bugün

insan garip yaratıktır. nasıl düşünür ve nasıl yaşar pek anlayamadım gerçekten. bu dünyada öleceğini bilen tek canlı olmasına rağmen o kadar boş şeyler ile hayatını meşgul ediyorki anlam vermek imkansız.

her canlı gibi ölümü tadacağız. ölümün provası gerçekten ilginç olabilir. yani hayatımızın bitiş anının provasını yapmak yahut onun üzerine düşünmek sanıyorum bu dünyada bir çok şeyi halledecektir.

her insanın hayatında 1 kere bu provayı yapması lazım sanıyorum. buna en uygun zaman gece yatarkendir muhakkak.

mesela;

kişi yatağa düz vaziyette yatar. gözlerini kapatır kıpırdamama ya calışır ve nefesini tutar. o an bir şey düşünmemeye uğrasır kalbini ve bütün vucut fonksiyonlarını durdurduğunu hayal eder.

gerçekten yapıldığı zaman insana 10 saniye sonra büyük bir baskı veriyor ve hızlı hızlı nefes alma birden kıpırdama hissi uyandırıyor.

ölüm adildir der birisi. en gerçek seydir hayatımızda ve en acı seydir. dogduk ve öldük arada ise savastık.
böyle bir film vardı. japon yapımı. filmi izlersiniz; her şey iyi güzel devam ediyordur, fakat film çat diye anlamsız bir yerde bitiverir kalırsınız, afedersiniz, göt gibin.