bugün

şu meşhur, sadece türklere ait deyimi bilmeyendir.

"insanın başına ne gelirse, ya meraktan ya da..." *

tanım: allah affetsin dediğimizdir.
sabırsız, büyük adamdır. takdir edilesidir.
sabırsız kişidir.
bu işlerle ilgilenen melaikeleri bir hayli kızdıracak kişidir, emrivaki yapmıştır. biraz intihara meyilli olsa belki hazırlığı yapılır, kontenjan falan bırakılırdı. ama değil, adam sadece meraklı!

birde işin kayıt kuyut tarafı var tabii, buradan ölüm kağıdı yukarıya gidince, zaten ilahi düzende belli olan sıralamaya göre işleme alınan evrakın şimdi araya alınması gerekecek. hayır excel de tutuyolarsa defteri kolay, araya satır eklersin hallolur, ama ya elde tutuluyor sa!

kuyrukta beklerken araya girenlere oldum olası uyuz olmuşumdur, orada hiç çekilmez, herkes sırasını bilsin.
(bkz: meraklı kız olmaz) *
böyle bir geri zekalılık vakası hindistan'da yaşanmış, kendini zehirlemek suretiyle muradına nail olan idiot o süreci tarif ederken 'çok karnım ağrıyo' mealinde şeyler yazmıştır.
intihar ettiği için çoğu insanında o kişiyi *merak etmesi olası kişidir. *
"ölüm sonrası, merakı yüzünden intihar eden insan"

nasıl olur ki imkansız bir şey diye düşünürken farkettiğim,

"ölüm sonrası merakı yüzünden, intihar eden insan"

olduğunu idrak ederek, şaşkınlığımı kendime yönelttiğim başlık. bir virgül sen nelere kadirsin diyerek suçu virgüle atıyorum, ister tutsun ister tutmasın.
kıçına tıkanan pamukla kendine gelecek "lannnn ben bok yedim" diyecek ama kafayı tabuta vuracak insandır.hadi anam selametle.
insanın başına ne gelirse ya meraktan, ya da meraktan.
merakı gittiği yerde fazlasıyla ve itinayla giderilecek olan insandır.
başarılar diliyoruz.
artık bu kadarı da fazla denecek insandır. merak olayını artık aşmış bulunmaktadır kendisi.
sebebi ziyaretini lutfetmeden yandım anammm diyecek meraklı melahatlerden biridir.
anyayi konyayi gorecek olan kisidir.
merakını giderememiş insandır.
ya idiot'tur ya da filozof.
öldükten sonra 'hmmm' efeklerini kafasında canlandıracak daha sonra 'lan geri mi gitsem' diyecek olması muhtemel merhum kişi.. Allah rahmet eylesin.
meraktan dolayı yanan insan.
gördükleri karşısında memnun kalmayıp geri de dönebilecek insandır.
(bkz: mea culpa)
(bkz: yok artık lebron james) diyeceğim durum.
Merakı geçmiştir.
Merakı geçmiştir. Ama bu merakını giderdikten sonra geri zor dönecektir.
insanın başına gelirse meraktan derler ama ne kadar doğru bilmiyorum.