bugün

Kitabın konusuna göre değişir tabi. Genel olarak bakış açınızı değiştirir, kelime dağarcığınız genişler ve sürekli kullandığınız deyimler değişir. En yakın arkadaşınız olur ve bir süre sonra kopamazsınız, okumayınca eksikliğini hissedersiniz.
Sizi başka dünyalara götürür, bunu hiç bir arkadaş yapamaz.
Düzgün konuşamıyorum diyen arkadaş kitabı sessiz içinden okuyarak diksiyonunu düzenlemezsin. Sessiz kitap okumak ancak kültürel olarak insanı geliştirir. Kitabı sesli ve düzgün okuyarak diksiyon geliştirilir.

Birde şey var. Kitabı, insanları etkilemek ve nutuk atmak için okumayın sadece bilgili ve hayatı anlamak için okuyun, insan olduğumuzu da unutmayalım.
hayal gücünün genislemesi yeni konularda bilgi sahibi olmak kelime hazinesinin artması durumlara anlam katabime gibi gibi.
Dünyanın en zevkli eylemidir.
Kaliteli kitaplar Meselelere farklı veçhelerden yaklaşabilme kabiliyeti kazandırır.
yalnızlık.
bazen işe yaramadığını söyleyenler olsa da , aslında alttan alttan zihnimize öyle güzel yön veriyor ki biz farkında olmadan.
Ne tür kitaplar okuyorsunuzda perspektifiniz gelişiyor deyin bi hele.
Dilde secicilik
Farkli kelimeler arttikca köklerine bakma-karsilastirma takintisi
Kitap dagitma zorunlulugu .
kültürlü, saygılı, karakteri düzgün olmak.
Ahlak bilgi ile doğru orantılıdır demek bana fazlasıyla mekanik bir çıkarım gibi geliyor zira bakarak öğrenilse kediler kasap olurmuş ya , okumak anlamak ile hayatına uygulamak farklı şeyler.

Lafa gelince 99% u hele bu zamanda 110% müslüman denen ülkede imam müezzin gibi bir sürü " okumuş " adı adli olaylara karışmış insan var.
Daha da çok okumak istemek.
Bazen insanın akıl sağlığını bozabiliyor. Bunun nedeni;
Genelde yanlış anlama nedeni olabiliyor.
stres, merak, bitmeyen okunacak kitaplar listesi.
yazılanlara göre kendinizi bi bok sanma yeteneği getirmiş.olsun insanın kendini kandırma yeteneği yaşam süresini uzatır.
Yalnızlık.
uzun soluksuz ee ıı olmadan cümle kurabilmenin güzelliği.
Diksiyonu geliştirir akıcı konuşmaya yardımcı olur. Sonuçta ana dili güzel konuşmak önemli.
Çok kitap okumak insana bişey katar mı bilmem ama doğru kitap okumak insana çok şey katar.
Ne kadar çok okursan o kadar çok bilgin ve ortak noktanız olan arkadaşın çok oluyor.

Kafa dengi dedikleri bu galiba.
çok kitap okumanın götürdükleriyle birlikte ele alınması gereken bir değerlendirmedir.
Benim icin bir cok getirisi oldu ve hepsinden oldukca memnunum.
Cogu yazılana katılıyorum ama yine de en buyuk kazancım akıcı bir konusma ve duzgun bir diksiyon oldu.
Bunu kitaplar ile mi basardım bilmiyorum fakat bence etkisi yadsınamaz.
okunan kitaplara göre değişkenlik gösterir .

çorbaya da dönebilirsiniz keskin bir bıçağa da gibi .
Empati
Hayal gücü
Bilgi
Problem çözme yetisi
Umut
Düşünme becerisi
Hayat görüşü
Kişisel gelişim
Zihinsel gelişim

Bir insanın verebileceğinden daha fazlası.
tertemiz yeni yıkanmış meyveler gibi berrak ve faydalı bilgi.
tartışma sırasında karşındakinin ağzının beyninin mağaralarına kadar açılması.