bugün

türkiye'nin çeşitli yerlerinden topladığı 10 tır dolusu yardım malzemesini dün van'a göndermiş sivil toplum örgütü.
kendilerine delikanlı diye yakışırma yapan ama elindeki çelik imalatı aldığın zaman diz çöküp pohunu yiyem abeeee diye zırlayan top-luluk.
renkli bir t-shirt ile gittiğinizde, "burada koyu renk takım elbise giyilir gavat" şeklindeki bakışlara maruz kalacağınız yerdir.
ayrıca 30 dk'dan fazla kaldığınızda çok kez duymuş olacağınız "eyvallah", "sıkıntı yok", "bir mesele var mı?" şeklindeki tümcelerin, birer şifreli konuşma yöntemi olduğunu düşünmeye başlıyosunuz.
tüm liseler bu ülkü ocaklarının hakimiyeti altındadır. nasıl başarıyorlar bu olayı anlamakta güçlük çekiyorum. peki yaptıkları bir şey var mı? tabii ki hayır. okulda uzun ceket, siyah atkı, köseli ayakkabı ile gezerler. liseye yeni başlayan kişileri ağlarına düşürüp, onları geçim kaynağı olarak görürler. o çocuk da ülkü ocaklarına gitmeye başladıysa eğer; bir ağa kesilir başınıza. çünkü arkadan pohpohlarlar o kişiyi. sigaraya başlatırlar, sigarasını alırlar. 50 kuruş isterler, cüzdanındaki tüm parayı alırlar. ses çıkartamazsın çünkü okulda çoğunluklardır. öğretmenlerin bile sesleri çıkmamaktadır bu ülkü ocakları mensubu büyük(!) kişilere karşı. benim de başıma geldi bu olay. liseye başladığımda sınıfıma ilk girdiğimde çocuğun teki ülkü ocaklarına davet etmişti beni, nazikçe reddettim. o yılım o kadar berbat geçmişti ki. para istiyorlardı, vermiyordum. dayak yedim. gittim okul müdürüne. şikayet ettim. bana idare edeceksin! dedi. evet, idare edeceksin, dedi.

(bkz: haydarpaşa endüstri meslek lisesi)
ayrılıkçı islamcı güçlerin, özellikle 12 eylül öncesinde amerika tarafından örgütlenip türk çocuklarına saldırtıldığı örgütler.
amerikan beslemesi ayağında konvers ayakkkabı, sırtında new york bilmem ne yazan elbise, rock figürlü tişörtlerle, buruna, kulağa, göbeğe taktıkları ilginç takılarla, vucudun sana özel olan yerlerine dahi yaptırdıkları dövmelerle, bizim hikayemizi anlamaya çalışan! yada anlamasa bile yerli yersiz, gerekli gereksiz yorum yapanların dahi uğrayıp rahatça çayını kahvesini içip seminerle katılıp türk örf ve adetlerini görüp ders çıkarabileceği bir yesevi dergahıdır.

düzeltme: 1453 eksi oy alsa bu tanım burada kalacak...!
boş beleş adamların ve liseli ergenlerin kamp merkezi.
yakın zamanda kur'an-ı kerim kurslarının başlatılacağı eğitim yuvalarıdır.türk kültürünün yaşatıldığı ender yerlerden biridir.
türk örf ve adetlerinin islam kuralları çerçevesinde işlenip sözlük tarafından ergen liseli diye aşağılanan gençlerimizin vatana ve millete hayırlı birer birey olarak yetiştirilmeye çalışıldığı eğitim kurumudur ve ermiş dergahıdır.

kimine baba ocağı olur kimine asker ocağı olur.
bir çok bıyıklı erkeğin, delikanlı kızların toplanıp, 'vatan, millet, sakarya' naralarıyla ülkeyi kurtardıkları sevimli ocaklar, ocakcıklardır. bu ocaklara takım elbise olmadan girilmiyor hatta öyle ki kızlar bile takım elbise giyiyor sanırım.
acilen yapılanmaya gidilmesi gereken, türkeş ten sonra çivi bile çakılmamış 9 ışık, kızılelma, turancılık konularından başka siyasal eğitim verilmeyen kurum, sayıları gün geçtikçe azalıyor bu gidişle soyu tükenme tehlikesi yaşayabilecek ocaklardır.
kürtlerden daha ütopik türklerin kurduğu kurum.
(bkz: herkesin ütopyası kendine)
ülkenin ihtiyacı olan kurum.
ülkenin ihtiyacı olan kurum.tıpkı solcu veya komünist yerler gibi.

her insanın aslında gidip görmesi lazım , şahsen ben lise yıllarında 1 sene takıldım ve kendilerini pek sevmem.
türkten çok müslüman ve arap sempatizanı olmaları beni uyuz ediyor.
yeri geldiğinde ceplerindeki bütün paraları birleştirip bir çorba parasını denk getirebildiklerinde çorbacıya gidip bir tabak çorba ve 8 kaşık isteyebilen bir o kadar paylaşımcı bir o kadar eğlenceli kişilerin bir araya geldiği eğitim yuvasıdır.
günümüzde değerini yitirmiş ve amaç dışı eylemler yapılan ve arkası olmayanların arka yapmak için katıldıkları yerlerdir.
--spoiler--
üniversite yurtta kalırken. oda arkadaşım üniversitenin gençlik kolları başkanıydı. benimde herhangi bir siyası görüşüm yoktu zaten. bir gün bunların ilçe seçimleri oluyor. çağırdı beni. bende kıramadım gittim. ne göreyim...ergen, bir baltaya sap olamamışlar, yağdanlıklar...kul ve köle sistemi gibi olmuş. senden üst kimse şunu yap diyorsan yapacaksın. onları gördükden sonra neye inandıkları veya amaçlarının önemi kalmadı. bunları görünce ülkücülerden soğudum.
--spoiler--
türkiyeye zarar verdiğini düşündüğüm oluşum. gerek üniversitede, gerek futbol maçlarında ve bunun gibi kültür çeşitliliğinin ve topluluğun olduğu her yerde etnik ayrışımcılığı bir mikrop gibi bulaştıran bölücü nitelikteki dergahlar.
türkiyeye zarar verdiğini düşündüğüm oluşum. gerek üniversitede, gerek futbol maçlarında ve bunun gibi kültür çeşitliliğinin ve topluluğun olduğu her yerde etnik ayrışımcılığı bir mikrop gibi bulaştıran bölücü nitelikteki dergahlar.
ilim ve irfan yuvası.
vatanını milletini seven insanların toplandıkları yerlerdir.
kürtler an itibariyle istanbul'da terör estirirken her zamanki gibi yokları oynayan korkak liseli grubu.
her ülkü ocakları iyi değildir. bazısı vardır iti kopuğu hep oradadır işleri güçleri adam dövmektir. bazıları ise gerçekten bir amaç uğrunda orada uğraş verir.
O değil de ülkücülerin arasında obsesif olanlar ocaktan çıkarken geri dönüp tekrar kontrol ediyorlarmıdır lan?
Faşist ideolojiye bağlı fikirleri aşılama merkezidir. Buradaki arkadaşlar ''selam-ün aleyküm'' diyerek mekana girer, tespih çekerken aynı zamanda çay-sigara içip Türkçülük-islamcılık hakkında sohbet ederler.
güncel Önemli Başlıklar