bugün

izlemeye tenezzül etmediğim dizi.

Çarşamba gunü Facebook'ta özetini izlemiş gibi oluyorum. Mete manyakları mi dersin, Osman sevdalıları mı?işte bu yüzden izlemiyorum. Görmemiş gibi davraniyor tüm kızlar.onları hadi bir derece anlarım ama erkeklere n'oluyor yahu?sınır ediyorlar adamı.
Soner karekteri ihmal edilmiş Bir kadından hınç nasıl çıkarılır çok güzel gösterdi.
bu haftaki bölümde ali kaptan karolin'e sinirlenip kahvaltı masasını tosun paşa misali masa örtüsüyle kaldırıp toplamasın diye masa örtüsü konmamış dizidir.
kaliteli müzikleri dışında pek bir kalite imaresi bulunmayan dizi. ağır derecede duygu sömürüsü içermektedir.
--spoiler--
siz beni aranıza almazsanız, ben de yalnız yürürüm!
--spoiler--

liverpool ülkü ocakları: you will never walk alone! *
(bkz: #11040759)
her hafta sözlükten takip edilen dizi. *
cemile'nin mantığını eski evde bıraktığı dizidir. ne zamandır içim içimi yedi. geçtikleri viranenin koskocaaa girişine küçük bi soba kurdular orda ısınmaya çalışıyolar, koysana küçük odaya sobanı. otursana bi odada dip dibe. zevk mi alıyosun yani üşümekten, üşütmekten.
aylinin evlenmesi ile birlikte dizi aşkı memnu moduna girmiştir. aylin'in imalı bakışlarıı camdan bakmaları bihter 2 resmen!
dönen koltuk sahnesi... ne denilebilir ki?
süper bir mimikle...
--spoiler--
buldun hikmet karcı'yı ne yapacaksın
--spoiler--

sonrasında kapaklar, kapaklar.
--spoiler--
baba yurtdışına gitti yabancı anneyle döndü, çocuklarını evden attı, aldatılan anne evlatlarına sahip çıkıp onlar okusun diye o işten bu işe koştu, sekreter olarak girdiği işin ilk dakikasında tacize uğradı, evin kızlarına zengin çocuklar aşık oldu, evin oğlu serseri olmak üzere, yabancı anne tabii ki de babayı aldatıyo. buraya kadar tamam da o koltuk dönmicekti, oldu olacak bi de çek teklif etsin hikmet karcı ali'ye cemile'nin peşini bırak diye. başka klasik türk filmi sahnesi kaldı mı bilmiyorum. kaldıysa haftaya ya da öbür hafta görürüz zaten.

yine de seviyorum bu diziyi.
--spoiler--
bankacı olan carolin'in tahsilat kelimesinin anlamını bilmediği, bazen gerçekten skindirik olabilen dizi.
#sayamadığımsekizhanelibirsayı" href="/k/öyle-bir-geçer-zaman-ki-absürdlükleri-sayamadığımsekizhanelibirsayı/" title="(bkz: öyle bir geçer zaman ki absürdlükleri sayamadığımsekizhanelibirsayı)" >* cemile tapu kadastro müdürlüğüne gider. henüz ikinci cümlesini söylemişken, ilgilenen memur ''bakalım'' der. tüm işlemler bir dakikadan kısa bir sürede halledilir.

öyle bir dizi işte. vay amk.
bi sikime yaramayan/ siktiri boktan dizilerin, neden bu kadar beğenilip, izlendiğini ; kendisi hakkında girilen entryleri okuyup fikir sahibi olduğum ve merakamı gidermiş olan , yine bi sikime yaramayan, saçma sapan, boktan türk dizisidir efendim. tamam sakinim....
mete inci hoca ya "hayatımdan çıkamazsınız" diyerek no way out sinyallerini vermiştir.
annemin bu hafta ki yorumu : ali kaptan iyi g.t oldu. *
(bkz: dizi sözlük)
ver müziği alttan gerilim olsun mantığı ile çekilen dizi. o değnekli çocuğun yürüme sahnesinde ki müzik nedir ya? sinemada gerilim filmlerinde bile o kadar açılmıyor müziğin sesi, o kadar gerilim yapılmıyor. hayır bari verdin alttan müziği sonunda bir şey olsun di mi, o da yok.
ali kaptan canına susadı. o tokatı atmıycaktın olm.

al amk, suya düştün. kerolayn' da paraları alıp kaçtı. bir taşla iki kuş.
--spoiler--
ali götler diyarında
--spoiler--
ve yine göt oldu
ve yakında yine göt olacak...
ali kaptan vs ekber. round 1. fight!

olm suya düştüler lan, kurtarın şunları!
--spoiler--
karolin tek taşla iki kuş vurdu.
--spoiler--
(bkz: aha kafası yarıldı)
dizi başından beri ilk defa ali kaptan' ın tarafında oldum. ulen bugünlerimi de görecektik. ayrıca böyle bir bölüm sonu olamaz be insafsız yönetmen!