bugün

bursa'da bir cok yerde $ubesi bulunan pastaneler zinciri.

--spoiler--
ne hikmettir bilinmez lakin ataevler $ubesini sanirim neo-islamcilar i$letiyor. zira sevgilinizin omzuna kolunuzu atmaniz bu insanlara rahatsizlik verir ve garson ile birlikte "ceki duzen verilmesi" konusunda uyari mahiyetinde tebligat yollanir. yok hani masaya cikip sevi$ilse haklidir da ulan pastanede sevgilinin yanina oturup elini omzuna atamayacaksan ne i$in var orada? ten tene degmeyecek, haremlik-selamlik kurulacak pastanelerde. i$letmeci mantigini zikeyim ben senin.. her $eyi gectim, allahin her gunu o semt gibi bir yerden akin akin yagan got-ba$ acik*, kafasinda kudeleyle dola$an hediye paketi tipli kizlardan ve onlarin pe$inde salya akitan hiperaktif kimlik bunalimli gencolardan parayi kaldirirken iyi? cok kizdim cok.. garson yollayip ardindan ortadan kaybolmayan pastane i$letmecileri gormek istiyoruz pistlerde..

garson: abi kusura bakmayin valla ya
er ki$i: tamam sorun degil
garson: haklisin kizmakta ama boyle i$te bizim de ho$umuza gitmiyor bu durum*

hadiseye renk gelmesi acisindan benzer konu ba$liklari da mevcuttur;
(bkz: opusen cifte ayar veren teyze)

--spoiler--
fsm bulvarında bulunan şubesinin, bursa tikilerinin buluşma adresi olduğu duyumlarını almaktayım. ne derece doğrudur bilemiyorum. bu arada bu pastane'nin yaptığı tek bir lezzetli yiyecek yoktur. zaten kalan artıkları tekrar börek çörek yaptıkları yolunda dedikodular vardı. doğrudur heralde.
fsm nin canlanmaya başladığı ilk zamanlarda açmıştır şubesini.ilk zamanlar parayı kırmış olsa da şimdi yerini pahalı kahve satan lüks arabalarıyla gece para saçmaya gelen tiplerin doldurduğu bir sürü kafeye kaptırmıştır.
hala güzeldir pastası.
an itibari ile bulunduğum cafe. Ufak bir uludağ, ekşi zirvesi yapılmakta ekşici yazara ayar üstüne ayar verilmektedir. Ee her horoz kendi çöplüğünde öter.
fsm bulvarındaki şubesi için içime kasvetler çökerten bir havası vardır. daha çok nerede oturacağınızla ilgili bir seçim yaparken alır o kaos yeli sizi; hani iticilik desek doğru kelime mi olur bilemeyeceğim ama, o turuncu brandalarının başladığı yerde meydana gelir daha çok bu olay. ya içindesinizdir çınar'ın ya da dışında yer alacaksınızdır. aksi halde orta kısım olan o turuncu branda eziyetini çekecek olanlardansanız size eyvahlar olsundur.