bugün

(bkz: 591 alt mı üst mü)
birde adıyla numarasını aynı anda kullananlar vardır.

(bkz: 1426 ali)
(bkz: 876 veli)
(bkz: üniversitedeki hocaların yapamayacağı eylem)
(bkz: hocasını dersin koduyla çağıran öğrenci)

bir örnekle daha aşikar edelim durumu:

-ya bu bizim fls1001 var ya, kaynak açık sınav yapıyormuş.
+fls1001?
-ismail hoca işte!
* *
öğrenciye yapılabilecek en büyük saygısızlıklardan biridir. isimler numaralardan her zaman daha akılda kalıcıdır üstelik.
(bkz: 131 murat)*
makineleşen toplum örneği olarak sosyoloji dersinde söylenirdi. sosyolojide de bunun teknik bir adı vardı. -tion(ingilizce) ile biten bir kelimeydi.
bazen bilgisayarlar bile şifrelerimizi, mail adreslerimizi hatırlamazken, bu saygıdeğer öğrenmenlerimiz müthiş bir hafızayla bütün öğretmenlik hayatınca o numaraları hatırlamaktadır. genellikle bu öğretmenler sert tavırlarıyla dikkat çeker.

(bkz: 0900 Cevahir)
hocanın
888 kızım 888 buraya gel diyişiyle * beni sinir eden sanki ego otobüsü numarasıyla çağırıyormuş gibi gelen kimya öğretmenidir.
Hababam sınıfı klasiğini sınıfa yaşatan hocadır, çoğu hoca isim bile ezberlemiyor artık.
fizikçi olması büyük olasılıktır.
hafızası maşallah dedirtir. *
12 yıllık öğrencilik hayatımdaa ilk kez yaşadığım olay. bunu dersimize giren hoca değil tüm 12 lerden sorumlu yaklaşık 300 öğrenciden sorumlu müdür muavini yapıyodu.
öncedendi o öğretmenler, artık kalmadı.
118 numaralı öğrenciyi çağırmak istemeyen öğretmendir.
askerlerinden belirli bir iş yapanları yaptığı işin sonuna -cı,-ci,-cu,-cü ekleri koyarak, ve de hakir görerek, diğerlerini de yaptığı bir hatasıyla yaftalayarak ve rezil olmasını isteyerek çağıran bir komutandan çok daha iyidir.

- gel la buraya şöför.
- la haberci çay getir.
- şşt la kömürcü kazanı yak.
- tipsiz geç la sıraya. *
emir komuta öğretmenidir. asabi ve disiplin delisidir.
(bkz: mahmut hoca)
- 453254451554786921855 ahmet ! cabuk tahtaya !

ee ebeninki hoca. ulan ben kendi numaramı bilmiyorum adam takır takır soyluyor.
mesleğine saygısı ve öğrencisine sevgisi olmayan öğretmendir.
o çocuğun bir ismi var, bi zahmet öğren, o kadar kafan varsa tabi!
not: ben de öğretmenim
günümüz öğretmenlerinin değil numaralarımızı isimlerimizi bile hatırlamadığını düşünürsek , bu öğretmenlerin öğrencilerine değer verdiklerini gösteren eylemleridir.
il isimleriyle matematik notu açıklayan versiyonu da vardır.
ayşe nur ankara
mehmetcan izmir
(bkz: 05 edi)