bugün

üniversitelerden uzaklaştırılması gereken meslek grubudur. ya da bu işin bir standardı bir seçiciliği olması gerekir. ellerine cop verilince kendilerini bir sik sanarlar. ya okulda karı kız keser ya da osmangazi üniversitesindeki gibi gaza gelip öğrenciye dalar artistlik yaparlar. üniversitelerde küçük dağları ben yarattım edasıyla dolaşırlar. sikim sokum bir meslek işte...
ne kadar işsiz güçsüz, gerizekalı, amele varsa bu kurumda asgari ücret + ssk+ masraf şeklinde çalışırlar. çok ender 1-2 kaliteli adam vardır, gerisi hanzo ve krolardan oluşan bir ordudur.
daha birbirine saygısı olmayan, okumuş cahillerin ve şiddet yanlısı zavallıların saldırısına uğrayan kahramanlardır. yetkileri artırılmalı ve korunmalıdırlar.
boş beleş dolananların saracağı mesleklerden biri.son dönemde akp'nin eyvallah vermesiyle kampüslerde fütursuzca davranma cüretini göstermişlerdir.
kendini ajan sananları mevcut bu grubun. dediklerini yaptıramayınca millete sataşıp, sonunda yine paşa paşa özür dilemek zorunda kalanı da vardır.
*
işini hakkıyla yapanlara saygım sonsuz.
kendini polis sanan meslek grubu. aga bunlara kimse polis olmadiklarini soylemiyor galiba guvenlik kursunda. ya da zamaninda polislige cok ozenip olamamis kisiler bu meslek grubu icinde cokca vardir.
özel polis gibi bişey.
üniforma etkisinden midir nedir, bunların %99'u kendilerini üst subay falan sanırlar. bunlara eğitim de verilmiyor adam gibi. ciddi söylüyorum, pavyon kapılarında duran korumalar bunlardan daha eğitimliler.
bir allahın nankör kulununda "ulan bizim siteye hırsızı arsızı musallat olamıyorsa bu özel güvenliğin caydırıcılığı sayesindendir,bunlar olmasa polis hangi bir suca yetişecek" demediği meslek grubudur.
bi telsiz bi kelepce eline verilince kendisini swat sanan kisiler. eylem yapanlara ucan tekme atmaya calisanini gordum. bu arada o adamin diger meslegi berberlik. bu nasil is lan.
ağzı açık, elleri cebinde, yoldan geçen amelenin 1000tl karşılığında erişebildiği ünvan.
ankara keçiören gökçek parkında bolca var bu ağzı açık, aval aval eli cebinde, aldığı paranın bir kuruşunu dahi haketmeyen tipler. gençler patikalarda esrar içiyor, sevişiyor, her boku yiyorlar. bu andaval sürüsü işçiler ise elleri cebinde geziyorlar ortalıkta. lan hani sen güvenliği sağlayacaktın? senin annen, kız kardeşin ya da sevgilin orada bulunmuyor olabilir fakat benim annem ve yakınlarım o parkta hergün. elimdeki tüm torpilleri kullanıp süreceğim hepsini o parktan sözlük.
Çalıştıkları kurumların en az maaş alan personelleri olmalarına rağmen genellikle kurumun en mutlu personelleri de özel güvenlikler olur.
Degisik tiplerdir. Şöyle ki,

ankara/kizilay metro duragi icerisinde elinde kopekle gezen ozel guvenlik arkadas cok malsın bilesin. Ellerine eldiven filan takiyo bide siktigim, sanirsin özel harekatçı.
sayıları 300 bine bulan meslek.
Adliyelerden kaldırılacakmış.
içişleri Bakanlığı’nın hazırlattığı raporda özel güvenlikçiler için iki teklif yer alıyor; Özel güvenlikçilerin ‘koruma memuru’ statüsüne alınması ve sektörün baştan düzenlenmesi içerıyor.
Belli bir zümrenin itin götüne sokup çıkardığı meslek dalı. Yorumlarıyla ezerek aklı sıra bu emekçi insanları eğitimsiz görüp kendi eğitim seviyesini açığa çıkartan dallama takımı beğenmemiş. Yumurta topuk ayakkabıların arkasına basıp pezevenk olsanız ya arkadaş, niye güvenlik oluyorsunuz. işsiz güçsüz gezenlerin ekmek kapısı falan diyenler olmuş üstelik. Güvenlik kartım falan yok, açıkçası çok sevdiğim bir abim bu işi yapıyor diye geldim buraya.

Sen fabrikada şirkette clark kent olarak görev alıyorsun sanki amına koduğum eziği. Hepimiz sistemin birer çarkıyız ve yaptığımız her iş bir başkasının üstesinden geleceği sıradan bir görev. Burada insanların alın teri ile kazandıkları ekmeği küçümsemek kimsenin haddine değildir. Atom mu parçaladın, bozulan bir dna'yı nasıl tamir edileceğini mi buldun siktiğim idiotu.

Bu insanlar oluşturulan bir sektörden para kazanıyorlar, yaptıkları iş çok kolay olabilir. Sonuçta benimle beraber işe geliyor benimle beraber mesaiyi bitiriyor. Önce insan olun, yaklaşımlarınızı kendinizden bir parçanın bu sektörde olduğunu düşünerek yapın.
iyi bit eğitim sonrasında yapılan iyi bir ölçme sonucu başarılı olan kişilerden oluşursa çok faydalı olacak meslek grubudur. ancak elini kolunu sallayan adli sicilinde adam yaralama, gasp vb suçları bulunan kişilerden oluşturulduğundan dolayı özel güvenlikçilerden korunmak için ekstra çaba sarf edilmelidir.
onlarda "şehitlik hakkı" istiyormuş.

http://www.gazetevatan.co...ki-istiyor-966247-gundem/

polis şehit sayılıyorsa bunlarda hak edebilir.
tövbe ettiğim meslek.
dünyanın en itici mesleği olabilir.
Yaz ayı itibariyle başlayacağım iş.

Daha mesleğe başlamadan küfürleri yiyip hor görülmeye başladık elhamdülillah.
sayısı polisi geçmiştir.

https://www.memurlar.net/...-sayisi-polisi-gecti.html
Kendinizi özel hissetmenizi sağlayan güvenliktir.
yakın zamanda katılmayı düşündüğüm meslek ancak gece çalışması düşündürüyor.Bilen yeşillendirsin.
Polis yarısı.