bugün

bitanem,
Bitanem diyorum ya sana ruhum en çok öyle hitap etmek istiyor.bitanem olduğunu bilmek rahatlatıyor gecenin karanlığında kaybolmuş ruhumu.. Ruhum kaybolmuş diyorum da aslında benliğim kaybolmuş sanki monoton geçen her günde.. Hayatım sadece bir ümidin gerçekleşmesini beklemekte.. Tek bir ümidin.. Kalbim sadece tek bir ümit için çırpınmakta esaretine.. Kalbim bir gün vazgeçecek yaşamından sadece bunun için..
Yaşamaktan yorulmuş ya yüreğim onca karmaşa arasında.. Sadece tek isteği bir gün özgür olabilmek.. Sadece bir gün hayata çırpınmadan bakabilmek.. Sadece bir anlık, gerçekleşmesi belki de imkansız; ama o derece içten istenen dilek ki bu.. onun tek isteği vücudumdan başka bir yerde çarpmak.. Yüreğimin kendini alamamışcasına çarpmasının, beni bırakmak isteyip özgürleşmek isteyişinın tek nedeni bir parçasının eksik olması.. Onu arayıp bulmak isteyişi.. Yani seni..!
Şimdi yüreğimi neyle avutuyorum biliyor musun? Bir gün döneceğini ezberletıyorum ona.. Sadece geri döneceğini..
bak yüreğimi acıttın bugün.. Kalbime kolay unutulmayacak acılar koydun ve uykuya daldın.. Sen uykuya dalarken ben de sana, senli günlere daldım.. Yine içimi kapladı bir yorgunluk.. Elime bir sigara almak istedim. Elim uzanır mı sigara paketine.. Sana verdiğim söz geldi aklıma.. Aklım geldi aklıma.. Bu mu söndürecek içime koyduğun ateşi..
Gözlerimi kapattım ama uyumadım.. Hani derdinya en büyük dileğim seni uyurken seyredebilmek diye.. Aklıma geldi gözlerin ve beni seyrettiğini hayal etmek geçti içimden; ama yapamadım.
Sana sinirle seni özlemedim dedim ya yalan söyledim sana. Yüreğim nasıl acıdı biliyor musun? Yine de dayanamadım bitanem özledim ben seni hem de çok..
bir sevdanın canımı acıtan kısmında mutlu olmaya çalışıyor yüreğim.. Bir kelebeğin ömrünün sonunda yaşadığı mutluluk.. Hüzün mü demeliydim yoksa.. Hüzünle mutluluk arası bir kıvamda hayat benim için.. Kalbimin yorgunluğu da bu yüzden.. Bak gözlerimi kapattım sevdiğim.. Yanımdasin, yüzümü okşuyor, saçlarımdan öpüyorsun.. Dudaklarıma dokunuyor dudakların.. Işte mutluyum aşkım kollarında.. Rabbim alsın şu an canımı.. Işte bu mutluluk.. Gözlerimi açıyorum, kayboluyorsun bir hayal oluyorsun.. Benden uzaklarda olusun geliyor aklıma.. Işte bu da hüznü aşkımın
seni özlemek kendime haksızlık...
canım, bir tanem, çiçeğim, aşkım…
keşke diyemeyeceğim kadar uzağım artık.
başını göğsüme koyduğunda nefesim dolaşsın isterdim yüzünde…
o kadar ısıtmak isterdim ki nefesimle sırtını.
keşke yüreğine en güzel aşk şarkılarını fısıldayabilseydim.
yapamadım aşkım…
kelimelerden utandım…
ellerim ellerini sevdi çiçeğim…
dudaklarım koynunu, gözlerim yüreğini…
o güzel, içinde güneş saklı yüreğini…
zannettim ki bakarsam korkumdan bulutları korkar kaçardım…
elimden bir şey gelmiyor…
artık çok geç…
yalvarırım kızma bana.
bir bulut gözlerimi esir aldı aşkım…
kapatamadım.
olmadı aşkım, onlar kaçacağına ben bulut oldum.
güneş dolu yüreğine yağmurlar yağdırdım.
affet beni…
çevremi saran bulutları dağıtmaya yetmedi rüzgarım…
sesini duyar gibiyim aşkım.
i̇nan en çıplak halimle içime alacağım laneti.
affet diyeceğim.
nefesim nefesine nefes katsın istedim ama olmadı.
o küçücük nefesi içine üfleyemedim.
o kadar isterdim ki o minnacık nefes göğüslerinden sevgini emsin
ama olmadı aşkım.
anamın fısıldadığı masalları fısıldayamadım nefesine.
oysa o kadar istemiştim ki masallarımı rüzgarın yapmak.
bir varmış bir yokmuşta kaldı fısıldamam, ötesini fısıldayamadım.
Yar saçların lüle lüle
özlem sana güle güle.
kendine iyi bak,
sana birşey olmasın.
hani bir gün çok yorgundun, elini yanağıma koyup uyumuştun, bende bir süre seni izledikten sonra en güzel uykuma dalmıştım.
dün gece rüyamda o günü tekrar yaşadım, uyandığımda resmen yanaklarım acıyordu.
evet aynen öyle oldu, bende inanamadım, bildiğin canım acıyordu, kalbim sıkıştı, ben seni bu kadar özlerken acaba sen ne haldesin diye düşünmeden edemedim. sonra uykuya daldım, kendimi çok çaresiz hissettim ama seni suçlayamadım nedense.
işte böyle bir şey.
özledim lan seni.
her adını aklımdan geçirdiğimde yüreğimin cız etmesini bilmek çok sinir bozucu. en çok da beni sinir eden, o özlenmeyi haketmemiş olmandır.
yüzünün bitip, vücudunun başladığı yeri özledim.

--spoiler--
Gittiğin yer bakışların kadar uzak olmasa,GeLirdım .
Gelirdim.
Dön, dön diyebilmek için..
--spoiler--
(bkz: özet geçin piçler)
kendim ettim kendim buldum. allah benim belami versin diycem de, tanri etmez etmez bu kandil gecesini bulur duami kabul edecek, o yuzden demiyorum.
bir zamanlar iki sevgili varmış birbirlerini çok severmiş ama ayrılmışlar. işte özlemde sevgide hepsi bu. gerisinin bir önemi yok sonuçta borozan düşeceği yere düşmüş işte.
özledim lan gel artık.
en çok senle rakı içmeyi özledim.

ve bir ortaçgil konserine gidip beraber şarkı söylemeyi ...

olamaz mı ?
bir kaç saat konuşalım... gitme hiç.