bugün

sağda solda anketlere rastlıyorum. türkiye'nin en güvenilir kurumları nelerdir diye vatandaşa soruyorlar. ordudur, dsi'dir, ptt'dir, cumhurbaşkanlığı'dır vs. lan birisi de çıkıp demiyor ki ösym çok güvenilir bi kurum. o zaman ösym'nin yaptığı tüm sınavlar şaibeli mi oluyor şimdi? ösym'nin güvenilirliği nerde kaldı? düz adamın düz tespiti gibi dursada çamur atmıyorum ben, gördüğümü söylüyorum sadece.
düzenlediği sınavların sorularını aylar önceden hazırlayıp seçmesine rağmen her sene 4-5 sorunun şaibeli çıkması hatta yer yer iptal edilmesi bu güvenirliği sorgulatır.geçen seneki polislik sınavları desen.yok canım onlarda bişi yoktu sahi.
biraz kafası çalışan bir insan için hiç olmayan şeydir. zira kpss için istanbul'dan kalkıp kars'ta, ığdır'da, güneydoğu anadolu'da bir yerde sınava gidenler vardır, bunun da bir sebebi.
ösym güvenilir bir kurum degildir efendim. sınav sorularını hazırlayanlardan biri kamptan cıktıgı anda soruları ogluna iletmistir. * bu olay sınavdan on bes dakika önce gerceklesmis. o arkadas sayesinde yaklasık 20 kisi o üc soruyu dogru yapmıstır. gel de simdi güven onlara. *