bugün

bitmek bilmeyen saçma sapan bir dizidir.
bütün saçmalıkları bir yana, çalan eski şarkılar yok mu sözlük, adamı deli ediyor. akşam yağmurun sesine bak ile beni benden aldı.
en son bölümü heyecanlıydı ancak; eski şarkıları yine beni benden aldı.
aylinin kızını dünyaya getirip öleceği gelecek sezon kızının rolünü*oynaması süpriz olmaz sayın ırmak .
ama soner ve aylinciler için dizinin izleme şevki biter .
öyle bir geçer zaman ki diyerekten bizi iki sezondur kandıran dizi. berrin' in sivilceleri geçti, okulu bitirdi, işe başladı, kızı nerdeyse askere gidecek, osman hala aynı osman...bu osman ne zaman büyüyecek.
bide bir düğün bir cenaze oldu tam. cemile evlenir balıkçı vurulur, aylin evlenir murat intihar eder, berrin evlenir hakan vurulur.

mümkünse düğünde olmasın bu dizide, ya da kimseler görmeden yıldırım nikahı kıysınlar.
aylinin yaz tatili boyunca komada kalmasıyla sezon finali yapacağının sinyalini an itibariyle vermiş olan dizidir. *
sokakta karton toplayan çocuklara "ıykk" diye bakan zihniyetteki insanların, haftada milyarlar kazanan küçük osman'a televizyon başında hüngür hüngür ağladığını gördüğümde nefretimi kazanan, duygu sömürüsünden ibaret bir dizidir...
hakan'ın yerini soran cemile'ye "bilmiyorum, bölüm hemşiresine sorun" diye cevap veren hemşire'nin 3 sn. sonra bölüm hemşiresi olarak cemile'ye hakan'ın yerini göstermesi de ilginçti.
insanın bütün hassas duygularını sömürmek suretiyle ilerleyen dizi...

--- spoiler ---

osman o ağlarken tekleye tekleye konuşmayı nasıl becerdin sen maşallah be yavrucuk sana.
ali kaptan yedi ayarı, gerçek çok güzel vuruldu suratına: "sen sanki hiç vurmadın mı çocuklarına???"
mete o nasıl bir sevinç okula dönüşe, ne güzel cevaptı müdüre : "odanıza mı geleyim burda mı azarlarsınız?" (burda mı yiyceksiniz paket mi olsun)
berrin malsın kızım sen...
soner; bir ezel bir polat alemdar oldu resmen ve nasıl sert adam olunur dersi verdi...
aylin nasıl farklı bir karakter çiziyor öyle, hem zengin olmak istiyor ama sevmediğiyle evlenmeyerek aşkın paradan önemli olduğunu gösteriyor kendinde...

son olarak; nööriman ve karolliiin size laflar hazırladım....

--- spoiler ---

ayrıca;

--- spoiler ---

osman karakterinin ilerde seri katil olacağına dair rivayetler duyuyorum sözlük, üzülüyorum...

--- spoiler ---
aylin'in öleceğini fazlası ile belli etmiş dizi. üç saniye izlemek yetti de arttı bunu anlamaya!
bugüne kadar komaya giren herkes - çok şükür - sağ salim çıktı hastaneden. tabi murat'ı hariç tutmak lazım. zira olay yerinde can verdi. komaya girseydi o da yaşardı kesin. hal böyleyken aylin'den hemen ümidi kesmek saflık olur kanımca.
yeşilçam melodramlarının bir uzantısı. hadi türk sinemasında bir gelişim falan yaşanmadı eyvallah fakat izleyicinin beğeni düzeyi de hala aynı.
görsel
aşırı derecede dramlaştırılmış insanı bir lisan bunalıma sokabilecek bir dizi. tavsiye edermiyim bilmiyorum zaten izlemiyorum.
Başta esnasında ses çıkarana pata küte daldığım kulaüğımı dört açıp dinlediğim, izlediğim bayıldığım bir dizi olmasına rağmen reytingleri artırmak seyirciyi canlı tutmak için mi niye yapıldığı belli olmayan olay kirliliğinden dolayı sıkılmaya başladım. Ulan bu kadar çok şey olur bi bölümde. Overdose olaydan gidicez artık. Hele en gıcık olduğum da olmadık şeye mutlu ayle tablosu vercez diye yırtınarak gülmeleri. Fakat osman.. Fakat ahmet... Fakat mete..
dizi tarihinin en yapışkan en gurursuz en itici aşığı olan Hakan the kepçük ağız sonunda kodese girerek hepimize rahat bi nefes aldırmıştır.
mümkünse öbür sezonda içerde kal olur mu canımm ;)
başından beri onun yüzünden ahmete akabinde de berrin ve ailesine musallat olan babası ekrem the göbek onun elinden mümkünse öbür tarafa gidecek.
Hakan yaptığı boku temizlemiş oldu yani ekstradan bi iyilik yaptığı yok başına hare takmaya da lüzum yok
artık geçsin dediğim dizi.
hasefe'nin bağırışlarıyla iç burktuğu dizi.

--spoiler--
alim o gemide mi?
--spoiler--
sakallı bıyıklı koskoca adamı ağlatabilen dizidir.
her şeye rağmen cemilenin aliyi ne kadar çok sevdiğini anladığımız dizidir.
ali kaptanın öldüğünü düşündüğü için salya sümük ağladı.ne yalan söyleyeyim burnumun direği sızladı.
an itibariyle izlerken, ağlamaktan gözleri şişen ablama,

ay çok kötü şimdi aylin de ölecek dedim, mal yine ağlamaya başladı. eheheheh.

hadi hepiniz ölün de bizde kurtulalım artık.

edit: aman Allahım osman büyüdü.
ağlıyorum şuan ciddi ciddi. yapma be ali kaptan, gitme dicem, annem babam ikicek belamı git ders çalış dizilere kapılma die. korkuyorum sözlük. ali ölür mü ki?
cok ama cok fena aglatmistir.

olmadi ali kaptan...
sözlük ergenlerini ağlatmıştır. eğer buna ağlıyorsanız, ameros perros'u izleeyin yas tutarsınız kesin.