bugün

Kopyasiz öğrenci, silahsiz askere benzer .
ulan tam bunu düşünürken başlığa denk geldim. çocuklukta geçirilen travmaların payı büyüktür.
özgüveni olmayan kızı bile alamayacak erkek. özgüven de garip bir şey ha. dünya kadar tehlikeli ve çılgınca bir yerde insanlar neyine güveniyor anlayamıyorum sadfsadfsad.
Yakısıklıysa gizemli, çirkinse asosyal olur.

Sadece erkeklerde değil mesela çirkin bir kız özgüvensiz olduğunda görünmez olur ama güzelse ağırdan satan, farklı, diğerleri gibi değil olur.

Dış görünüş önemli değil demesin kimse.
Kaybetmeye mahkumdur. Benim zıddımdır ve ben her zaman istediğimi alırım.
Benim için bir numarası olmayandır.
Günümüz Türkiye'sinde özgüvenli erkek olmak için öncelikle iyi bir işin ve paran olacak akabinde kültürel anlamda birikimin olacak.

yeni mezun olan çocuk da kültürel birikim olur amenna ama çocuk daha yeni yeni para kazanacak, daha evi Yok arabası Yok. ilk kazandığı parayla belki de hayalini kurduğu ayakkabıyı alacak ya da anneciğini yemeğe götürecek derken süreç uzuyor.

Bence erkeğin özgüveninden ziyade kadın özgüven sahibi olacak. Sorumluluğu Paylaşmayı bilecek, karşısındaki insanı rahatlatacak. O zaman erkeğin özgüven temeli daha sağlam olur. Ama devamlı negatif pekiştirme ile erkekler özgüven kaybı yaşıyor ve sonrasında ilk entryde bahsedildiği gibi yalnız kalıyor.
özgüvenle sosyal iletişim becerisi çok farklı şeyler be gülüm.
yumurta konulmaya unutulmuş kek gibidir . hem kalıba yapışır hem ufalanır .
Özgüveni olmayan erkek kaybetmeye mahkumdur.

Evet. Acı ama gerçek. Ben özgüvenimi çok erken yaşta kaybettim. Ve yeniden sağlamak üniversite 2. 3. Sınıflara kadar sürdü.

Hayatımın en güzel zamanları piç oldu.

Eğer hiçbir şey bilmiyorsanız, doğaya bakın. içine kapanık aslan da olsa öldürülür. Doğal seçilim.

Dünya güçlüleri seçer.
hicbirseye hayir diyemeyen erkektir, hayir demeyi ogrenin artik beyler.
ne kolay atıp tutuyorsunuz millete.

özgüveni olmayan erkek maldır, "kaybetmeye mahkumdur, eziktir vs.

yaşadığınız ülke ahlakçıların bol keseden salladığı, tabuların toprağa çakılmış, içinde kırk tane ayrı kültür çorba olmuş, dinlerin lafta hüküm sürdüğü, afrika ülkelerinde olmayan kıtlıkların olduğu bir yer.

askerlik yapmayana kız verilmez, küpe takan ılıktır, sünnet olmayan erkekliğe adım atmamıştır, ekmeğini kolunun altına koyamayan adam değildir, vs. siktiriboktan görüşlerin hala zirvede ve inanıldığı bir yer burası.

kamışa su yürüyor mu, manitan var mı, kaç tane kızı bilmem ne gibi sorulara maruz kalınan bir yer burası.

karşıtı olduğun görüş senden güçlüyse linç edildiğin, kafanın ezildiği bir yer. kazayla kar topuyla birinin camını kırsanız öldürülebileceğiniz bir yer arkadaş burası. kazayla birine dokunsanız "hayırdır birader" denilerek tehtid edildiğiniz bir ülke burası. arkasına bakıp da "arkamda kaç tane beni destekleyen adam var" deyip kavgaya gidenlerin olduğu bir ülke burası. medeniyetten uzak olan yerde neyin özgüveninden bahsediyorsunuz.

güçlünün yanında olan insanda her türlü özgüven oluyor tabi, karşıt görüşlü olsanıza. sıkar biraz değil mi delikanlı.

bir kadına insan gibi açılırken bile kırk kere düşünmüyor musunuz "başıma dert alır mıyım, tacizci damgası yer miyim, yanlış anlar mı beni, abisi babası varsa sokağın ortasında beni kurşunlar mı" gibi sorular geçmiyor mu aklınızdan. tacizci damgası yiyip masum suçsuz yere öldürülen gençler var bu ülkede. yaşandı bunlar bu ülkede koçlar, hala da yaşanıyor.

https://www.haberler.com/...-perisan-10699711-haberi/

https://www.sozcu.com.tr/...ynarken-olduruldu-746875/
En sevdiğim.alirim bı dal.
ya tabi canım tabi. şuan herkesin anladığı özgüvenlik, özgüvenlik anlamına gelmiyor. bu sığırların anladığı türden özgüvenlik, tam bir piç olmak, kızlarla her saniye iç içe olmak yavşamak, kendi başında olan sessiz insanlara taş atmak onlarla kavga etmek değil mi? kızlar da der şimdi yhaaa bu ne özgüvenli güçlü bir erkekkk! yav geçin bunları. özgüvenli olup da iş bitiyor mu sanıyorsunuz. meslek lise mezunu bir insan özgüvenli olsa ne olur. boş yapmayın. dışardan dolu gibi gözüken ama içi bomboş bir insansınız siz. amacınız gösterişten ibaret.
herkesin özgüven konusunu karşı cinsle ilişki kurmaya bağladığı gerizekalı turnusolü başlık.
özgüven dediğiniz nedir şeytan gibimi olalım ulan lavuklar efendiliğimizi sadece bozmadık orospu onlarsa bizler de piç mi olalım .
öz güvensizliğinden kurtulmasının yolu başarılı olmaktan geçen erkektir. bu başarı ilişki, aşk meşk başarısından ziyade kariyer ve eğitim ile ilgili başarılarıdır. bir de yeteneğine göre spor, müzik, branş başarıları. kısaca başarı başarı. kendine güvenmeyen erkek, güveneceği bir başarı sağlayacak ki oradan kendi kişiliğine bunu ukala bir tavır olmadan kendine güvenen bir birey modeliyle yansıtsın. centilmenlikten bile öz güven olayına geçilir yani. yeter ki hayat ile ilgili iletişimi kopmasın.
Bu başlıkta bir erkek göremiyorum.
Özgüveni vardir sadece ortaya çıkarması gerekir.
Kısaca (bkz: ezik)
Daha çok kitap okuması, kendini geliştirmesi hatta biraz spor yaparak güzel bir görünüme kavuşması gereken insan türünün sperm taşıyan sürümüdür.
Bedenini ve fikirlerini sevdikçe onlara güvenerek hayatta daha atik ve cesur olabilecektir.
o ezik benim. işeyaramaz, beceriksiz, yeteneksiz, tipsiz, aptal, karizmasız, sempatik olmadığım gerçeğinin farkındayım. kendimi kandırmıyorum. acı gerçekler.
Girdiği her ortamda sıkıntı yaşayacak olan erkektir. karşı cinsle olan ilişkisinde de aynı şekilde problem yaşar bu kişiler. Zeki olması veya yakışıklı olması bu erkeğe artı bir yarar sağlamaz. Aynı zamanda iş hayatında da türlü problemlerle karşı karşıya gelecektir.
boynuzlanma adayıdır.
görsel