bugün

çok çalışıp başarısız olan öğrenci modeli

Ya heyecanli ya da geri zekalidir.

Lisede vardi boyle bir ekip hayvanlar gibi calisirlardi kopya hazirlardi sinavda kopya cekerlerdi. Ben mi? Ben kopya cekmeye usenirdim sadece geometride cekerdim. Cunku hic anlamam. Zerre kadar. Anca boyle temel seyleri cozerim ya da mantiken ortada olan sekiller falan. Onun disinda cok zayif olrugum bir dersti. Asil grometride kopya cekme sebebimde sadece ablatacak guzel kopya anikarim olsun istemisimdir o yuzden. Yoksa a dan z ye bildigim derslerde bile canim sikilinca yazili kagidini birakan tarihin en rahat ogrenci tipiydim. Neyse ben kopya cekmezdim anlayacaginiz gibi. calismazdim da sonra bunlardan yuksek alinca hepsi bozulurdu.

O zamanlar sinavdan erken cikip okul bahcesi bosken kantinin arkasinda sigara ictigim icin onlara gore hata yapiyordum. Tamam cok iyi bir egitim hayatim yoktu fakat onlardan iyiydi. Ve yine liseye donsem o sinavdan erken cikar kantin arkasinda sigarami yakardimm disarida da cikip icebilirdim ama orasi riskliydi daha zevkliydi. Simdi bu adamlar iyi unibersitelere de gidemediler. Isleri gucleri de eh iste denecek gibi cogu mezun bile degil. Hala okuyorlar. Sacma sapan seyler yapacaklar yine. Fakat babyface serseri ben. * yine tanrinin oz cocuguyum. Yine hrr sey tikirinda. Biraz ani yasamak lazim degil mi? Genc arkadaslara sesleniyorum. Basarili bie is hayati istiyorsaniz cok calisin isinise saygi duyun ama kasmayin. Basari zaten gelecektir sizinle. Ama her sey icin kendini kasan tiplerden olursaniz hayatiniz boyunca cok calisir ve kwrsiligini alamazsiniz. Bu is hayatinizi kabusa cevirir. Sadece benden konusmayalim Tanistigim bircok is adaminin hicbir zaman okul puani yuksek olmamis. Onemli olan isine saygi duyarak dogru eksiksiz yapmak ve her zaman yaptigin işe kendine guvenmek. Bu her zaman verdiginiz emegin karailigini alacaginizin garantisidir. Gidip devlet memuru olursaniz niye fakirim diye sorarsiniz tabii. Ya da gercekten angarya olan bir is yerinde maasiniza razi gelirseniz tabii ki somurulursunuz. Hayat guzel bir sey lan. Bosuna yasamayin biraz tadini almaya bakin. Yoksa basarinin da bir tadi yok.