bugün

affetmem.

Kant olmasa ahlak neydi bilmezdiniz hadsizler! içindeki ahlak yasasına kurban kant aşkım. Topraan bol olsun.

Hayatıma sürekli ışık tutan ulu şahsiyete laf ettirmem. Ne diyordu kendisi ; aklımda merak, şüphe ve saygı uyandıran iki şey var:
Tabağımdaki tırşık ve içimdeki ahlak yasası. Bye.
bunu diyen açık ve net şeref falan yoksunudur benim nezdimde. adamın öne sürdüğü birçok şeye katılmamak elde değil.
izninle eksiliyorum sayın nihilist.
“bilmediğini bilen insan, bilge insandır” diyerekten beni donuza eklemeni rica edeceğim.

Tez-antitez ve sentez. Feylesofun derdi başka ne ola ki?

görsel
Aşağılıklar ve yukarılıklar hiyerarşisini varsayıyorsanız doğru olabilir. Ama benim nezdimde, asıl aşağılıklık insan olmakta yatıyor. Camus'nün Nietzsche'nin üst-insan'ına da gönderme yaparak insanın tanrılaşarak yücelmediğini, tam tersine aşağılık hale geldiğini ifade etmesinden ilham alarak nakşediyorum sözlerimi.
Kanta aşağılık diyen adamı paket yapar evine gönderirim. iki gram ahlak felsefesi okusa kanta tapacak adamlar gelmiş burada ne diyor.
Aydınlanmacı hareketin önü kapatılamaz!
kaynağının ağzından öpeceğim cümle. bakın aşağıdır ya da aşağıdadır demiyoruz, aşağı-lıktır, yani transendental bişi bu. ağla, königsbergli hergele.