(bkz: istemeyi bilirsen vermeyecek kız yoktur diyen kız)
(bkz: üşüyorum diyen kız)
(bkz: özledin mi diyen kız)
(bkz: ben güzelim diyen kız)
(bkz: bekaret önemsizdir diyen kız)
(bkz: ot varsa deneriz diyen kız)
(bkz: sobalı evde oturamam diyen kız)
(bkz: sevgilisinin penisine kocabaş diyen kız)
(bkz: msn adresim yok diyen kız)
(bkz: herkes beni sevsin diyen kız)
(bkz: peşimde köpek oluyorlar diyen kız)
(bkz: 16 cm ye ufak diyen kız)
(bkz: kıllı erkek görünce iğrenç diyen kız)
(bkz: sınıfta kalacağıma evde kalırım diyen kız)
(bkz: çıkarsak hiç hesap ödemem diyen kız)
(bkz: bu adam istesin veririm diyen kız)
(bkz: yaşından çok olgun gösteriyorsun diyen kız)
(bkz: seni her zaman seveceğim diyen kız)
(bkz: başbaşayken yapma lütfen diyen aşık kız)
(bkz: ben yayamaz mıyım diyen 30luk kız)
(bkz: mali ye bizi götür diyen kız)
(bkz: konserde sevişelim mi diyen minili kız)
(bkz: çok iyi ata binerim diyen kız)
(bkz: aşkım gelirken kırbaç al diyen kız)

gibi onlarca şey söyledikten sonra gevezeliğini farkedip susmaya karar veren kızdır. en doğrusunu yapmıştır... gebersindir, ölsündür ama bir şey demesindir artık. kimin kızı ise annesine, babasına tez haber verilsin, sahip çıksınlar kızlarına... bunun bir de kardeşi var; sıpa... o da aynısının, benzerinin, erkek versiyonudur.
dürüst kızdır.
allah razı olsun kızıdır.
kendini farkında olan kızdır. aferindir ona.
farkındalıktır.
en iyisi ben çay koyayım demesini beklediğim kızdır.
kendini bilen kızdır.
(bkz: kız sen istanbul un neresindensin)

bilelim de
Konuşmaktan yorulmuş, dinlendikten sonra tam gaz devam edecek kızdır.
iyi bir kızdır , saftır muhtemelen , sevgisinden çok konuşur , kalbinin kırılmaması gerekir.
söylemek istediği her şeyi söylemiş kızdır.
özeleştiri yapmayı beceren ütopik kız.
*
(bkz: var mısın yok musun)
(bkz: var mısın yoksun)
nerde, ne zaman, ne konuşacağını bilen kızdır. *
konuşmaktan yorulmuş kızdır.
Yerinde bir davranış gösteren şahsiyettir zira atlarımızında bellirttiği gibi biliyorsan konuş alim sansınlar bilmiyorsan sus adam sansınlar.
karşındakinin* kafasının söylediklerini algılayamadığını farkettiğinde, "kalın kafana girmedi tabii" demek yerine konuşmamayı seçerek, gereksizce bir kibarlık yapan kızdır. Erkek de olabilir. ikisi de olmayabilir.
karşısındaki kişiye saygı duyan kızdır. sonuçta konuşmak tek taraflı bir şey değil. karşıdaki kişiyi de düşünmek gerekir. herkes zaman zaman saçmalayabilir veya kontrolünü kaybedebilir. önemli olan buna bir dur diyebilmesidir.
susayım diyen kız yoktur , susadım diyen kız vardır.
kendi kurduğu uzun cümlelere bir yerden sonra kendinin de anlam veremediğini anlayınca beynini dinlenmeye alan kızdır. çene kaslarıyla alaksı yoktur, ayarı olduğu pek görülmemiştir.
(bkz: bıraksın sussun konuştuda ne oldu)
konuştuğunu farkedip , sempatık olduğunu düşünüp karşısındankinden bir tepki alabilmek için "çok konuştum artık susayım'' der kızımız. karşısındakinin yoo susma konuş demesini bekler. çoğu kez bu dönüş yapılmaz.
susayım demesiyle susan kızdır.
farkındalığın önemini de göstermiş olur.
Bu kelimeyi dedikten sonra derhal oradan uzaklaşmanızı tavsiye ederim çünkü eskisine nazaran daha fazla konuşmaya başlar.
Şimdi sikti ızdırabını dediğim kızdır çünkü flexten önce herkes susup derin bir nefes alır..
içkiyi biraz fazla kaçırmış olabilir.
bende de oluyor çoğu zaman. genelde hiç konuşasım olmayan zamanlarda bir şey olur bir başlarım ki erkek arkadaşım masanın altına kaçıyor. anlıyorum o zamana motora fazla gaz vermişim. çenem yorulunca gel pisi pisi, susuyorum diyorum, çıkıyor.