pompiş isteği ve aşk durumu. bazen pompiş isteğini insanlar aşık olmanız zannedebiliyorlar, götüne ellemenizi öyle sananlar var.
çağla denen yiyecek. kimisi bademin hamı kimisi de kayısının hamı der. yok ebenin ... diyesim geliyor böyle anlarda.
Refik Halit karay, falih rıfkı atay.
Isı ve sıcaklık.
insan doğmak ve insan olmak.
Abi yanlış anlaşılmasında ben buna olanca hayvanlığımla "am" "göt" cevabını vermek istiyorum ... Özellikle karanlıkta o ahh napıyosun yaa! Sesini duyana kadar o karışıklk hep oluyo maalesef . ":("
vertical ve horizontal. ama neyse ki vertical limit var da hemen buluyorum hangisinin hangisi olduğunu.
Seda sayan, songül karlı.
26-45 kuzey paralelleri
36-42 doğu meridyenleri.
Anot katot.
iki arkadaşımın sesi.
hep karıştırırım. çok benzer.
Şu mağaza kapılarındaki, tuvalet kapılarındaki "pull" "push" yazıları.

Ya kardeşim şunun Türkçesini yazın. Misal altınıza yapmak üzeresiniz, orada bir pull yazıyor, O AN KAFANIZ DURMUŞ; o panikle et görmüş aç ayı gibi kapıya yükleniyorsunuz itekleyip açmaya çalışıyorsunuz çekmek aklınıza bile gelmiyor.

Sivrisinek gibi kapıya yapıştığınıza mı yanasınız, altınıza kaçırdığınıza mı tüm avm'ye rezil olduğunuza mı.
ÇAY - ŞEKER .
Hoşlanmayı aşk sanıyorlar ya. En büyük karmasalardan biridir.

Ben de eltiyi gorumceyi falan karıştırıyorum. Öğrenemedim bir türlü.
zeki-metin.
Enable - disable.
Ney, yan flüt.
Hacı bekir lokumu, dinamit.
gece-gündüz. bir yatıyorum sabah olmuş, bir bakıyorum akşam olmuş.

aydınlanma editi: ne biçim bir rutin hayatım varmış lan benim. anaa. işi gücü bırakıp, gidip sahil kasabasına yerleşecem. aha sözlük hesabımı da satılığa çıkartıyorum iki tl verin alın sizin olsun...
burun - tombala.
Her şerde bir hayır vardır.
Her şeyde bir hayır vardır.
difficult ve different.
Bunları karıştırmaktan nefret ediyorum.
Mitoz-mayoz

evet her karıştırdığımda açar bakarım, hatırlarım ve tekrar karıştırırım. Sürekli baktığım için beynim nasılsa bir daha bakacak diye ezberlemiyor.
Nilüfer ile funda arar.

Yalnız bana mahsus bir karıştırma da olabilir bilemiyorum.
bi aralar zeki ile metin çok karıştırılıyordu ama şincik, görümce ile eltiyi karıştırıyor millet.