu bombok bir yere çıktı'' dediği.

tam o işte.
is bulma çalışıyoruz.
zorunlu hizmet. acil ameleligi.
"Sudan çıkmış balık" deyimini canlı kanlı yaşarsınız.
Pembe gözlükleriniz bir anda düşüp kırılıverir.

Dünyanın kaç bucak olduğunu, sistemin nasıl işlediğini, hani şu torpil denen ve tiksinerek telaffuz ettiğiniz bu kelimenin size kıs kıs bakarak, " ayyy götüm" dediğini görürsünüz.

Artık büyümüşsünüzdür ve kirlenmiştir dünya!

Bir de, hısım akrabanın, iş ile ilgili bitmek bilmeyen sorularınına maruz kalmak vardır bir de. Milletin tek konusu bu olmuştur, " noldu, iş bulabildin miiii?".
Ağızlarına fırıncı küreği mi soksam, beton mu döksem diye düşünürsünüz.
Birileri hooopp kamuya girerken harıl harıl ders çalışmak.
askerlik beklersin hatta askere gitmek için can atarsın. askerlik sonrası iş bulma hızın çok önemli ben 3 gün işsiz kaldım ama 3 yıl gibi geldi. sonrasında askerlikten pek te farkı olmayan işe girersin. yani mezuniyet sonrası benim ki hep askerlik. işim mi ne. mühendisim.
Biraz yatış > askerliğe karar verip gitmek > dışarıda iş bulunup bulunmayacağı düşünüldükten sonra asker olarak kalmak yada kalmamak > dışarı çıkınca biraz yatış > iş arama telaşı > şanslıysan yüksek lisans mezunu da olsan okunan meslek dışı asgari ücretli bir iş. Sonrası zaten belli...
Tatile gidilir. Yıllarca ders çalışmanın verdiği mental yorgunluk atılır.
Deniz kum güneş.
is bulma çalısmak.
Hiç bir şey.
Şanslı azınlıktaysanız hemen iş bulabilirsiniz. Değilseniz geçmiş olsun.
Ben hemen bulabilenlerdenim.
Yazık oluyor beyler bayanlar, hepimize yazık oluyor.
ayılmak için çorbacıya düşmek.