bugün

bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu kişisidir. düşen çocuğa "vay eşek sıpası" diye dalmaktır.

amaçsız bir harekettir doğrusu. burada konu, çocuğu korumak kollamak olamaz. bence, "fırsat bu fırsat bi' tane patlatayım" düşüncesi hakimdir.
psikopattır. hıncını çıkarcak yer arıyodur.
eğer çocuk sahibi olmak için ehliyet verilseydi, ehliyeti elinden hemen alınacak tiptir.
klasik türk annesidir.

bir keresinde arabanın önüne atılan bir çocuğu annesi acımasızca tokatlar.

şoför; "ablacım araba çarpsaydı daha iyiydi beaa" * *
bunun bir üst versiyonu kaybolan çocuğunu bulduktan sonra döven tiptir.
-nerdeydin sen he? nası merak ettim? şaaap!
yosma, kevaşe, orospu, zilli, sürtük, o yolun yolcusu annedir. Çocuk lan çocuk orospu ne bağırıyorsun. Hele çocuk düşüp ağladığı an çocuğu yerden kaldırmak için kolundan hayvanca çekişleri yok mu? sanki köpek tasması çekiyor zilli. hatta çok gaza geldim bir anımı anlatacağım. lojmanda oturmuş olanlar bilir. lojman servisleri olur. belli saatlerde belli duraklara insan taşır ve oralardan alır. lojman servisi olduğu içinde herkes birbirini tanır. dershaneye gidiyorum. önde bir kadın oturuyor şoförün yanında ki koltukta şoför ile muhabbet bile değil bildiğin kırıştırıyor. kızı var birde 4-5 yaşlarında. kadın yanlış anlaşılmasın ama hani cahil akepe li tipler olur ya akepe ye oy verir ama akepe'nin açılımını bilmezler işte onlardan bir kadın, kocası da o tip bir şakirt. kızı durmadan soru soruyor o sırada kadın kırıştırma işi ile meşgul. fırsat bu fırsat kocası da yok etrafta evde ki baskı ortamı hazır yokken biraz ben de yaşayayım gibilerinden bir durum.
kız soruyor durmadan 'anne bu ne' pencereden dışarıyı göstererek 5-6 kez değişik değişik sorular soruyor. daha sonra
- anne bu dışarıda ki yer ne? ne satıyorlar?
- zıkkımın kökünü satıyorlar. ( ama servis neredeyse ful dolu 2 koltuk boş, bu lafı deyip bir de kızı kolundan boş olan koltuğa itti)
- git orada zırla salak kız.
o gün dedim küçücük kızdan ne istiyorsun durduk yere vereceğin 2 kelimelik cevap. serviste ki insanların hepsi kendi arasın kadın hakkında konuşmaya başladı. bir de lojman servisi herkes birbirini tanır. o kızı 13- 14 yaşına kadar gördüm. her gördüğümde aklıma o annesinin bağırması gelir. bir de bunların tam tersi olur kadın çalıştığı halde boş vakitlerinin hepsinde çocuğu ile konuşur gününün nasıl geçtiğini dinler. ikisi de annedir eminim ikisi de çocuğunu canından çok sever ama 2. daha iyi annedir.
çocuğu ağlatıp sonra da niye ağlıyosun sen he he he diye döven anneyle aynıdır.
ağlarken bir de ağzına vurur sabinin pis.
ağlayan çocuğu değil dövmek ona kızmaya kıyamam. bazı anneler nasıl yapıyor bunu anlamıyorum. çocuk senin dayağına mı ağlasın canının acısına mı ağlasın be insafsız?
orospu çocuğudur.
anne baba'lığı yanlış kavramış insan topluluğu.
annem le o benim.
birde ben seni düşme diye uyarmadı ciddiye cikismalari vardır ki daha fenadir. oldu amk sen uyardin diye çocuğa bir şey olmayacak.
zarar görmesinden korktuğu için çocuğuna zarar veren ebeveyndir. mantık hatasının böylesi...
arkadaşlar küfürleri yardırmışsınız da bu tip benim annemdir. üzerimizin kirlenmesine sinirenip döverdi bizi.
genelde bir 20 yıl öncesinde kalan yapılan her hatayı çocukta bulan düşmesinin büyük bir suç olduğunu ve çocuğun hatasız olması gerektiğini düşünen annelerimizdir.
kendisini soyan partiye yine oy verecek zihniyetle aynıdır.
çok soru soruyor çok konuşuyor diye döven tiple eşdeğerdir. sonra 'neden şiddeti önleyemiyoruz?' bunlar bitmedikçe ülke bi adım ileri gidemez.
çocuğundan utandığını gösterir. yani, "kimsenin çocuğu düşmezken benim çocuğum nasıl düşer ulan?" zihniyetinin göstergesidir. ilerideki başarısızlıklarda sürekli başkalarının çocuklarının başarıları yine aynı anne tarafından bu zavallı çocuğun başına kakılır. öz güvensiz bireyler işte böyle yetişiyor dostlar.
babasından yediği dayaklar yüzünden beyni zıplamış tiptir. nesilleri içgüdüsel ilerler. medenileşemez.
O döven tipi alıp sikmek gerekir.
güncel Önemli Başlıklar