bugün

sevgilisiyle yaptıklarını sözlük alemine duyurma merakında olan yazar eylemi.
(bkz: geçen gün yine sevişiyorum)
derdini anlatıcak arkadaşı olmayıp, sözlüğü tercih eden kişi.
kızsa orospu, erkekse pezevenk gavattır. bu kadar da açık söylüyorum. arkadaşım, sen ki sana değer vermiş seni sevmiş, mahremiyetini sana açmış bir kızın/erkeğin hayatını nasıl deşifre edersin internette. genelde erkek bozmaları yapıyor bunu ama, sen ne sanıyorsun kendini de böyle şerefsizce bir şey yapabiliyorsun. hem kendi kaliteni (ki bence kalitesizin önde gidenisin) hem de kızın kalitesini düşürüyorsun. ayrıca bir de bunların aslında hiç seks hayatının olmadığı da bir ihtimaldir fakat olsa da kodum olmasa da kodum havasında, ne biçim insansın lan sen demezler mi adama?
(bkz: palavra)
sözlük yazarlarının yeni trendi.
Amacın ne demek ister insan, kalkmış y.rrak babasını tanımaz durumu, eleman anlatır da anlatır. Gittim geldim, gittim geldim demiş bi arkadaş, nihayetinde light Winston'u içine çekmiş.Ne diyelim, gülelim geçelim dostlar.
özel hayatın tanıdık insanlar tarafından sözlükte taranabilir. dikkatli olmak, kustuğun şeye dikkat etmek gerek.
(bkz: geçen yine sevişiyorum)
sözlükte tamamen özgür olmanın verdiği rahatlı yapılan olaydır.
ama tabii ki sözlükten sizi tanıyanların olma ihtimalini gözardı etmemek lazımdır.
geçen gün eşimle dışarda yemek yiyelim dedik. söylemesi ayıp tavuk söyledik. böyle soslu bir şey. lan güzel bir şeye benziyor dedik yamulduk. yemez olaydık azizim. bozuk muydu neydi artık bir kus bir kus. bir daha tövbe dışarda tavuk falan yemicez. çekilir eziyet değil valla.
+öğğğğk purrrrhhh öğğğğğğğğğğkkkkkk aşşşık oldöğğğkkk, çok yakuşuköğğğk vs vs.

gibi olmadığını düşündüğüm olay. işin cılkını çıkarayım dedim ama olmadı. şu şekilde düşünülebilir: sanki özel hayatı bizi çok ilgilendiriyormuş gibi herbişeyini buraya aktaran yazarlara sitem amaçlı açılmış başlıktır efenim.
yapmayın etmeyin.
el insaf.
dedirtmiştir ki; buraya taşınmış.
ben pek normal yaşantısını taşıyana denk gelmedim.
genel de şunlara rastlıyoruz.

(bkz: geçen yine sevişiyorum)
*
marketin önüne geldiğimizde iki kapı görürüz. birinde giriş, diğerinde çıkış yazar. işte giriş kapısından çıkma veya çıkarma düşüncesi kusmayı ifade eder. hazımsızlık göstergesidir. genel akışa müdahaledir. bu sebepten özel hayat dahil bütün meselerin kusma şeklinde ortaya dökülmesi insanları ortamdan uzaklaştırma dışında bir işlevi olmayan davranışlardır. kişide anlık rahatlama sağlasa da beraberinde bir sersemlik de getirir.
fazlasıyla gereksiz bir eylem. arkadaşlarınızla olan mesajlaşmalarınız veya oranız buranız kimsenin umrunda değil özellikle de Moderatörlerin. olsa formata aykırı olduğundan çaylak olurdunuz çünkü.
Şahsımı rahatlatan eylemdir. Kimsenin umrunda olup olmaması da zerre sikimde değil. Anonimliğin tadını çıkarıyoruz işte, içimizde kalan her şeyi burdan dışa vurup rahatlıyoruz. Rahatsız olanlar da okumadan eksisini atıp geçebilir, tantana yapmaya gerek yok bence.
Kantarın topuzunu kaçırmadan, edep ve nezaket kurallarını top yapıp klozete atmadan, özel hayattan söz etmek, deneyimleri, tecrübeleri, bakış açısını paylaşmak, sözlüğü keyifli hale getiren en büyük unsurdur.

Yoksa hepimiz biliriz, ansiklopedi açıp okumayı veyahut tek tuşla google amcaya soru sormayı.
Ama bilgilenirken ruh istiyoruz, insan kokusu duymak hoşumuza gidiyor.
Muhabbet eder gibi, kâh gülümseyerek, kâh sinirlenerek, kâh şaşkınlıkla, bir başkasına ait pencereden evreni seyretmek garip ve büyülü!
Yani senin don rengini, birlikte olduğun kişi sayısını, santimini filan merak etmiyoruz hatta nickimizde bile değil afedersin, onu demek istiyorum!