bugün

katılmıyorum. özür dilemek, karşınızdaki insana verdiğiniz değerin, egonuzdan yüksek olduğunu gösterir. sizin haksız ya da aciz olduğunuz manasına gelmez. sadece kalbi kibir bürünmüş, kendini bir şey sananlar böyle düşünür.
Özür dilemek erdemlilerin yaraya sardığı merhemidir.
yazar burada özür dileyememek demek istemiş.
Nezaketten yoksun, egosu uçan balona dönmüş bazı insanımsı canlıların tespitidir.
Özür dilemek acizliğin değil, " insan olma" seviyenizin göstergesidir.
Duyanlar, duymayanlara anlatsın bi' zahmet!
Kimi zaman yanlış yaptığının farkina varmaktır..

kimi zaman da Ufak tefek kalp kırıklarının tamiratıdır..

Ama asla acizlik değildir..

Özür dilemek bir erdemdir,
nasıl desem ,
insan olmanın gerekliliğidir..
asla böyle bir şey değildir. tarih boyunca büyüklerimizden , özür dilemenin erdemlik olduğunu öğrendik. eğer gerçekten acizlerin sığınağı olsaydı , günümüze kadar özür dilemek acizlerin sığınağı cümlesi daha popüler olurdu. ama öyle bir şey olmadı kesinlikle.
aynen katıldığım ve yıllardır da söylediğimdir.

mesele özür dilemek değil, kendini özür dileyecek duruma sokmadan önce düşünebilmek. bunu yapabilmek mesele.

özür dilemek ne amk, sıçıp sıçıp sıva sonra özür dile, oldu ya peki.
Özür dilemek asildir ve bu yüzden herkes hatasını kabul edip özür dileyemez.
yanlış bir düşüncedir.
özür dilemek, kişinin kendisinin farkında olduğunun en büyük göstergelerinden biridir. faziletli ve güçlü bir davranış olup kesinlikle acizlerin sığınağı sıfatını haketmez.
gereklidir. zaten insanların Özür dilemekte neden bu kadar zorlandıklarını da bir türlü anlayamam.
Özür dilemenin suistimal edilmesine karşıyım.bir süre sonra nasıl olsa özür dilerim hallolur diye her türlü pisliği yapabileceklerini zannediyor bazıları. Bu yüzden çok sevmem özür dilenmesini, Ben de çok önemli bulmadığım insanlar dışında dilemem.
Eğer kişi hatasını anlayıp özür diliyorsa bi bir erdemdir.Fakat zoraki olarak özür diliyorsa bu bir acizliktir.
Özür dilememin %90 sebebi karsidaki mal artik sussun diye.
sanmıyorum altan sanmıyorum.
Özür dilemek her yiğidin yapabileceği bir iş değil. Ayrıca erdemdir.
güncel Önemli Başlıklar