bugün

sadece güneydoguda karşılasacagınız olaydır.
yarak kafalı iş görüşmesine gider ve şöyle bir diyalog gerçekleşir.

+ oğlum ne iş yaparsın sen?
- efendim ben makine mühendisiyim
+ demek öylesin ( iş veren, elemanın tipini beğenmez)
- evet efendim
+ bizim iş kolay değildir bilirsin, döküm işi yapıyoruz.
- biliyorum efendim, imal usülleri dersinde görmüştüm yıllar önce.
+ siktir git yarak kafalı seni, imal usülleri dersinde görmüş yıllar önce.
çok mantıklı bir uygulamadır bence, öğle namazına giden 1000 kişiden 990'ı zaten namaz kılmasını biliyordur. O 10 kişi de ya namaz öğrenmek için camiye gidiyordur yada saklanmak için. Zaten o polis de o farkı ayırt edebilir. Bence akıllıca bir sorgulama şeklidir.
gerçek müslümanın yapmayacağı şeydir.
Konuyu tam bilmeden polise abuk subuk ithamlarda bulunmaya gerek yok. Olayın aslı Van'da çıkan olaylarda camiye saklanan göstericileri belirlemek için polisin yöntemidir haklıdırda. Polisin amacı ayrım yapma değildir. Polise çamur atmaktansa, bir işi yapıcaksananız adam gibi araştırıp yapsanız be hey vicdansız.
(bkz: öğle namazı kaç rekat)

böyle bir başlık zaten bulunmakta.
namaz adı altında, insanların içine fitne düşürmeye çalışan güruhun bilemediği soru. lan dinle diyanetle alakan yok, tek hedefin namaz kılan kürt müslümanını pkk yanına çekmek ! cami avlusuna kurmuşsun tezgahı, bebek katili kan emicilerin propagandasını yapıyorsun. lan oğlum! onlarya yıldır, yıldırmaya çalıştığınız o mazlum kürt halkı, sizin oyununuza gelmeyecek! eline diline sözüne kan bulaşanların, cami avlusunda işi ne ?