bugün

Rusyaki kara delik.
didi lazca da büyük boy demekmiş. çok şaşırmadım ama, bilin istedim.
dirseginizi yalayamazsiniz.
kolunuz uzunsa gayet de dirseğinizi yalayabilirsiniz. kendimden biliyorum.
merhaba kelimesinin farsça kökenli olup 'benden sana zarar gelmez' anlamına gelmesi.
Mabel matiz eşcinselmiş. Evet çok şaşırdım buna.
ugandadaki bugandalılar lugandaca konuşuyomuş.
orta parmak harici hepsini açıp orta parmağı alta doğru tutup birleştirince yüzük parmağı ayrılmaz.
Demet Akalın'ın asla çocuk sahibi olamayacağı (bunu kendi de çok iyi biliyor) ve her sene ekranlarda hamileyim diye dolaşması
(bkz: hüseyin şevki topuz/#21195999)
Emekli olunca alınan maaşın, aktif çalışma hayatında aldığın maaştan kesilerek biriktirilip emekli olunca kişiye verildiğini öğrenince - ooo hadi yaa - diyerek şaşırmıştım. Ben, devlet - bu kişi zamanında çok çalıştı artık dinlensin çalışmadan para alabilsin - gibi iyi düşünceler içinde sanıyodum.
barış manço'nun ''bugün bayram'' adlı şarkısının aslında neşeli bir bayram sabahını değil de vefat eden annenin kabirine ziyarete gidilen bir bayram sabahını anlattığının farkına varılması.

şarkının sözleri;

sen gittin gideli
içimde öyle bir sızı var ki
yanlız sen anlarsın
sen şimdi uzakta
cennette meleklerle
bizi düşler ağlarsın

bugün bayram
erken kalkın çocuklar
giyelim en güzel giysileri
elimizde taze kır çiçekleri
üzmeyelim bugün annemizi

sen yaz geceleri
yıldızlar içinden ara sıra
bize göz kırparsın
sen soğuk günlerde
kalbimi ısıtan en sıcak anımsın

bugün bayram
erken kalkın çocuklar
giyelim en güzel giysileri
elimizde taze kır çiçekleri
üzmeyelim bugün annemizi
bugün bayram
çabuk olun çocuklar
annemiz bugün bizi bekler
bayramlarda hüzünlenir melekler
gönül alır bu güzel çiçekler...
pikaçu'nun dişi; tweety'nin erkek olmasına hala inanmak istemiyorum...
dışarda deli dalgalar gelir duvarları yalar
dışarda deli dalgalar kirpi duvarları yalar sandım ben onu yıllarca. gözümde kirpinin minik diliyle duvarları yalamasını canlandırdım. keşke öğrenmeseydim.
yaşamda ki benzerlikler.
çakmağın kibritten önce bulunmuş olmasıdır.
1.dünya savaşında alman üniformaları ısırgan otu kullanılarak yapılmıştır.
tayyip erdoğan ın çocuklarının olması.

o adamı sevişirken gözünün önüne getirebilen var mıdır gerçekten bilmiyorum.
eşek hoşaftan ne anlar sözünün aslı eşek hoş laftan ne anlarmış. vay anasını eşek tepmişe döndüm.
Gürcistan halkının %90'ının Hıristiyan olduğu bilgisi.

Artık Türkiye'ye yakınlığından mı dersiniz dağılan Rusya sonrası BDT'nin etkisi mi dersiniz bizimle olan sıkı ilişkilerinden mi dersiniz kafada sürekli Müslümanmış izlenimi bırakan bir ülke. en azından ben öyle düşünüyordum. Ama nüfusunun sadece %9.9'u Müslümanmış.
deniz atlarında, doğumu erkek deniz atlarının yapması oldukça şaşırtıcı bilgilerdendir.
çinlilerin köpek yiyor olması. ciddi anlamda haslama, kızartma vs şeklinde.
Anne fil yeni doğmuş yavrusunu kabul etmeyince, yavru fil 5 saat ağlamıştı. Fillerin üzüntüden ağladıklarını duyunca çok şaşırdım.
Yüzüklerin efendisindeki gandalf i oynayan dede ibneymiş !!
sezen aksu nun halen sıkılmadan dinlediğim şarkıları 1984 yılında çıkardığı sen ağlama albümün denmiş. vay anasını 29 sene olmuş hiç eskimemiş şarkılar.

sen ağlama albümü.

Sen Ağlama
Haydi Gel Benimle Ol
Geri Dön
Yeter
Bu Gece
Dağlar Dağlar
Çocuklar Gibi
Tükeneceğiz
Bir Başka Aşk
1945