bugün

bir tür dolandırıcılık kurbanı olmaktır.
Var,yoksa neden ölüyoruz?Ölümden sonra hayat olmasa ölmezdik,bunu unutmayın.
var olan gerçektir. varsa ne nane yemeyi düşünüyorsun?
uyku ölümün yarsıdır, uyursun uyanırsın yani ölümden sonra kesinlikle bir hayat var.
kişiye bişey kaybettirmeyen inançtır. Ama varsa buna inanmayanların çok pişman olacağı garanti. Eğer sizin iddia ettiğiniz gibi ölümden sonra hayat yoksa benim kıldığım üç beş rekat namaz bir ay oruç bana bişey kaybettirmez peki cehennem diye bir yer varsa inançsızların hali ne olacak düşünemiyorum.
yoktur efendim, öldükten sonra bir hayat arama çabası insanın yok olmaya karşı duyduğu acının bir karşılığıdır.

oysa bundan korkmak yerine buna alıştığınızda ölümü bir acı olarak değil olması gereken bir durum olarak görürsünüz.
pamuktan sonrasını bilen anlatan olmadıkça bu konu kapanmaz. konu kilit.
(bkz: dikkat çekmek için dini kötülemek)
insan beyin ve düşünme kapasirtesi en gelişmiş hayvandır. ve bu ona diğer hayvanlar gibi anı düşünmekten öte geleceği de düşünme imkanı verir. ve düşünen hayvan yani insan bir gün öleceğini de düşündü bu düşünce onu korku ve kedere boğdu. bu duygudan kurtulmanın tek yolu ise ölümden sonra bi hayata inanamktı ve o da çaresizce bu yalana sarıldı. böylece kendini daha da özel hisstmeye başladı bütün dünya onun için var edilmişti ve tanrının yarattığı en yüce varlık olmuştu. bu hezeyan binlerce yıl farkl şekil ve ritüellerle bu güne kadar geldi. ve bir kaç yüz yıl daha yaşamaya devam ederek yok olacak ya da artan nüfus, yoksulluk, ve safaletle dünyayı yeninde ele geçirecek...
Ooo simdi ne masallar yazilir burda. turlu inkar cumlelerine burdan ulasabilirsiniz. Sakın tartismayin savunmak degil inkar etmek daha kolaydir.
Sanmak değil.

Ölümden sonra yeniden bir hayat olmasını istemektir daha doğrusu.

Halbuki ölünce bitecek işte, her şeyden kurtulacaksın ey insan.

Şu hayatta halihazırda yaşarken bile gözü o kadar aç ki henüz biri bitmemişken bile şimdiden öbüründe gözü.

Ve de sonsuz olacakmış. Sonsuzluk arzusu. Sonsuzluktan haberi olmayan bir ölümlünün sonsuz arzusu.

Şu dünya Sofrasından kalkmasını bileceksin arkadaş. iştahını ölümden sonrasına bile bulaştıracak kadar aşmışsan yazıktır sana.

Bir tanrı yarattın hem de tam kafana göre, ne geçiyorsa içinden söylettin ona.

insanın içinden geçenleri anlatıyor diye yakınsın şimdi ona. Çünkü o senin dilinden, aklından, dileklerinden, umutlarından başka bir şey değil.

Dünyamız oldukça gerçek

Yalan olan hayallerimiz, hayallerimizdeki dünyalar, tanrılar filan.
Öpüldünüz.