bugün

sürekli kendini geliştirmeyi seven biriysen mühendis olunur.
Deniz Ulaştırma ve işletme Mühendisliği. Benim götüm yer diyorsan gel bekliyorum.
Ilahiyat okuyun çok ihtiyac var dindar genc yetiştirmek lazim.
Çalışkansan kolay öğrenen kavrayan zekan varsa ekonomi-finans, alkolü seviyorsan tıp.
iyi bir üniversitede okumak şartıyla; sosyoloji.
Atatürk üniversitesi tarih bölümü değildir.
anadolu üniversitesi- hava kontrol bölümü
iş avantajı çok fazla yurt dışından adam alınıyor yani rakip az ve ingilizce yeterli.
iyi bir eğitim almak şartıyla işletme...
Anestezi, lab teknisyenligi, elektrik tenisyenligi. Mardinde isletme okuyacagina bunlari oku.
edebiyatı seviyorum ve işsiz kalmak benim için sorun diyorsan türk dili ve edebiyatı okuma.
Uluslararası ilişkiler okumak isteyenler sonuna kadar destekçinizimdir.
karı kız için;

biyoloji,
kısmen kimya,
jeoloji, gıda, çevre (diğer mühendisliklere göre ideal dağlılım, en azından 1 erkeğe 2 erkek düşmüyor)
iibf'nin herhangi bir bölümü.
okul öncesi, zihinsel engelliler falan.

tabiki hemşirelik. easy.
At biniciliği ve jokeylik.
Buradan aldığın öneri ile bölüm okuyacaksan hiç okuma.
Jeoloji muhendisi olarak soyleyebilirim ki jeoloji yazmayin. Ama is sagligi ve guvenligi uzmanligini secebilirsiniz kesinlikle oneririm sizlere. Onu cok acik suan da.
Pdr mezunu olarak duymak istediğim önerilerdir.

Sosyal hizmet mi? çocuk gelişimi mi?

Amacım cepte yeni bir iş alanı oluşturmak.
Tıp ve yazılım bölümleri haricinde mümkünse ömrünüzün 4/5 yılını piç etmeyin. Değmeyecek çünkü.
Tabi ki bilgisayar mühendisliği. Belki uçak mühendisliği de olabilir.
1. Bilişim,
2. Moda tasarım,
3. Kuyumculuk ve Takı Tasarımı.
öğretmenlik. 6 ay yatıp mis gibi maaşını alıyorsun. okurken de kolay ha internetten slayt indirip ders geçiyorsun. rahatlığını çekemeyenler laf atıyor ama sikine bile takmadan mis gibi yaşıyorsun. evet. teşekkürler.
Paran çoksa arkeoloji oku

Çok keyifli diyorlar

Bak paran çoksa dedim ha sonra bölümü bitirip kazma olarak işe başlama.
Mimari restorasyon.

Mimari restorasyon bölümü mimarlığın alt dalı olan bir bölümdür. Tarihi eserlerin restore edilmesi restoratörlerin başlıca görevidir.

2 yıllık Önlisans olan bu bölüm mezuniyetten sonra dgs ile yatay geçiş yapılarak mimarlık bölümüne giriş hakkı sunar.
Yazılımla ilgili birşeyler olabilir.