bugün

Keske baban sen dogdugunda seni cope atsaymis.
Iyi trollemis abimiz.

Ciddiye alınmayacak başlık.
hala inanmayanlar var. illa video mu atayım kardeş?
Babanda senden merak etme.
Akagamina inanıyorum.

Hatta annen keranede çalışıyor onuda biliyorum.

Hatta bunları seni okutmak icin yapıyor kendinle gurur duy.
Babam çöpçü de olsaydı yine benim en değerlim olurdu, iflas etse yine öyle olur.

Umarım sen de baba sevgisini hissedersin de utanırsın.
görsel
çocuk ne kadar bizimle dalga geçsede içimden geldi paylaşmak istedim.
çöpçüler adamdır ya her sabah milletin kirlettiği sokakları temizliyorlar kimse evini bile temizlemezken babanla olan beni ilgilendirmez ama çöpçüler adamdır.
çöp insan entry'si..babasının meslegine kurban olsun çöp beyinli insan da denilebilir..koç un kapısından geçebiliyorsa babasının sayesindedir, ama koçu burslu kazandiginı iddaa ediyor..ne diyelim..

he he az ötede oyna da keyfimiz kaçmasın da denebilir..
Prim yapmak, trol olmak için yapılan saygısızlık babam olmasa da utanmam. O mesleği ben yapsam da utanmam.

Kaldı ki copculuk mesleği belediye de rahat olan meslek haline geldi. Kiri pası olmazsa mükemmel olurdu hatta.
kahkahalar atarak okuduğum süper troll başlık. buna inan ve sinirlenen herkes ağır maldır. güzel bir toplum eleştirisi olmuştur.
Bu kafayla Koç'u kazandığı söyleyen trollük yapan birinin saçma söylemleridir.

Üstelik öyle bir şey varsa bile sen, o babaya yakışmıyorsun zaten lan defol git o adamın evinden.Keşkede annen, babanada olmaz başım ağrıyor diyeydi.
Başlığı açan yazarın beyanını gerçek kabul ederek, düşünce üretmeye çabalayacağım.

Utanmakla biten bir cümle...
Utanç, bilebildiğim kadarıyla hicaptan sonraki duygu katmanıdır.
Utanmayı bilmek, ciddi duygu yoğunlaşması ve kendi düşündüğü veya yaptığı eylemi, öncelikle kınama yetisi isteyen içsel bir durumdur.
Sonuç olarak Cümle öznesi yazar, utanmayı bilmektedir.
Öyleyse?...

Yazar, neden utanmaktadır?
Belirttiği üzere, babasının mesleğinden...
Doğru anladıysam, babasının toplumsal konumundan (Veya türkçe konuşmayı abes sayanların deyişiyle sosyal statüsünden) utanç duymaktadır.
Babasının mesleği olan çöpçülük, aşağı konumda bir meslek kabul edilmiyor mu, yaşadığımız toplumda?
Öyleyse?...

kişinin, kendi özgür iradesiyle seçmediğinden utanması ya da gururlanması doğru değildir.

Birincisi, utanmayı bildiğini yazan birinin, babasının mesleğinden utanmasını anlayabilmiş değilim.

çöpçülük, kentsel yaşamda en yararlı, değerli meslektir ve kentli insan için en saygın meslek kabul edilmelidir, düşüncesindeyim.
o senin baban değil aslında.
seni vakti zamanında çöpten bulmuştur. o bulduğunda danalar yalıyormuş senin yüzünü
hemen almış seni üstündeki yamalı ceketine sarmış seni evine getirmiş
o gün bugun dür sen o evdesin iste. artık gerçeği öğrendin şimdi git fabricator gerçek babanı ara.
civciv yumurtadan çıkmış kabuğunu beğenmemiş. anan soğan, baban sarmısak, sen nerden çıktın be ıspanak ?

bir vezir hikayesi var bilmeyenler için anlatalım;

Babası oğlunun, iş bilmez ve gamsız hâline bakıp; “Sen adam olmazsın,” dermiş. Çocuk okumuş, devlet kapısına yamanmış, vezir olmuş. Uşaklarını göndertip babasını konağına çağırtmış: “Bak sen bana Adam olamazsın! Adam olamazsın.’ derdin ama ben vezir oldum” demiş.

Babası, oğlunun kıyafetlerini, belindeki kılıcı, şöyle bir süzdükten sonra; “Oğlum ben sana ‘adam olamazsın’ dedim, ‘vezir olamazsın’ demedim ki,” demiş. “Sen adam olsaydın, babanı ayağına getirtmez, kalkar kendin gelirdin.”

adam olan adam babasından utanmaz. isterse cumhurbaşkanı olsun. babandan utanmadığın ve gurur duyduğun gün adam olacaksın.
(bkz: git geber)
lan sözlük formatı uysa sana edilecek küfürleri bir düşün.
babadan utanmak ne lan?
adam senin için emek sarfediyor.
çalışıyor didiniyor.
sen ne halt ediyorsun?
gelmiş burada babandan utanıyorum diye enrty giriyorsun.
ben babanın yerinde olsam seni siktir ederim.
çünkü israfsın sadece.
arkadaşımın çöpçü babasından utandığım gerçeği ortadayken babamın çöpçü olduğunu düşünemiyorum bile. kardeşimi de bu sebeple cidden anlıyor ve başarısız bir babayla hayata 1-0 geride başlamanın acısına empati dahi kuramıyorum. umarım anneni de alıp kurtarırsın o sefil hayattan. koç üniversitesinden çıkıp gayet iyi paralar kazanırsın sonuçta.

samimi bir itiraftır.
Neden? Baban seni doyurmak icin insanlarin keyfi icin yere attigi copleri temizlemekle ugrasan bir insandan utanmak... Emekciler\isciler bunlarin hicbiri utanilacak insanlar degil...
(bkz: Sözlüğü ipneler basmış)
Samimi bir itiraf denilerek arkasına sığınılacak bir itiraf değildir.

Ayıptır, günahtır. Terbiyesizliktir bu, nankörlüktür.

Neden utanıyor? Babası emek emek çalışıp onları okuttuğu, yıllarca büyütüp beslediği için mi?

Not: trollük yapılması hoş olmayan bir konudur.
(bkz: ekşi sözlükten entry çalmak)
An itibariyle bir kız evladı isteyip istemediğini merak ettiğim babanın bir sike yaramayan oğlunun rezil, insani olmayan duygularıdır.

Bunu anlayabilen var mı?

(bkz: Eğitim cahilliği alır eşşeklik baki kalır)
Trollse de tipini, değilsede tipini..
ergenlikte herkese olabilen saçma sapan düşüncelerden sadece bir tanesi. beyin gelişimi ile mi alakalı acaba? sonra geçiyor. geçmemişse beyin cücük kalmıştır.