bugün

kimi zaman ağrına gider adamın, arkadaşlarına yemeğe davet edilirsin, evde bir cümbüş, herkes bir yandan işin ucunu tutmuş, el birliğiyle masa kuruluyor falan. sonra sen eve yalnız dönersin. masa kurabilecek kadar yiyecek bile yoktur evde. ne gelen vardır ne giden. kimi zaman da yalnızlık öyle tatlı gelir ki. evin içinde salak salak dans edersin, kendi kendine konuşursun, çıplak dolanırsın, duş sırası beklemezsin, kimseye ev pis diye hesap vermezsin... ha bir de öğrenciyken yalnız yaşamaya alışmak vardır o da fenadır. arkadaşın gelir sende kalır bir kaç günlüğüne, son günler dayanılmaz olur. o uyanınca sen de uyanmak zorundasındır. kahvaltıyı birlikte yapmak zorundasındır. ilk zamanlar keyiflidir ama sonra gitsin istersin, gitsin de bir nefes alayım.
+çok büyük bir sessizlik..
+devam ediyor 3 ay 5 ay 9 ay sessizlik.
yalnızlık özgürlüktür..
çok bokumsu bir durumdur.
an itibariyle başligi acan biri olarak yalnizligin dibine vurmaktir. Bu gurbet ellerde tek arkadasim arabam. Bu arada arabadayken sozluk zevkimin icine sicildi. Cep telimin sarji bitecek. O da yalniz birakacak. Bok gibi hissediyorum sozluk.
size karışan olmaz, sürekli konuşup duran bir insan olmaz, sadece ihtiyacınız olduğunda insanlar gelir, zamanı kaliteli yaşamanıza neden olur, bir de izmirdeyseniz ve izmirliyseniz denize karşı kafa dinlemelik bir yerde çok güzel olacak durumdur, vazgeçilmezdir, şiddetle tavsiye edilir.
Elektronik müziğe sarma sebebidir.
kral vaziyettir hem tek başına kal diye ailen ev tutmuş yada almış daha neyin serzenişindesin it.
Gözlerinin dolup, bazen ağlama sebebin. Hic bir kızın aglatamadigi odunu bir cok sebepten aglatandir. Hele yalnizsaniz, dost dedikleriniz kelek yaptiysa, sozlukte goreceginiz eksiler bile intihar icin son nokta olabilir. Allahım bana çıkar yolu bul. Yoksa kendimi sikecem sıkıntıdan.

edit: inanamiyorum ama capital radio da çalan 70 ler 80 ler beni aglatmayi basarmistir. Birakin aglayim yahu.
Genelde memur öğrencilerin çilesidir. Tüm işleri tek başına yapmak zorunda kalırlar.
yatak odan ve yatağın büyükse mükemmeldir, kimseye hesap verme ya da yakalanma korkusu olmadan rahatça eve birini atarsın, sevişirsin, banyo yaparsın film izlersin vs. vs. bence imkan varsa mutlaka eve tek çıkılmalı, it's approved by myself.
dışarıdan karı sesi duyduğunda hemen cama fırlamaktır.
kendi sesimi unutuyor insan bazen. kendi sesine yabancılaşır. dışarıda bir yerlerde konuşmaya çabalarken arkadan bir yerlerden dublaj yapıyorlarmış gibi olur. yakın bir arkadaşını gördüğünde de salak saçma ne varsa anlatırsın. susmak istemez ağzın. sonuçta yıllardır kullanmışsındır onu. başka bir işe yaramaz. sonra evde gece olur gündüzden farkı da yoktur aslında. kendine iyi geceler dilersin yanaklarından öpüp üstünü örtersin ve uyursun.
bir zamanlar çok dert yandığım durumdur. bir kere yemek, alışveriş, temizlik, bulaşık, çöpler, her şey sana bakıyor, bir de bunları yaparken yalnız olmak ayrı koyuyor. evdeki tek ses televizyon oluyor. ama bu işi lehine çevirenler var tabi, çağırırsın arkadaşlarını istediğini yaparsın, düzenine karışan olmaz, dolaptaki yemeğini senden önce bitiren olmaz. bilgisayar sırası beklemezsin, banyo sırası beklemezsin, ışığı aç-kapa davası olmaz, istediğin zaman müzik dinleyip istediğin zaman uyursun. biraz yalnızlığı sevenler için idealdir.
ogrencimizin kesinlikle sozlukte uc harflilerin hikayelerini okumamasi gereken durum. ben bi kere yapmistim, fena tirsiyor adam. onun disinda eger arkadas cevren var ise belesci arkadaslarin evi otel gibi gormesine neden olabilir. kiz arkadasin var ise kralsin. yemek sorun evet kabul ediyorum, ama hissettirdigi ozgurluk duygusu harika.
rahat rahat ders çalışmak, kafa dinlemektir.
ama ders çalışırken aç kalmaktır.
kafana göre takılmaktır, her türlü.
istediğin gibi ders çalışır, istediğin gibi müzik dinler, istediğin gibi oyun oynar ve istediğin saatte yatarsın. istediğin zaman yersin, istemediğin zaman yemezsin. daha neler neler...
öğrenciyken yalnız yaşamak en iyisidir kafana göre takılırsın, ev arkadasının pislikleriyle uğraşmazsın, kirletsende sen kirletmişssindir gam yemez temizlersin.
maddi durumu düzeltince yapacağım olay.
normaldir.

götün yemiyorsa bırak bu hayatı.

yok sevgilisiyle omuz omuza film izleyenler, yok oynaşanlar beyler yalnızlık erdemdir değerini bilmiyorsan bir an evvel terk et yeni hayatına başla.

19 yaşından beri yalnızım baba parası yemeden yaşıyorum şükür.
hem güzel hem zordur.

güzeldir çünkü: istediğin gibi takılırsın, çıplak gezersin, yatarsın, evini istediğin gibi kullanırsın, adam, hatun doldurdursun aman sabahlar olmasın.. ya da vize zamanları onlarla ders calısarak sabahlarsın! ikisi farklı uçuk noktalar ama yapılması şart.

zordur çünkü: konuşmadan saatler geçirirsin, saatlerce tv izler, müzik dinler, film izlersin..geceleri uyuyamaz, olmayan insanları bile görebilirsin evde! her akşam yalnız yemek yeme zulmünden bahsetmiyorum bile! zaten o yüzden hiç yemezsin evde yemek.. bazı şeyler yalnız hiç çekilmez. o yüzden en mantıklısı bişeyleri paylaşma adına 1 ev arkadaşı ile takılmaktır "bence".
yalnizlik iyidir,evin hizmetcisi usagi bahcivani beyi bulasik yikayani sensindir.arada bir yalnizlij bogar seni gider arkadaskarinda kalirsin yada misafir agirlarsin.yalnizlik iyidir iyi.
sosyal çevren iyiyse en güzelidir. hatta en fantastiğidir. ama sosyal çevren kötüyse sıçtığının resmidir. tavsiye şudur ki; okulun ilk yılı yurt, kalabalık ev ortamı yapılmalı; ikinci yıl yalnız eve çıkılmalıdır.
duvarlar üstüne geliyor insanın yalnızlık kötü. yemeği tek yiyorsun yalnız uyuyorsun evde ses yok tv izliyorsun tek başına deli gibi gülüyorsun ev insansız olduğu için daha soğuk ve daha sessiz. reçete yazıyorum: bir adet hatun kafi.
yapacak şey bulunamadığı zamanlarda, yani genel olarak sigara içmeye neden olur bu yalnızlık.