bugün

yaptığım metafizik araştırmalar doğrultusunda ölümle ilgili bazı bulgular buldum bu bulguları sizinle paylaşmak isterim
1- insan ölürken ruhu beden den ayrılır
2- birden ve yavaş ölüm olarak 2 ye ayrılır
3- birden ölüm ani gelen kalp krizi şeklinde olur
4- yavaş ölümde ise hasta 2 gün yatak 3. gün toprak olur
5- ani ölümde insan öldüğünü anlamayabilir
6- yavaş ölümde ise 2 gün komdada kalır 3. gün fenalaşır ölür allah bilir kaç gün ölüm döşeğinde olacağını
7- dini bilgiler çarçevesinde ise ölüm halindeki insana azraile birlikte 4 melek gelir
ilk 2 melek ayakları kaldırır öbür 2 melek kolları kaldırır ve can boğaza gelir hani atalarımızın bir sözü vardır can boğazdan gelir diye işte tam bu esnada azrail devreye girer ve can boğazdan çıkar.

insan ölürken insanına göre değişen ölüm halleri var kimi çekerek ölür kimi ise çekmeden ölür.
insan öldükten sonra gökyüzüne doğru uçar aslında yardımcıları da meleklerdir.
Daha önce hiç ölmediğim için cevap veremiyorum

Reenkarnasyon a inanmıyorum. evet.
Beyin veya kalp fonksiyonlarının müştereken veya müstakil olarak durması.
bence kusmak gibi bir şeydir. yaşam denen bu zehri atıyorsun işte. ayrıca kusmaya cidden benziyor. hiç ölmedim ama benzedini anlıyorum, özellikle acıyla kasılan bedenime bir anlık gelen gevşemeyle anımdan boşalan terin rüzgarla birlikte bende yarattığı serinleme bir rahatlama hissi de verecek.

ayrıca ölümün tüm duyguları tatmin edeceğini de düşünüyorum.
bir türk şair vardı şuan hatırlayamıyorum ölüm üzerine çok kafa yormuş ve en son ölümün nasıl birşey olduğunu yazıya dökmek istemiş bileklerini keserken kanıyla son anlarında yazmaya çalışmıştır. lakin kayda değer bir yazı ortaya çıkmamış tanımlayamamıştır allah rahmet eylesin ne diyelim.
Edit: Aklıma takıldı buldum en sonunda Beşir fuad mış 35 yaşında yapıyor o zamanlar osmanlı var tabi intihar alışık olunan bir şey değil ölümünün ardından bir intihar salgını başlamış ve intihar haberlerinin gazeteye verilmesi yasaklanmış. Öyle böyle her neyse kanıyla tasvir etmeye çalıştığı birkaç satırlık ölüm anlarıysa ahmet mithat efendinin beşir fuad adlı eserinde yayımlanmış belki merak edenler ilgisini çekenler olur söyleyeyim.
Nasıl ölündüğüne de bağlı tabi.

Bayılmışlığım var. Önce gözler kararır sonra bilinç gider, uyandığında bayılmadan önceki bir kaç saniye öncesini hatırlarsın.

Mesela bir daha ayılmasan bu acısız bir ölüm sayılır ekstra bir acısı yoksa ruh bedenden ayrılırken.

Can vermek böyle kolay mıdır, değildir gerçi herhalde. Ya da kişiye göre değişedebilir. Allah zorlanmadan teslim edebilmeyi nasip etsin.
hiç uyanmamak gibi...

rüya da yok.