bugün

Sabaha kadar batak demektir. Açlık, sefalet ve pislik demektir. Damağına dokunan vazgeçmez ama zordur.
2 kişi kaldığım dubleks evdi 8 oda olunca her ay başka bir odaya taşınıyosun.
Embesillerle çıkılırsa evi bok goturur, akıllı adamlarla on numara yaşanır gider. Eve ortak para konup oradan zaruri şeyler alınmalıdır, kırasıyla faturasiyla yeme icmesiyle aylık kişi başı 5 ya da 6 yüz lira çıkar.
soslu dürüm demektir. *
tuvalet kağıdı rulosu biriktirmektir.
bira şişelerinden sehpa yapmaktır.
Seneye çıkmak istediğimdir. Sikerim yurdunu.
yumurta dahi kıramayan bir öğrenciyi italyan aşçı şefi olarak mezun edebilen kurumdur.

yemekten ziyade en büyük dert bulaşıktır. bulaşık yıkamayı seven ev arkadaşının üzerine ev araba yapanını bile görmüştüm zamanında.

çocuk gitmeden bulaşık yıkamayı seven ev arkadaşı ilanı verip sdü-ilana para ile devretmeye kalkmıştı, sonra ne oldu taraflar anlaştı mı inanın bilmiyorum.
4 kisi fifa turnuvasina girerdik sonra herkese kunefe ismarlardim.
buralarda hayatta kalmak kolay değildir. onun yolunu anlatmışlar, komik olmuş:
https://www.youtube.com/watch?v=f3OZtS1syss
ikiye ayrılırlar
1)kankilerle tutulan evler:Yemek yapılmaz ortalığı b*k götürür çoraplar havada uçuşur sigara paketlerinden kuleler yapılır
2)cemaat evleri:eve kimin girip çıktığı belli değildir her gün ortalama 50 kişi girip çıkar her tuvalette tuvalet adabı yazısı vardır yemekler sırayla yapılır mutfak ta heryer de gıda ambalajları kutuları vardır.
(bkz: her gün makarna yiyoruz arkadaş)
çok saçma olaylar yaşadığım evdir.

ev arkadaşım yemek yok şakası yapmıştı ve tencerenin önünde duruyordu.yani göremiyordum hiç birşey.

bende napıcaz o zaman hazır mı yesek derken? şakaa ,sürpriz deyip tencerenin önünden çekildi ve bir tencere kelebek makarna ile göz göze geldim.

makarna böyle sunulur işte, tektaş böyle sürprizli sunulmaz be.
görsel
Ben kastamonu`da bunu görmüştüm zamanında.
Çöpten düzülür. Sokaktaki başı boş kanepelerle dayanır döşenir.
alemci evidir.
Ay yok artık dedirten evlerdir. Evime gelin de öğrenci evi görün ayol da dedirtir.
Bulaşıkların sadece yemekten önce yıkandığı tek mabet. ayrıca, tuvalet kağıtlarına tapılan tarikatların yuvası.
pokun içinde yaşamaktır. temel ihtiyaçlar yerine anlamsız şeyler vardır. su yoktur, bira vardır; ekmek yoktur, pasta vardır.
ikinci kez bırakılan.

Üçüncü ev benim hatunla oturcağım ev olur artık herhalde.
Yediğiniz tavuğun kemiklerini poşete koyup balkonda bırakmayın biz yaptık, bir poşet kurtçuk oluşmuş midemiz kalktı amk.
Komşudan gelecek bir kap aşureye muhtaç evdir.
ibnemisiniz lan siz, sizin çoluğunuz çocuğunuz yok mu ne olurdu yani bir kap aşurede bize getirseydiniz.
evi bok götürüyordur.
eylül ayında, 8 derece soğukta dondurandır.

her yer kutuplara döndü amk.
öğrenci evi diye bir şey yoktur.pis insan vardır.
yıllarca aile ortamında büyümüş insanların pisliklerini meşrulaştırdığı evdir öğrenci evi.
benimde öğrenci evim var.
bulaşıklar her daim yıkanır,temizlik her daim yapılır.makarna dışında her yemekte yenir.
pislik içinde yaşıyoruz çünkü pisliği seviyoruz demek yerine öğrenci evinde kalıyorum demek sadece bahane.looserlar sizi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar