bugün

bu yüzden elinizdeki torbayı çöpe sallamadan önce çöpe bir tane tekme koymak işe yarayan bir yöntemdir.
hiç beklemediğiniz anda çöpün yanındayken kedi fırlaması olayıdır çok fena korkutur.
iş bu sebepten çöpleri her zaman belli bir mesafeden fırlatırım.
çöpten ahmet davutoğlu fırlamasından daha korkunç olamaz.
çöpe pssst diyerek yaklaşmak. böyle bir gerilim yok lan, son ana kadar acaba duymadı mı diye düşünerek, pssstleyerek alırsın o yolu. göz ucuyla çöpü kontrol edersin, tedbiri elden bırakmazsın ve mutlu son, basket.

soğukkanlılıkla alakalı sanırım bu. annem bi arkadaşıyla çıkıyor evden, geçerken çöpü de sallayayım diye düşünmüş, attığı gibi çöpten fırlayan kedi arkadaşının göğsüne yapışmış tırnaklarıyla. şimdi aga sen olsan ne yaparsın? ben erkekliği falan unuturum hacı, titreyerek koşarım amk. kadın ne yapmış aga? gayet sakin bi şekilde bu ne be demiş ve elinin tersiyle hayvanı insin diye itelemiş. kadını ne zaman görsem ceketimi iliklerim.
Dede efendiye bile küfür ettiren bir olyadır.
Gibi bir durumla karşılaşmamak için çöplerden uzak yürünmelidir. Daha kötüsü camı açık araba süren biri çöpün yanından geçerken içeri kedi fırlamasıdır. Mazallah kazaya sebebiyet verir.
dikkat etmezseniz ödünüzün kopacağı andır.
ınınıskiii!! diye irkilme sebebidir.
(bkz: irkilme).
Çoğu kez küfür ettirir. Kimi kediler ışık hızında fırlıyor. Kimi ne tarafa gideceğini kararlaştıramıyor.
önceden hafif tekmelenince çıkacağı için, sorun da çözülecektir.
dalgın dalgın çöp atmaya giderken kalp krizi geçirme nedenidir.

dalgın değilseniz de ödünüz kopar.
küfürün anasını yer o kedi. çok enteresan korkutuyo.
(bkz: kalp krizi nedenleri)
her türlü ana bacı yiyen kedidir.
çöp atmaya çekinme sebebidir.
hayatın attığı kazıklardan bir diğeridir bu da. çöp atıyorum lan. ne kadar masumane bir davranış. elimde taşımışım ben o çöpü dakikalarca yere atmayım diye. hayvanseverliğim de bitti. çevreciliğim de.
Korku filmi gibidir. Çöpün yanına gelince çöpe tekme atılır içeride tehlike olmadığı anlaşılınca gönül rahatlığıyla çöp atılır. Aman dalgınlığa denk gelmesin hiç affetmiyor kediler.
bizim nazmidir o. bira almaya gıdıyordur.
kalbimi zıngır zıngır attıran dehşet dolu andır.

efendim annem yine görev verdi, al şu çöpleri aşağıya indir at diye, yahu dedim anne; şortla aşağı falan inemem, allah korusun kız mız görür. annem dedi bu saatte insan mı var da kız olsun. kızlar insan değil mi anne dedim? benim soruma cevap vermeden elime tutuşturdu poşeti. iki tane poşet bağlamış hemde. suyu dökülmesin diye.

ben, herhangi kızın olmayacağını düşünüp merdivenleri refah seviyesinin üzerindeki bir insan edasıyla taşırken, yukarı çıktığımda mutlu bir şekilde uludağ sözlük'e girip çok şakalı komikli entryler girmeyi düşünürken çöp tenekesinin içine poşeti fırlatmam ile kedinin yukarıya doğru fırlaması bir oldu. yok böyle bir heyecan. ellerim resmen felç geçirdi. ıhıiiyy diye bir ses duydum içimden, bir an gerildim. titreme geldi vücuduma. sonra kedi sokaktan aşağı doğru hızla depar atarken elime bi' daş aldım fırlattım, bodrum kattaki pencereye geldi daş. cızırtt diye çizilme sesi geldi. neyse ki kırılmadı ama evin ışıkları yandı. hemen kapıyı kapatıp merdivenleri üçer beşer çıktım, hatta bir basamakta 4 basamak geçmeyi denedim ayağımdaki terlikler kaydı az kalsın düşüyorum. bir kedinin neler yapabileceğini görüyor musunuz. yazıklar olsun verdiğim ekmeklere koyduğum su dolu taslara.
tam çöpü atmaya giderken birden hayaller alemine daldım. sanki çöp atmak yerine sahilde güzel kızlarla birlikte denizin kulağıma işleyen nağmeleriyle bir oraya bir buraya sallanıyordum. aman allahım oda ne çöpün içinden birden kara bir kedi sıçramaz mı, o an bi koku geldi size söyleyeyim o koku çöpten gelmiyordu.
(bkz: Ana-avrat sövme sebepleri)
akıldan binbir türlü korku senaryosunun geçmesine neden olan eylemdir.

(bkz: testere mi o)
(bkz: yamyam mı var arkamda)
(bkz: kesin ahlak polisi)
özellikle uludağ üniversitesinde kampüste gece yürüyüş yapıyorsanız olma ihtimali yüksektir. bir anda çığlıklarınızla jandarmanın dahi ilgisini çekebiliyorsunuz.