entry'ler (11)

en yakındaki kitabın yazarı

Dört Kapı Dört Medeniyet iZNiK - ismail ÖZGÖREN.

yapılması büyük cesaret gerektiren şeyler

Babanın bilgisayar alasın diye gönderdiği bin beş yüz küsür lirayla iddia ilk yarı maç sonucu tahminli 5 maç yapmakla kıyasıya kapışabilecek olan ev kirasını iddiada katlamak düşüncesi cesaret isteyen şeylerdendir. Bu ara bunları yapmayı çok düşünüyorum ama sadece düşünüyorum, yemezzz aga !

sözlük yazarlarının aldığı iltifatlar

'ya çok alemsin, ölmeden önce senin gibi saçmalamak istiyorum' demişti arkadaşım, 4 haftalık stajımın son günlerindeki bitkin, bıkkın, memuriyetten soğumuş hallerimden habersiz.

sehitlerin hep fakir fukara cocugu olmasi

ülkemizin yıllar yılı değişmeyen acımasız gerçeğidir. fakir aile evladına ülke sevgisi verir, şerefli tarihinden hikayeler anlatır, büyük kahramanlardan örnekler verir. ne yapsın garibanın bildikleri bunlardan biraz fazladır. zenginler hayat standartlarını korumak ve sürdürmek için evlatlarına hayatta kolay kazanmanın yollarını, popüler olunca kazançlarının neler olacağını, paranın açamayacağı kapının neredeyse olmadığını öğretir. böyle böyle büyüyen gençlerimizin dünyaya bakış açıları birbirinden farklı olur. gençler hangi açıdan bakar bilinmez ama büyükleri aynen şöyle bakar ' zengin evladınınki can, fakir evladınınki patlıcandır. ' bu vatan elbet sağolur ama sağ kalanlar kim olur hepimiz biliyoruz.

yetim gördün sikeceksin hayrat gördün yıkacaksın

civdanyoksunugillerden bugünlere gelen bir atasözü olsa gerek.

hoşlanılan kızın tipsiz sevgilisi

kız akla her geldiğinde, hem kendisine hem gelmişine geçmişine ağız dolusu küfürler edilen, kızı her görüşte kulakları acımasızca çınlatılan insan evladıdır. boşver abi küfretmeye bile değimezler...

erkeklere inanmak

genç kızların en büyük hatası olmakla birlikte kafalarını en çok karıştıran sorudur - acaba bu erkeğe güvenebilir miyim?

5 inci viteste giderken aracı geri vitese takmak

temel fıkrasında duyduğumuz bir eylemdir.

öğrenince çok şaşırılan bilgiler

Emekli olunca alınan maaşın, aktif çalışma hayatında aldığın maaştan kesilerek biriktirilip emekli olunca kişiye verildiğini öğrenince - ooo hadi yaa - diyerek şaşırmıştım. Ben, devlet - bu kişi zamanında çok çalıştı artık dinlensin çalışmadan para alabilsin - gibi iyi düşünceler içinde sanıyodum.

türk sinemasının unutulmaz replikleri

'' ayı çıkabili daş düşebili '' Mahallenin Muhtarları

kadınların en çekici olduğu anlar

elindeki kalemi dişleriyle tutarken saçlarını toplayan kadın çekici kere çekicidir.