bugün

işsizlik rakamlarındaki başarısızlığı görmezlikten gelen kişidir.
okuma bilmeyen kişidir.
oy verirken sadece çocuğunun iş bulabilmesini göz önüne almayan kişidir.
beterin beteri olduğunu görebilen kişidir.
çocugu torpille iş buldu diye oy verecek olandan cokda matah sayılmayacak insan.
(bkz: her millet layık olduğu şekilde yönetilir)
Pıtrak gibi her şehire yetmezse her ilçeye üniversite açan zihniyeti,bu üniversiteleri açarken hiç mi düşünmezsiniz hiç mi araştırmadınız,hala hazırda onca üniversite varken ve de işsizlik hat safhadayken,eller kollar sallana sallana girilen vakıf ve de özel üniversiteleinden çıkacak bu orduya ne olacak diye sorgulayamamış kişidir.
şucu akp de değil, kendinde arayan, iş bulan nasıl buluyor bende bir eksiklik var diye düşünen insandır.
oğlunun işsiz olması sebebiyle kömür, makarna ve hatta buzdolabı, çamaşır makinası gibi aletlerde gönderilmiş babadır.
(bkz: allah akıl fikir versin)
akpden önce çocuğunun 3 katlı mağazasının battığını gören, markla olan dükkan kirasının bir gecede ikiye katladığını duyduğunda hastanelik olan çocuğunun eski günlerine dönmesini istemeyen insandır.

edit: ne oldu hoşuna gitmedi değil mi gerçekler. eksile yavrum.
chp gelse hiç işsiz kalmayacak mı? gerçi doğru, bana 600tl verecekse ben evde yatarım. neden çalışayım? 600 liradan az kazanan kaç tane vatandaş varken ülkede. işsizlik kalmaz işte herkese 600tl verilirse, çünkü işçi kalmaz.
diğer partilerin de iş bulacağına inanmayan insandır, sanki chpye oy verse, seçim ertesinde gandi kemal elinden tutup işe yerleştircek, bekleyin 3 sene filan diyecek, bir kere kişi şahsi çıkarları için bir partiye oy veriyorsa zaten hiç oy vermesin kimseye, ne ak partinin de chpnin herkesi tek tek memnun etmek gibi bir misyonu olamaz herhalde, 75 milyonluk ülke oğlum burası, 1000 nüfuslu kasaba değil. iş bulsalar gene beğenmicek belki, devlet işi olsun diyecek, kadrolu olsun diyecek, onu bulacaksın bu sefer maaşı az grev yapıyorum diyecek, yani insanoğlu bu.

tanıma gelecek olursak, ak partiden hala umudu olan insandır, ya da öteki partilerden ümidini tamamen kesmiş kişidir.
daha kötüsünün olmaması için.
akp dışında bir partinin kendine çare bulamayacağını bilip kötünün iyisine oy vermesidir.
tayyip bizide görür belki be zihniyetiyle ortalıkta dolaşan insanımız.
aksi takdirde diğer çocuğunun üniversiteye başörtüsüyle giremeyeceğini bilir mesela.
oy kullanırken kriterlerini egoizme dayandırarak belirlemeyen insandır.
bu sefer olacak demiştir hatırlı akrabası yada dostu
-bu sefer kesin sokacaz senin çocuğu bi yerlere valla bak ama çalışın sizde tulum çıkartalımki bizim sevdiğimiz insanlar gelsin biyerlere hadi görüş... ya şeey senin çocuk ne mezunuydu ?
+ana rahmi terk
-taam taam sen bi ara getir evraklarını ama unutma bak çok çalışmamız lazım yengemede söle komşular falan çok çalışmamız lazım çook ki tulum çıkar.....uzar gider böyle genelde bu sebepten verilir oy benim memleketimde yoksa kimsenin çükünde değildir iç politika dış politika.
ümidini yitirmeden kendine bir adet umut arayan arkadaş adayıdır. dikkat edin arkadaş dahi demiyorum. garip olanı bu insan oy vermekle yapar. oy vereceğine git çocuğuna iş bul değil mi? çocuğun da zaten ayağı falan yok ya.
insan oğlu insandır. iş bulamamak çeşitli nedenlere bağlı olabilir. aradığı işi beğenmeyebilir, işe uygun niteliği yoktur, yanlış yerde yanlış iş arıyordur. ak parti iş veren değil, istihdam artırıcı program uygulamaktadır. bireysel anlamda iş bulamamak doğrudan partiyi ilgilendirmez.
crt + alt + del
geri dönüşüm kutusundan da silinmesi gereken canlı grubu
ülke, bu gibi insanlar yüzünden çöküyor ardından format gerekiyor mesela
format atmak isteyenler ülkenin anti-virüs mevkine şikayet ediliyor, bir süre sonra karantinaya alınıyor ve daha sonrasında siliniyorlar.
(bkz: arsız)
istenirse .ötünü de verebilecek insandır.
Ampul kafalı insandır.