bugün

çok üzüldüğüm öğrencidir. Hep öğretmenleri gözdesi olmayıp başarıp genellikle sınavlardan çalışmalarına rağmen düşük veya orta not alırlar.Bizim gibi arka sıraların çalışmayıp kendini zeki sanan öğrencilerinin de dalga konusudur. her sınıfta mutlaka bulunurdu,bence hala da bulunur.
işte benim bu. tam olarak olduğum öğrencidir. sürekli alay konusu olur. hiç bir sınavda emeğini alamaz. arkadaşları üzerinde teoriler üretmeye başlar salak bu , yanlış çalışıyo falan diye.
Ben buna inanmadım hiçbir zaman . Çok çalışan başarır eğer akli dengesi bozuk değilse ; fakat şöyle bir durum var saatlerce kitap başında olup kendisini konuya vermeden çalıştığını zannederse insan kendini kandırmış olur ve elbette başarısız olur.
halleri acınası olan öğrencidir
maalesef kafası basmaz
(bkz: olmuyorsa zorlama kardeşim).
herkes okumak zorunda degiiiiil.
kafası basmayan öğrenci modelidir.
Yoktur öyle bir öğrenci. Başarı zekaya değil çalışmaya bağlıdır. Çok çalışıyorsa zaten başarı kaçınılmazdır. Çalışmada da önemli olan kendini kandırmadan düzenli planlı çalışmaktır. Çok zeki ve çok başarılı olduğum için şimdi de size öğretiyorum.
amk aptallari dedigim (icimden) ogrencilerdir. aga bir kere dinleyince nasil anlamiyosunuz? o kucuk beyniniz neyle dolu ki beyniniz almiyo konulari?
Evet bu öğrenci benim.günlük tekrar ettiğim dersin vizesinden düşük not alınca artık az çalışmaya karar verip biraz bakınarak girdiğim final sınavından yüksek not alarak çıkmış bulunmaktayım.

Bunuda açıklayın.
Ya heyecanli ya da geri zekalidir.

Lisede vardi boyle bir ekip hayvanlar gibi calisirlardi kopya hazirlardi sinavda kopya cekerlerdi. Ben mi? Ben kopya cekmeye usenirdim sadece geometride cekerdim. Cunku hic anlamam. Zerre kadar. Anca boyle temel seyleri cozerim ya da mantiken ortada olan sekiller falan. Onun disinda cok zayif olrugum bir dersti. Asil grometride kopya cekme sebebimde sadece ablatacak guzel kopya anikarim olsun istemisimdir o yuzden. Yoksa a dan z ye bildigim derslerde bile canim sikilinca yazili kagidini birakan tarihin en rahat ogrenci tipiydim. Neyse ben kopya cekmezdim anlayacaginiz gibi. calismazdim da sonra bunlardan yuksek alinca hepsi bozulurdu.

O zamanlar sinavdan erken cikip okul bahcesi bosken kantinin arkasinda sigara ictigim icin onlara gore hata yapiyordum. Tamam cok iyi bir egitim hayatim yoktu fakat onlardan iyiydi. Ve yine liseye donsem o sinavdan erken cikar kantin arkasinda sigarami yakardimm disarida da cikip icebilirdim ama orasi riskliydi daha zevkliydi. Simdi bu adamlar iyi unibersitelere de gidemediler. Isleri gucleri de eh iste denecek gibi cogu mezun bile degil. Hala okuyorlar. Sacma sapan seyler yapacaklar yine. Fakat babyface serseri ben. * yine tanrinin oz cocuguyum. Yine hrr sey tikirinda. Biraz ani yasamak lazim degil mi? Genc arkadaslara sesleniyorum. Basarili bie is hayati istiyorsaniz cok calisin isinise saygi duyun ama kasmayin. Basari zaten gelecektir sizinle. Ama her sey icin kendini kasan tiplerden olursaniz hayatiniz boyunca cok calisir ve kwrsiligini alamazsiniz. Bu is hayatinizi kabusa cevirir. Sadece benden konusmayalim Tanistigim bircok is adaminin hicbir zaman okul puani yuksek olmamis. Onemli olan isine saygi duyarak dogru eksiksiz yapmak ve her zaman yaptigin işe kendine guvenmek. Bu her zaman verdiginiz emegin karailigini alacaginizin garantisidir. Gidip devlet memuru olursaniz niye fakirim diye sorarsiniz tabii. Ya da gercekten angarya olan bir is yerinde maasiniza razi gelirseniz tabii ki somurulursunuz. Hayat guzel bir sey lan. Bosuna yasamayin biraz tadini almaya bakin. Yoksa basarinin da bir tadi yok.
Maalesef o kişi benim çok çalışıp hep başarısız olurum derslerde karnem hep kötü kimseyide inandıramıyorum çalıştığıma ama halbuki geberiyorum kalem elimde kitap defter başında.
(bkz: mal)
https://40.media.tumblr.c...hlfxiDG11ro330po1_500.jpg
gafa yok demek ki.
(bkz: meşhur yalanlar)
ya kafası çalışmayan, yada yanlış taktikle çalışan öğrencidir. ama bazen ne yaparsan yap olmaz.
Sınav oluduktan sonraki gecede yaşadığı acıyla kalplere burukluk veren tip.
Bence yanlış çalışan bir ögrenci modelidir.Daha önce bende duzenli çalışmaz bi bok yapamıyordum.Sonra ne olduysa bir ışık geldi bana, duzenli bir şekilde çalistim.Sınava girdim Ösymden ilk sene 220 alan ben ikinci sene 300e çıkardım ham puanimi o da büyük bir başarı.
Çok çalışmak değil, doğru çalışmak önemli...
görsel