bugün

daha düne kadar ismini dahi duymadıkları kullanıcıların hakkın rahmetine kavuşunca nickaltında coşanları uyarma amaçlı vasiyet cümlesidir.
lütfen.
zira ben öldüğümde nickaltıma "allah rahmet eylesin", "ailesine sabır versin" şeklinde yazanlar iki gün sonra yine ismimi dahi hatırlamayacak.
siktiredin...
ölen ölür, kalan sağlar bizimdir.
bu sığlığı ne bana ne de başka ölecek bir arkadaşımıza yapmayalım.
hadi,
madem öyle gidelim hepbirlikte cenaze namazlarını kılalım.
ailelerini arayıp taziyelerimizi telefonla bildirelim...ama yok, nickaltına allah rahmet eylesin yazmak daha kolay değil mi?
dostluk, arkadaşlık budur...
nickaltına allah rahmet eylesin yazmak değil...
hasiktirin ordan allahın emocanları, apaçileri sizi...
samimiyetsiz bir davranış olmasından ileri gelen söylem ve gayet doğrudur.
diriyken arkamdan konuşanların, öldüğümde sahte hüzünlerini istemiyorum.
"Seni hiç tanımayan insanların arkandan bir fatiha okuması fena mı lan?" dedirten istek. Zira, bilenler bilir, duası en çok kabul olanlar bizi hiç tanımadıkları ve bizden hiç bir çıkarları olmadığı halde bizim için dua edenlerdir. En azından ben öyle biliyorum.
samimice istenmş bir istek.
zira yapmacık olmanızı istemez yazar.
üzülürsünüz, hiç tanımasanız bile. fakat abartmanızı istemez.
(bkz: gömün lan şu ibneyi kokmasın)
(bkz: arkamdan konuşan önümden yesin) hesabı, nick altıma yazacaksanız şimdi yazın...

(bkz: gözüm toprağa bakıyor sözlük)
(bkz: ölürsem nick altıma gelme istemem)
az önce muhabbetini yaptığım olaydır..
bunu bildirmek için sözlükte bi vasiyet bırakıcaktım ama bu başlıkta işimi görür;
sadece yazmış olmak için yazacaksanız nokta bile koymayın nick altıma, ben üzüldüm cidden ve bunu belirttim. başlığa girip üstteki "allah rahmet eylesin" yazısını copy paste yapacaksanız rica ediyorum yapmayın..
samimi olun canımı yiyin lan..
haklı istektir. nick altına yazmak yerine ruhuna fatiha okuyup hediye etmek gerektir.
her vefat haberinin ardından vefat eden canların nickaltlarına dolan "allah rahmet eylesin" baştan savmalarının önüne geçme amacındaki haklı istem.

katılıyorum...

bana da yazmasın kimse.

ya da aklıselim bir şekilde düşünelim, vefat eden arkadaşlarımızın hiç olmazsa geride kalanları için birşeyler yapalım.
misal para toplayalım, mezarlarını yaptıralım...

unutmayın ki bugün bir arkadaşımız vefat etti ise yarın siz yahut ben de vefat edebiliriz.
bize yakışanı yapalım rahmetli arkadaşlarımıza ki duyan "vay be uludağ sözlük yazarıymış rahmetli" diyebilsin...

allah rahmet eylesin ucuzluğuna hayır...
kişinin haklı isteği.
(bkz: ölürsem kabrime gelme istemem) in sözlük versiyonudur. doğru olan istektir.