bugün

yaşama hakkı dahi olmaması gereken insandır.
kaldı mı hala böyleleri?
(bkz: bi siktir git allasen)

edit: ironi kardeşim ironi
(bkz: üniversite okuyup adam olamayan ezik zavallı)
işsizlik problemini iliklerinde hissetmeye başlayan insandır. ezik midir zavallı mıdır orası tartışılır.
(bkz: ezik sensin zavallılar da sana girsin) bu mantığı güdenlere gitsin bu şarkı...
(bkz: brukerizm)
tdk ya göre..

Bilimsel özerkliğe ve kamu tüzel kişiliğine sahip, yüksek düzeyde eğitim , öğretim , bilimsel araştırma ve yayın yapan fakülte , enstitü , yüksekokul vb. kuruluş ve birimlerden oluşan öğretim kurumundan Olumlu , iyi bir sonuç elde edememiş , Olaylar ve hayat şartları karşısında güçsüz ve sıkıntılı duruma düşmüş olan, üzüntülü ve Acınacak kadar kötü durumda bulunan , mutsuz kişi..

yoktur herhalde böyle biri.. .
--abi sözlüğün içine ediyolar var mı haberin
++gene ne demişler?
--üniversite kazanamayanlara ezik zavallı demişler.
++vay üniversite kazanamamış ezik zavallı çocukları vaaay.

ağzımız açıldığında sözlüğün kalitesinin düşüklüğünden bahsederiz. sonra da böyle başlıklar açarız. çarpıcımı olmak istiyorsun yavrum. düşüncenin yok olmaya yüz tuttuğu devirde biraz fikir ürette çarpıcı olasın.
olmayan ezik zavallıdır. herkes üniversite okuyacak diye bir kaide yoktur. üniversite mezunu işsiz, okumuş ama adam olamamış kişilerin varlığı göz önünde bulundurulursa, üniversite kazanamamış şahsiyetlere "ezik", "zavallı" sıfatlarını yakıştırmak doğru olmaz. önemli olan kişinin kendini donatmasıdır.
bu ülkede en yoğun işsizlik oranlarının üniversite mezunları arasında görüldüğünü bilmesi gereken ezik(!) zavallı(!)lardır.

(bkz: başlığa bak çay demle)
üniversite gibi iğrenç bir ortamı görmekten kurtulmuş şanslı gençtir.
yahu başlığı ben açtım. fakat elimden geldiğince içinde hiciv, ironi işlemeye çalışmıştım. belki ben beceremedim belki tam anlaşılamadı. böyle birşeyi düşünecek biri olmadığımı başka yazılarıma bakarak anlayabilirsiniz sanıyorum ki. o gün bir arkadaş vardır. "behratul.." falan tam hatırlayamıyorum, bilen beri gelsin. bu yönde başlıklar açmıştı bende buna müteakip bu başlığı açıp içerisinde o arkadaşı ve böyle düşünenleri ti'ye almıştım. baktım yine yanlış yerlere gitmesi mümkün bir başlık o yüzden henüz o anda başlıkta 2 tane entry varken kendi entry'mi sildim.
Unutulup gideceğini düşünüyorumdum ancak benden sonra başlık hortlatılmış ve ben de entry'yi silmiş korkmuş tırsmış biri gibi görünmüşüm ki bu doğaldır.
Böyle görünmem de öyle olabilitemin olması da zerre umrumda değil fakat bir yanlış anlaşılmayı giderme isteği herkeste olduğu kadar bende de var.

Benim acıdığım olay başlığın ikinci entry'sini yazan şahsın, Yazdığı entry'yi 2 kere editleyip;
edit:başlık başa kalacak gibi. ahanda kalmak üzere
orada tek edit vardır kimseye dalkavukluk falan yapmaya lüzum yok.

gibi sanki öngörü sahibiymiş gibi yapması. bu başlığı da yeni görüyorum, hortladığını ancak farkediyorum. Benim hakkımda yazılan bence ağır kaçan sözlere anlam veremiyor değilim. Dışardan görünen kısmı için yapılmış yorumlar olarak alıyor ve kendi üstüme bu yazılanları çekmiyorum.
Anı yazısı gibi oldu gerçi. Umarım bir süre kalır en azından başlığı daha önceden görmüş olanlar bu yazıyı okur.
sadece 15 ay askerlik yaparken ezilecek, zaman zaman zavallı durumlara düşebilecek insandır. onun dışında çok dert edilecek bir durum yoktur.
gelismis bir ülkede dogmus olsa rahatlıkla üniversite okuyabilecek türkiyede sisteme kurban verilen kisilerden sadece birisidir. demekki bir puan daha az alsam ezik olacakmısım...
sözlükte hakkında yazılanları görünce gaza gelip "siz okudunuz da bir halt mı oldu" diyen kişidir.
sınav, vize, akademik, staj, sunum gibi dertleri olmayan ama hakikaten hep kafasında '' lan keşke ben de okusaydım'' sorusu kalacak olan eziktir.
haline üzülmemesi gereken, biraz dinlendikten sonra planlı programlı çalışarak amacına ulaşabilecek ezik zavallıdır.
aynı zamanda askerliği up uzun dönem yapacak olan zavallıdır. tuvalet filan yıkatırlar buna. çalışın ulan işte, kazanın sınavı. *
ismail yk dinleyicisi yolundadır.*(hazırlanan hariç)
ulkede pek yoktur.