bugün

ilginç çelişkiler içerisinde yaşamaktır. hayatı boyunca emek nedir bilmemiş, alın teri ile kazanıp sofrasında ekmeğini yememiş insanın aklı sıra işçinin emeğini savunmasıdır. sağda solda nutuk atmaktan başka hiç bir işe yaramaz bu insanlar ve kandırdıkları işçi çocuklarına üniversitelerde eylem yaptırırlar, anarşizmi överler, hapse girmelerine sebep olurlar ancak onlara hiç bir şey olmaz. misal türkiye komünist bartisi'nin mevcut genel başkanı erkan baş bey özel liseden mezun olmuş bir komünisttir 33 yaşındadır ve şimdiye kadar ne işle uğraştığı bilinmemektedir acaba değirmenin suyu nereden geliyor?

ellerine dergi-gazete verip meydanlarda dolaştırdığı çocukların getirdiği paralarla mı geçiniyor acaba? hep enteresan şeyler bunlar. işçinin, öğrencinin hakkını korumak güzelde onları sömürmek nasıl bir psikoloji acaba.
özet: bazı insanlar kendilerini sorgulamaz ve yaptıkları şeyin farkında olmazlar.
özel olmayanda okuyup kapitalist düşüncede olanla tezatlık yönünde bir farkı yoktur.
özel liseden mezun olup komünist olanlar mı dersin, 1 mayıstan çıkınca karnını doyurmak için burger king e gidenler mi dersin, facebook da hem deniz gezmiş i hemde nike ı adidas ı neyim beğenenler mi dersin.. bunlar her yerdeler kaçış yok, bu feci kimlik bunalımı yaşayan abilerden.
nedendir bilinmez ama çok enteresandır normalde devlet okullarından mezun olan tüm bireylerin komünist, özel okullardan mezun olanların kapitalist olduğu bir sistemde kimi zaman macera kimi zaman diğer sınıfa özenildiği için bu şekilde sosyal sınıf değişiklikleri olmaktadır.
komünizmin fikir babası olan filozoflardan friedrich engels bir fabrikatör babanın oğluydu. böyle oluşu, onu dünya işçi sınıfının iktidar mücadelesinde bir rehber olmasının önüne geçti mi? hayır.

insanları bulundukları safların burjuvazinin yanında mı işçi sınıfının yanında mı olduklarının cevabını, hangi okullarda veya hangi koşullarda yaşam sürdüklerine bakarak anlamaya çalışanlar ancak burjuvazinin bayrağını yere düşürmemeye and içmiş yeminli anti-komünistler olabilir.

sosyalizmden önceki dönemde, insanlar maddesel olarak zengin olabilir. bu zenginliklerin işçi sınıfının iktidar mücadelesi için kullanılıp kullanılmadığıdır esas olan.

faşistin dışkısından oluşturduğu kurgusunu (zenginler komünist olamaz yalanı) bir an için ciddiye alıp, erkan'ın maddi durumuna baktığımızda da, kolejde okuduğu yalanını görüyoruz. at yalanı sen, nasılsa kendisi gibi yığınla hayasız mevcut sözlükte.
kendisi fen lisesi çıkışlı, istanbul üniversitesi bilim tarihi bölümünden mezun olmuş, burada bir dönem hocalık yapmış. fakat daha sonra beyazıt merkez kampustaki turan emeksiz yemekhanesinin özelleştirilmek istenmesine karşı, işçilerin başlattığı direnişe destek olmaktan ötürü hocalıktan atılmıştır.

partiye ve aklınca sosyalistlere dışkı atmaya çalışan faşist çok merak ediyorsa erkan baş'la ilgili internette bulabileceği bir çok röportaj ve kendisinin konuk edildiği programlar var. açar izler. diğer meraklı sözlükçüler için link vereyim:
http://www.youtube.com/watch?v=8ceGf_4YozM

ayrıca tkp'de "genel başkanlık" diye bir kurum/konum yoktur. bir leninist parti olduğundan ötürü, merkez komite vardır. burası en üst yönetim kademesidir ve erkan baş da bu kademenin bir üyesidir.
şu ana kadar yazılanların hepsini okudum ve şu sonucu çıkarttım: sözlük cidden geri zekalılarla dolu. vay anasını demek özelde okuyunca kapitalizm harici başka bir düşünceyi benimseyemiyormuşsun. ben bugün bunu öğrendim. teşekkürler sözlük kullanıcıları. resmen bir aydınlanma yaşadım.

ha bu arada her şeyi çok biliyorsunuz da şu ufak bilgi dikkatinizden kaçtı galiba. düşüncelerini temel aldığınız bir adam var ya karl marx diye. bildiniz di mi? heh işte onun babası da zengindi ve baba parasıyla eğitim aldı. ama adam kapitalizm karşıtıydı. madem özel okul okuyup komünist olunmuyorsa babası zengin olan ve özel eğitim almış olan bir adam nasıl anti-kapitalizmin babası kabul edilebiliyor? hadi idealistler bunu da açıklayın, hadi açıklasanıza!
örneğin tkp genelbaşkanı erkan baş kartal'da bulunan özel ahmet şimşek fen lisesinde * okumuştur. açık ve net. kimse bilmeden konuşmasın. mezuniyet fotoğrafları bile var kapitalist arkadaşlarıyla beraber.
sözün özü: özel veya devlet farketmiyor. okul okuyup, ilim irfan öğrenip; faşist, dinci veya paraya tapar olmak yerine, ülkeye ve insanlığa dil ve renk farketmeksizin yararlı, emekçi halka karşı sorumlu bir komünist olmak ve emeğin iktidarı için var gücüyle mücadele vermek insana yaraşır.
sadece kendi işine gelen, kendine yararı olan şeyleri savunan kişilere garip gelen durum.
BiR CAMiDE KOMÜNiST OLMAK KADAR iNANDIRICIDIR.

(bkz: YEMEZ HACI)