bugün

Ben değilimdir genellikle sayın ya da sevgili yazar diyerek hitap ederim. Saygıyı korumak şart evet.
kendine gelmesi gereken bir Uludağ sözlük yazarı ile muhattap olduğunu unutan haddini bilmesi gereken yazardır.

haddini biiil sen haddini haddini biiil...
Hayırdır ingiltere prensiyle mi konuşuyoruz?
kimmiş oytuna sen diyen o saygısız ibne. evet.
Sana atanı engelle zaten.
Saygı sınırlarını açan tiptir. Böylesini direkt engellerim. Evet.
öyle dallamalar var. genelde kıçına ak düşmüş kesimden.
Geçen bir yazara özel mesajda “sayın yazar” diye hitap ettim. Demesin mi bana “ ben yazar felan değilim taam mi!”

Sanki biz o’na sayın yazar derken “ sen bir frank kafka sın, Charles Dickens sın,
Gabriel Garcia Marquez Sin..yürü be kim Tutar seni be!” Dedik adet olduğu üzere sayın yazar dedik. Demez olaydım. Hay Dilimi eşek arısı soksun!
sanki ingiltere prensi arkadaşlar. ne diyem mesela mahmut mu diyem?
Ne diyek muhterem majeste hazretleri mi diyek? *
Kendince samimiyet kurmaya çalışan tiptir. Evet.
Tam sopa garibi tiptir. Utanmaz mesaj atar bro naber kanka nasılsın hayırdır amk beraber bot mu bağladık? Hadsizler. Evet.
(bkz: essy nin 8 tane abisinin olması)
Bakın bu terbiyesizliktir. Sizin arkadaşınız veya yakınlık kurduğunuz biri değilim. Nasıl ki dışarda tanımadığınız insanlarla 2.çoğul şahıs eki ile konuşuyorsanız benimle de öyle konuşacaksınız. Hadsizliğe lüzum yok.

Ailenizden terbiye ve eğitim görmediğinizi bu kadar belli etmeyin. En sonunda birinizi savcılığa vericem taciz suçundan, yeter artık haddinizi bilin. Bu samimiyet nerden geliyo pardon???
e siz deyince "biz kim?" diye soruyorlar ne diyeceğimi şaşırdım.
Kendini bir halt sanan saygısız edepsiz tiplerdir. Evet.
Hiç sevmem insanlarla sizli-bizli konuşmayı, en güzel şeydir senli-benli konuşmak. rahatsız olan zaten durum hakkında rahatsızlığını dile getirir ve daha fazla konuşmayız olur biter, bu kadar kasmayın kendinizi.
(bkz: ne diyem mesela mahmut mu diyem)
Kendini bilmeyen hadsizler takımıdır. Yok abi nasılsın yok kardeş naber yok sen yok ben. Hayırdır amk beraber bot mu bağladık bu ne samimiyet? Herkes haddini bilsin. Evet.
Kaale alınmayacak tiptir , sen kimsin ki tanımadığın birisi ile samimiyet kuruyorsun . Cevap verme geç .
boş ver sen aldırma o seviyesizlere...
benden bahsediyor.
gecen bu essy'ye; "gel buraya lan koc" dedim, bi saat kafami utuledi.
neymis naif olacakmisim, bir hanimefendiyle konusurken kibar olacakmisim vs vs.
"kes lan kadin, alirim ayagimin altina" dedim, "eyvallah gardas" diye cevap verdi. evet.
Samimi ve rahattır en sevdiğim.
Konuyla ve kişiyle alakalı olarak saygılı olup olmadığına karar verilmesi gereken yazardır ayrıca sözlük ortamında sınırlar fazlasıyla aşıldığı için sizli bizli konuşmamak en son akla gelecek sorundur.
Ailelerinden adabı muaşeret, zariflik, incelik nedir öğrenmemişler ki ne bekliyorsunuz? sizinle "normal" insanlar gibi siz biz çerçevesinde konuşmasını mı?

Ağızlarından hakareti küfürü eksik olmayan tiplerden saygılı olmalarını beklemek büyük hata.
Bunları görünce sinir katsayım yükseliyor. "lütfen Haddinizi bilin, karşınızda arkadaşınız yok" demek istiyorum ama asil bir hanımefendiye yakışmaz diye sineye çekiyorum.