dünyanın başına yıkıldığı andır. hele benim gibi yalnızca hayat kadınlarının ya da kötü erkeklerin seks yaptığını sananlar varsa daha da kötüdür.

yazarın notu: onların* yaptığı seksten çok daha ötesi ama o yaşlarda bunu bilemezsin tabii, mazur görün. *
bir cenabetliğin parçasından kopup gelmenin hicran dolu anı.
"bence leylek olayı daha bi atraksiyonluydu be hacı, leylek geliyo,yok onu nasıl yerleştiriyo sorunsalı, yok kışın nasıl geliyo sorunsalı baya bi felsefe yaptırıyodu." * sözlerinin sarf edilebileceği olaydır.
daha önce de hakkında bir şeyler yazılıp-çizilmiş andır ayrıca. okurken tebessüm etmek için:

(bkz: anne babanın seviştiğinin öğrenildiği ilk an)*
zamanında hiç kafama takmadığım olay.

ama o andan beri her yeni evlenen birini gördüğümde içimden kahkahalar atmak geliyor. (bkz: gerdek gecesi yaşanabilecekler)*
Aman Tanrım benim oluşumum bir anlık zevkten ibaretmi düşüncesine yol açabilecek talihsiz bir an.
(bkz: yalan söylüyorsun yalan)

(bkz: küçük emrah ın küçük olduğu zamanlar)
omg o kadar kolaymıymış lan dedirtir zaman zaman...
o kadar iğrenç ve kötü birşeyi neden herkes yapıyor o zaman.
benide mi öyle yaptılar lan yoksa deyip kısa bir süre anne babaya karşı bir tiksinti duyulur. sonra unutulur *
anne ve babandan nefret ettiğin andır.
leyleğin salon balkonuna konup anneyle kafa sallayarak anlaşıp gittiğini hayal eden bir bünyenin gerçeği öğrendikten sonra pis ergen sırıtışı* fırlatıp anatomiye merak sarmasının başladığı andır.
benim annemle babam yapmaz öyle şeyler demiştim.
hayal kırıklığına uğradığım seni leylekler etirdi yavrum sözcüğüyle yıllardır kandırıldığımı anladığım an.
10 yaşlarında olduğum bir civardır.

anne ve babam hakkında bunları duyunca aşırı üzüldüğüm, dünyanın başıma yıkıldığı bir an olmuştur.
Vay amk çocuğun nasıl yapıldığını ezelden beri bilen bir benmiymişim. Nereden ve nasıl doğduğunuda biliyordum üstelik.