bugün

sınıfta azan öğrencilere uzaktan müdahale konusunda uzmanlaşmış lise öğretmenleridir bunlar genelde... tebeşirle nokta atışı yapanları vardır. cetvel atanını bile gördüm..

-oğlum hayyvan oğlum geliyor tahta silgisi..
+hocam tayfun konuşturuyor ehehe
-*baaam*
öğretmenin başarısızlığının bir göstergesidir. daha da acı verici olanı için (bkz: öğrencisini döven öğretmen)
dr.songül tümkaya'nın öğretmenlerde tükeniş adlı araştırmasını veya doğan cüceloğlu'nun savaşçı adlı kitabını veya her ikisini birlikte okuması gereken fayda etmezse acilen tedavi görmesi gereken öğretmendir.
tokat fırlatmasından daha az zarar verir bünyeye.
ilkokulda vardı böyle bir öğretmenimiz. kendisi hiç dersimize girmedi ama ortaokul zamanında nöbetçi olduğum bir gün şahit oldum sınıfta bir öğrencisine tebeşir fırlatışına. nereyi deldi geçti bilmiyorum ama çocuktan çıkan o "aaahhh" sesini hatırlıyorum.
okul çıkışında sıkıştırılıp cetveli düz koyup ters oturtulması gereken öğretmendir ayrıca.evet.
(bkz: tebeşir)
meseleye bir de öğretmenler gözünden bakmak gerektir.
siniri ayyuka çıkan öğretmenlerdir. bu attıkları şey genellikle tebeşirdir ve çoğunlukla atılmak istenilen öğrenciye isabet etmez. sonuç olarak bu hareket çözümleyici değildir.
merve: bik bikte bik bik...
öğretmen: sesi kesssss!
öğretmen: merveee dersi dinle kızım!
tebeşir hızla uçmaya başlar. hedef mervedir ama tebeşirin isabet ettği kişi, hiç suçu günahı olmayan başka bi öğrencidir.
merve ise: 'hocamm tebeşir bana gelmedi hehheee.' diyerek sohbetine devam eder.
(bkz: fırlatılanı alıp öğretmene fırlatan öğrenci)
Allahtan genelde üniversite öncesi okullarda bulunan hocalardır. Yoksa jeoloji hocasını sinirlendirdiğini düşünsene. Abaaaavvv. Daş fırlatır en feldispatlısından.
'evladım, arka sıraaa' dedikten sonra fırlattığı şey -genelde tebeşir- başka yere giderse komik duruma düşen öğretmenlerdir. ama arka sıraya giderse arka sıradakiler için durum hiç de komik olmaz. en kötüsü de attığı şeyi geri isteyen cinsidir.
çoğunlukla tebeşir yada ön sıralardan eline geçirdiği silgi, kalemtraş gibi okul gereçleri ile bunu yaparlar bu atışların bir çoğu ıskadır.
genelde tebeşir ya da silgi fırlatılır..ki tecrübeyle sabittir..gb

ya da flüt de atabilir..**
(bkz: kızına portakal fırlatan anne modeli)*
(bkz: öğretmene birşeyler fırlatan öğrenci)
genellikle tebeşir ve kalem atarlar.bazı refleskli öğrenciler atılan nesneyi havada kaparsa , hoca göt olur.
12 sene önce olan bir olay ama hafızamda yer etmiş; ilkokula giderken o zaman anadolu liseleri sınavları var dersaneye gidiyoruz, arkamdaki arkadaşla konuşurken hocanın nidasıyla arkamı döndüğüm anda alnımın tam ortasında bi tahta kalemi patladı. nası ayarladıysa zamanlaması mükemmeldi.
arabayı yanlış kullanana ehliyeti manavdanmı aldın derler ya böylelerinde diplomanı kasaptanmı aldın demek daha doğru olur. sen kim oluyorsunda çaocukluğunun gereği olan muzipliği çok görüyorsun demek lazım. ergen doğanlar.
saygı gösterilmeyesi fasulye öğretmenlerdir.

o tahta silgisi denen aygıt öğrencinin kafatasını çatlatacak güçte bir aygıttır. kırılan kafanın bahanesi de derste bik bik etmek olamaz.
aynı çatı altında toplanması gereken ögretmenlerdir milli eğitim bakanlığınca üzerlerine zimmetli sapanlar verilip emeklilik günlerinde ellerinden alınmalıdır.
(bkz: tahta silgisi)
ciuuuuvv...(kalem kutunun fırlatıldıktan sonra havada çıkardığı ses)
-hocam naptınız?
+konuşma.
-hocam kafamı yardınız.
+saçmalama. kumaş kalem kutuyla kafa mı yarılır?
-hocam kalem kutu yarmadı kafamı. içinde pergel vardı.
cizzzzp...(kalem kutunun fermuarı açılır)
+bunun içine pergel konurmu salak.*
sinirlenince evladına terlik fırlatan anneden bir farkı olmayan insandır. o anda yakınında nükleer başlıklı füze olsa onu bile fırlatabilir yani.
küçük bir tebeşir parçası da olabilir, koca tahta silgisi de olabilir. öğretmenin sinirlenme katsayısına göre değişir.
kayıtlarda yerini almış olanı için;

http://www.dailymotion.co...menler-her-yeyi-gorur_fun