bugün

eskiden söylendiğinde kaç aldın diye sorulurken şimdi "şifresi neydi" diye sorulması muhtemeldir. ne oluyor bu topluma anlamadım gitti. hileyle hurdayla başarı elde edince mutlu mu oluyorsunuz ki? onu geçtim birilerinin hakkına tecavüz ediyorsunuz resmen. malum milyonlarca öğrenci giriyor sınava 0.01 puanın bile bir bölümü kaçırma olasılığı varken bu şekilde tam puan çıkarmak...

tabi hayatın faniliğine mi güveniyorlar nedir bilmiyorum orasını da neyse. bir de neden diye sorarlar bu son zamanlarda ki kopya skandallarını. yazık, vallahi yazık. cebimden aldığın parayı götüme sokuyorsunuz ya göstere göstere ne diyeyim.

"oh öss derdim yıllar önce bitti çok şükür" diyemiyorum. gelecekte bana bağlı olacak birileri de kurban olacak bu duruma. gel de türkiye'de yaşa işte. kendi vatandaşına azınlık muamelesi gösteren, çalıp çırpan, haksız rekabete izin veren bir yönetim başta. enflasyon düşmüş, türk lirası değer kazanmış mış. ben niye farkında değilim bunların?? o enflasyon cebinde parası olanı, büyüklerimizi besleyenleri ilgilendiriyor sanırım sadece.

ah büyükler ah. sizi seçip başımıza çıkaranların ben... neyse. sadece başbakan, cumhurbaşkanı değil şuan ortalarda birbirlerine laf atan bütün büyüklerden bahsediyorum. iktidar olsun, muhalefet olsun yada diğer alt gruplar olsun fazlasıyla hak yediler, yemeye de devam ediyorlar. ben dinine fazla bağlı biri değilimdir ama çok korktuğum bir kaç şey vardır ki "kul hakkı" başında gelir bunların. sen benim hakkımı yiyorsun da be adam benim iki elim sen ölünce yakandan inecek mi sanıyorsun?

not: neyse not olarak çok uzattığımı belirteyim. pek kimse de okumaz bunu herhalde. bir oradan bir buradan okumak huy halinde bizde nasılsa.
cemaatin elini attığı her işte kul hakkı yemesinin doğal sonucu olarak artık pek işe yaramayacak durumdur. sabahlara kadar ders çalışıp emekleriyle geleceğini yaratmak isteyen haklı çoğunluğun hakkını karpuz gibi kütür kütür yiyen cemaat, kardeşlerimizin aldığı yüksek puanları iki tane takunyalı velede peşkeş çektirip utanmadan "din ve ahlak" üzerinden propaganda yapmaya da devam edecektir...

(bkz: Müşrik)
(bkz: Kul Hakkı)
artık o puanı hakkınızla almadığınız şüphesi yaratacak vaziyettir.
hele bir de fetuş cemaati'nin okul veya dershanelerindeyseniz. gerçekten bileğiniz hakkıyla yapmış olsanız bile üstünüzde bir şaibe olacaktır.