bugün

bursludur ve bu nedenle skinde değildir.
parası varsa okur.

anlamıyorum bu fakirlerin sürekli zenginlere giydirmesini.

çenesi kırılasıcalar.

(bkz: bende fakirim eksilemeyin fakirler)
Bedelli yapıp askerlik anısı anlatmaya benzer.
nasıl okunduğunun bir önemi mi var . okumuş bilgilenmiş senin kadar, iyi bir bölümse senden daha fazla. iyi bir meslek sahibi olacak mı evet . dünya adaletli bir yer değil evet istiyorsan bu durumun haksızlığını doğruluğunu batı kapitalizmi çerçevesinde tartışırsın .ancak ulaşamadığı ciğere mundar diyen kedi kıskançlığı var başlıkta sadece kusura bakma .
özel üniversite açıp, ben okuttum demekle eş değerdir.
bunu diyen tam burslu okudu ise, kaale alınacak bir sözdür.
Ozelde %100 tam burssuz okuyorum. Babam şirket sahibi. işim hazır. Okudum diyeceğim ve para konusunda da sıkıntım olmayacak.

Peki ya Sen ne yapmayı düşünüyorsun yarram?
özel üniversiteleri kötülemek isteyen insanlar için "fırsat eşitsiziği" gibi çok mantıklı bir alan varken, beyinsizler ısrarla para karşılığı diploma dağıttıklarını söyleyerek kötülemeye çalışıyorlar.

o yüzden türkiye dereceli insanlar her yıl bilkenti koçu sabancıyı seçiyor. o yüzden amerikada bu okullardan mezun yüzlerce doktora öğrencisi, öğretim üyesi, çalışan var. o yüzden örneğin bilkent, lisansını kendisinden almış, doktorasını amerikada yapmış kişileri öğretim üyesi olarak bünyesine katıyor.

beyinsizlere tekrar hatırlatayım, özel üniversiteleri eleştirme demiyorum, hobi olarak yine eleştir. ama argümanın "paraynan diploma veriolla" değil fırsat eşitsizliği olsun. benim param yok diye neden aynı kalitede eğitim almak için daha çok çalışmam gerekiyor de.
Gücüne gitmiş yazar beyanatı gibi geldi.Kendi üniversitemden örnek vereyim ben gelmeden ün salmış hocalar varmış çoğu özele geçmiş şimdi. Niye böyle özeldeki hocaları küçümsediniz anlamadım.
Lan adamin durumu var belki, herkes ayagini yorganina gore uzatsa kimse kimseyi sikmaz. Napsin adam yani, sen devlette okuyosun diye illa yanina mi gelsin. Tipik fakir basliklari.
4 sene sonunda 60 liraya okumuş demektir. karlı iş olmalı.
15 liraysa bedavaymış o zaman ya.
(bkz: bitmeyen senfoni)
Zavallı soylemidir. Sen her sene 15 küsür lira bayıp dört sene (kesin değil) orda burda Fink atıp ailenin boğazını sikacaksin sonra da ben okudum tahsilim var diye dolasacaksin. Oldu canim. Anadolumun klas devlet üniversitelerinde birbirinden Yaman dekanlarimdan ders almak varken salla başını al maaşını takılan ve işini ticarete dokmus sözde öğretim görevlisi kişilerden ders alıp birde ben okul bitirdim kardeşim diyeceksin.